تاریخ: ۴:۵۸ :: ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
نام نویسنده: sobhan

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از سری مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۶ نتیجه را به آمریکا واگذار کرد تا برای برد در این مسابقات امیدوار به بازی مقابل آرژانتین باشد به گزارش مازند اسپرت “تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از سری مسابقات لیگ جهانی والیبال از ساعت ۰۰:۴۵ بامداد شنبه […]

PAPA7578 800x469تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از سری مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۶ نتیجه را به آمریکا واگذار کرد تا برای برد در این مسابقات امیدوار به بازی مقابل آرژانتین باشد

به گزارش مازند اسپرت “تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود از سری مسابقات لیگ جهانی والیبال از ساعت ۰۰:۴۵ بامداد شنبه رو در روی آمریکا قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر یک بازی را واگذار کرد. در آغاز این دیدار با اینکه تیم در بازی اول نمایش خوبی نداشت اما لوزانو با انگیزه زیادی برای برد بازیکنان را به زمین فرستاد که همین موضوع ست اول را با امتیاز ۲۵ بر ۲۳ به سود شاگردان لوزانو کرد. ست دوم آمریکا به بازی برگشت و با اختلاف زیادی که ایجاد کرد مجموع ست ها را یک بر یک به تساوی کشاند.

اوج حساسیت و نزدیکی بازی در ست سوم شد جایی که دو تیم قصد داشتند با پیروزی در آن یک قدم خود را به برد نزدیکتر کنند. دو تیم از ابتدا تا انتها نزدیک و پایاپای پیش رفتند تا از امتیاز ۲۴ رالی واقعی آغاز شود. دو دفاع پی در پی از مدافعان روی تور حریف در پایان ست را ۲۷ بر ۲۵ به سود آنها کرد. ست چهارم جایی بود که ایران برای تساوی در مجموع ست ها به میدان رفته بود اما با وجود بازی بسیار هماهنگ و نزدیکی که با حریف انجام داد با امتیاز ۲۶ بر ۲۴ مغلوب شد تا در مجموع با نتیجه ۳ بر یک دومین دیدار خود در لیگ جهانی ۲۰۱۶ را هم با شکست پشت سر بگذارد و امیدوار به بازی مقابل آرژانتین باشد.

ایران بازی را با ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، سعید معروف، عادل غلامی، محمد جواد معنوی‌نژاد و مهدی مرندی (لیبرو) و آمریکا با متئو اندرسون، آرون راسل، تیلور ساندر، دیوید لی، میکا کریستینسون، راسل هولمز و اریک شوجی (لیبرو) بازی را آغاز کردند.

ست اول ۲۵-۲۳ ایران

تیم ملی والیبال ایران این دیدار را بهتر از حریف آغاز کرد و موفق شد توسط شهرام محمودی دو امتیاز از حریف بگیرد و از این تیم پیش بیفتد. در ابتدای بازی دفاع ایران نسبت به بازی گذشته برابر برزیل عملکرد بهتری داشت و همین موضوع باعث شد ایران ۵ بر ۲ از آمریکا پیش بیفتد.

با خطای بازیکنان آمریکا امتیاز ۸ برای ایران به دست آمد و دو تیم با نتیجه ۸-۷ به وقت استراحت فنی اول رفتند.

بازیکنان ایران در این بازی در توپ‌گیری‌ها بهتر کار کردند و ایران توانست تا امتیاز ۱۴ با تساوی برابر حریف پیش برود. محمد موسوی از خط سرویس امتیاز مستقیم گرفت و بازی ۱۵ بر ۱۴ به نفع ایران شد.دفاع دیوید لی برابر عبادی پور به خارج از زمین رفت تا ایران زودتر از آمریکا به امتیاز ۱۶ برسد.

در این ست بازیکنان هر دو تیم تعداد خطاهای زیادی در جایگیری و حمل توپ داشتند.

آمریکایی‌ها موفق شدند ۱۸ بر ۱۷ از ایران پیش بیفتند و همین باعث شد لوزانو درخواست وقت استراحت کند. علیرضا مباشری برای کمک به دریافت‌های عقب زمین به جای معنوی‌نژاد به میدان آمد.

حضور مهدوی به جای معروف باعث شد این بازیکن از خط سرویس امتیاز مستقیم بگیرد و ایران در امتیاز ۲۱ به تساوی با آمریکا برسد. ضربه “آرون راسل” به حارج از زمین رفت و ایران یک امتیاز از حریف پیش افتاد تا “اسپرا” درخواست وقت استراحت برای تیم خود کند.

بعد از این وقت استراحت آمریکایی موفق شدند دو امتیاز پیاپی کسب کنند تا لوزانو مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. پایپ علیرضا مباشری روی پاس سعید معروف ایران را ۲۴-۲۳ از حریف پیش انداخت.

