تاریخ: ۱۸:۰۸ :: ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
نام نویسنده: sobhan

مسابقات شطرنج بلیتس اوراسیا ۲۰۱۶ موسوم به جام ریاست جمهوری قزاقستان با قهرمانی شطرنج‌باز تاجیکستانی به پایان رسید. به گزارش مازند اسپرت؛چام شطرنج بلیتس (برق آسا) اوراسیا ۲۰۱۶ موسوم به جام ریاست جمهوری قزاقستان که از ۲۹ خرداد به میزبانی آلماتی (درکشور قزاقستان) آغاز شده بود با قهرمانی شطرنجباز تاجیکستانی به پایان رسید. ۱۰۵ شطرنجباز […]

خبرگزاری فارس: پایان رقابت‌های شطرنج بلیتس اوراسیا با قهرمانی استاد بزرگ تاجیکستانی/ قائم مقامی در رده 59 قرار گرفت

مسابقات شطرنج بلیتس اوراسیا ۲۰۱۶ موسوم به جام ریاست جمهوری قزاقستان با قهرمانی شطرنج‌باز تاجیکستانی به پایان رسید.

به گزارش مازند اسپرت؛چام شطرنج بلیتس (برق آسا) اوراسیا ۲۰۱۶ موسوم به جام ریاست جمهوری قزاقستان که از ۲۹ خرداد به میزبانی آلماتی (درکشور قزاقستان) آغاز شده بود با قهرمانی شطرنجباز تاجیکستانی به پایان رسید.

۱۰۵ شطرنجباز از ۲۸ کشور جهان در این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند. از کشورمان نیز استاد بزرگ احسان قائم‌مقامی با ریتینگ ۲۵۶۹ در این مسابقات حضور داشت. این رقابت‌ها با حضور بزرگانی چون سرگی کاریاکین، لی کوانگ لیم، یان نپومیانشچی، بوریس گلفاند،گریشوک،سویدلر و … طی دو روز برگزار شد. 

در پایان ۲۲ دور این رقابت‌ها ، استاد بزرگ فرخ امانتف تاجیکستانی با کسب ۱۶ امتیاز قهرمان شد، استاد بزرگ یان نپومیانشچی هم امتیاز با او (۱۶ امتیاز) در جایگاه دوم قرار گرفت. استاد بزرگ بادور جوباوا از گرجستان نیز با ۱۵/۵ امتیاز در رده سوم جدول جای گرفت.

استاد بزرگ احسان قائم مقامی نیز در پایان این رقابت ها با ۹ پیروزی، ۴ تساوی و ۹ شکست در جایگاه ۵۹ جدول قرار گرفت. مجموع جوایز این مسابقه بزرگ ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود که ۳۰ هزار دلار آن به نفر نخست تعلق گرفت.

پاسخی بگذارید