تاریخ: ۸:۲۳ :: ۱۳۹۴/۰۳/۳۱
نام نویسنده: sobhan

مازند اسپرت : نساجی همانند سال‌های اخیر و شاید هم همیشه، روزهای مناسبی را که می‌تواند برای آماده‌سازی پیش فصل تیم بگذراند، درگیر حاشیه‌هایی است که بلای جان این تیم شده و انگار نمی‌خواهد به این آسانی‌ها دست از سر آن بردارد. نساجی همانند سال‌های اخیر و شاید هم همیشه، روزهای مناسبی را که می‌تواند […]

مازند اسپرت : نساجی همانند سال‌های اخیر و شاید هم همیشه، روزهای مناسبی را که می‌تواند برای آماده‌سازی پیش فصل تیم بگذراند، درگیر حاشیه‌هایی است که بلای جان این تیم شده و انگار نمی‌خواهد به این آسانی‌ها دست از سر آن بردارد.

نساجی همانند سال‌های اخیر و شاید هم همیشه، روزهای مناسبی را که می‌تواند برای آماده‌سازی پیش فصل تیم بگذراند، درگیر حاشیه‌هایی است که بلای جان این تیم شده و انگار نمی‌خواهد به این آسانی‌ها دست از سر آن بردارد. از زمانی که «مهدی پرهام» سرمایه‌گذار قمی و فوتبال‌دوست پا به قائمشهر گذاشت و تیم بحران‌زده و بی‌پول این شهر را در اختیار گرفت، ۷ سال می‌گذرد. نساجی که با آمدن پرهام جان تازه‌ای گرفت و امید بسیاری به قطع شدن فاصله با لیگ برتر داشت، هر فصل ناامیدتر از پیش، لیگ را به پایان می‌رساند.
کمبود پول که یکی از مشکلات همیشگی تیم‌های فوتبال ایران است، پس از حضور پرهام دیگر مشکل تیم نساجی نیست. اما هنوز هم راهی برای لیگ برتری شدن تیمی با آن همه سابقه و هوادار پیدا نشده است. یکی از خواسته‌های پرهام که از زمان ورود به نساجی هنوز هم به دنبال آن است، در اختیار گرفتن زمین ماهفروجک برای ساخت مجموعه کامل ورزشی است؛ خواسته‌ای که با وجود تلاش‌های فراوان پرهام، هنوز موفق به انجام آن نشده است.


به نظر می‌رسد آن‌چه بیش از همه پرهام را از این رفتار مسئولان عصبی و ناراحت کرده است، خلف وعده آن‌ها در عمل به قول‌های داده شده است. مسئولان مازندرانی چندین مرتبه به مالک باشگاه نساجی وعده داده بودند این زمین را برای اجرای طرح‌های ورزشی مورد نظر به پرهام واگذار می‌کنند، اما هر بار به دلایلی از انجام آن سرباز زدند. تداوم و تکرار این رفتارها، پرهام را عصبانی و البته نسبت به حضور در نساجی بی‌میل کرد.


پرهام ۴۳ساله در زمانی که نساجی را در اختیار داشت، از فراهم آوردن هیچ امکاناتی برای این تیم دریغ نکرد، اما هر بار به دلایلی تیم مورد علاقه وی نتوانست راهی به لیگ برتر پیدا کند. با همه این شرایط، فصل جدید لیگ دسته اول کشور اندک زمانی دیگر آغاز می‌شود. با وجود آن‌که هنوز زمان دقیقی برای آغاز فصل جدید اعلام نشده است، اما همه تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها، آرام‌آرام تمرینات خود را آغاز کرده و با فهرست کردن بازیکنان مورد نیاز، مذاکره خود برای جذب آن‌ها را آغاز کرده‌اند.

در نساجی به دلیل وجود مشکلاتی مانند وعده‌های تمام نشدنی مسئولان، مدیران نساجی تیم را رها کرده و به دنبال پیدا کردن راهی برای به عمل درآوردن قول‌های مسئولان هستند.  از طرف دیگر، نساجی فصل گذشته با حاشیه دیگری نیز دست به گربیان بود. «صادق درودگر» مدیرعامل نساجی در هفته‌های پایانی فصل، مدعی انجام تخلفات فراوان در تیم مس کرمان شد و تلاش فراوانی کرد تا آن‌چه را که وی حق از کف رفته نساجی نامیده بود به این تیم بازگرداند. تلاش‌های درودگر تا چند هفته پس از پایان لیگ هم ادامه داشت. اما همانگونه که تصور می‌شد، توفیقی در این راه نصیب نساجی نشد.


به نظر می‌رسد آن‌چه که این روزها نساجی بیشتر به آن احتیاج دارد، مشخص کردن تکلیف سرمربی تیم برای فصل آینده لیگ دسته اول فوتبال کشور است. عملکرد «نادر دست‌نشان» در فصل گذشته با وجود در اختیار داشتن بودجه مناسب و بازیکنان دلخواه، مناسب و مورد نظر و پذیرش مدیران باشگاه و هواداران نبود و به نظر می‌رسد برای فصل آینده بهتر باشد نساجی اقدام به جذب مربی دیگری کند که علاوه بر شناخت کافی از تیم نساجی، تخصص فراوانی نیز در لیگ دسته اول فوتبال کشور داشته باشد.


سال‌هاست که دیگر خبری از درخشش این مربی قائمشهری در لیگ برتری کردن تیم‌های لیگ دسته اولی نیست. شاید باورش سخت باشد، اما باید پذیرفت که دیگر دوران دست‌نشان در قائمشهر به پایان رسیده است. آرمان‌های دست‌نشان شاید این‌بار در تبریز و به همراه تیم ماشین سازی قابل تحقق باشد.

پاسخی بگذارید