دفاع میرزاجانپور برابر آرون راسل امتیاز ۲۵ را نصیب ایران کرد تا ست اول ۲۵-۲۳ به نفع ایران به پایان برسد. مباشری در این ست در کسب امتیاز از اسپک صد درصد موفق بود و هر سه اسپک خود را به امتیاز تبدیل کرد.

ست دوم ۲۵-۱۳ آمریکا

دیوید لی باتجربه اولین امتیاز را با دفاع برابر معنوی‌نژاد نصیب آمریکا کرد. در اوایل این ست هم توپ به خوبی در اختیار معروف قرار گرفت با این حال آمریکایی‌ها موفق شدند ۸ – ۴ از ایران پیش بیفتند و اولین وقت استراحت فنی به دست بیاید.

آمریکایی‌ها موفق شدند ۱۱ بر ۵ از ایران پیش بیفتند تا لوزانو برای ایجاد وقفه در امتیازگیری آمریکایی مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. سرمربی تیم ملی بازهم مباشری را برای توپ‌گیری به زمین فرستاد اما این تعویض فایده نداشت و اختلاف امتیاز به ۱۰ رسید و با نتیجه ۱۶ بر ۶ به نفع آمریکا دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

مهدوی و میرزاجانپور بازهم به زمین آمدند تا مهدوی بتواند با استفاده از سرویس‌های جهشی موجی اختلاف امتیاز را کم کند اما این آمریکایی‌ها بودند که اختلاف را بیشتر کردند و بازی ۲۰-۸ به نفع این تیم شد.

۱۲ اختلاف امتیاز بین دو تیم تا پایان ست دوم حفظ شد و آمریکا در نهایت ۲۵-۱۳ ایران را شکست داد.

ست سوم ۲۷-۲۵ آمریکا

در ست سوم لوزانو، مباشری را به جای معنوی‌نژاد از ابتدا به زمین فرستاد تا ایران عملکرد بهتری در دریافت‌ها داشته باشد. در این ست هم تیم ملی آمریکا زودتر از ایران و با اختلاف امتیاز ۲ به وقت استراحت فنی اول رفت.

آمریکا تا امتیاز ۱۰ اختلاف امتیازی خود با ایران را حفظ کرد اما در این امتیاز ایران کار را به تساوی کشاند. دفاع عادل غلامی در برابر راسل ایران ۱۳-۱۲ از حریف پیش افتاد.

در ادامه سرویس جهشی – موجی شهرام محمودی در زمین آمریکا با دریافتی همراه نبود و ایران با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به وقت استراحت فنی دوم رفت.

لوزانو در امتیاز ۱۹ که دوتیم مساوی بودند وقت استراحت گرفت و در این وقت تاکید زیادی روی دریافت‌های تیم داشت.

توپ‌گیری خوب بازیکنان ایران باعث شد مباشری در خط حمله صاحب موقعیت شود و ایران را ۲۱ بر ۱۹ پیش بیندازد و سرمربی آمریکا برای جلوگیری از افزایش این اختلاف وقت استراحت بگیرد.

وقت استراحت فنی “جان اسپرا” کارساز شد و آمریکا علاوه بر جبران امتیازهای عقب افتاده ست دوم را ۲۷-۲۵ به نفع خود به پایان رساند.

ست دوم در حالی نصیب آمریکایی‌ها شد که ایران ۲۴-۲۳ از حریف پیش بود.

ست چهارم ۲۶-۲۴ آمریکا

ست چهارم هم در ابتدا پایاپای پیش رفت هرچند که ایران دو امتیاز از حریف پیش افتاد اما در ادامه آمریکایی ها جبران کردند و بازی ۷-۶ به نفع این تیم شد.

تیم ملی آمریکا تا این جای بازی ۱۲ دفاع را در طول چهار ست داشت و ایران ۸ دفاع را به نام خود ثبت کرد.

بازهم اشتباه مباشری در زدن آبشار بازی را ۹-۷ به نفع آمریکا کرد و سرویس “گارت” امتیاز ۱۰ را به این تیم داد.

تیم آمریکا بعد از این امتیاز اختلاف خود را با ایران حفظ کرد تا بازی با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ به وقت استراحت فنی دوم برود.

در حالی که ایران می توانست با کسب امتیاز ۱۶ اختلاف امتیاز خود را با آمریکا به یک برساند اما با برخورد توپ عبادی پور به دفاع بازی ۱۸ بر ۱۵ به نفع آمریکا شد.

با بیرون رفتن توپ دیوید لی بازی به تساوی ۱۹-۱۹ رسید و سرمربی تیم ملی آمریکا درخواست وقت استراحت کرد. بعد از این وقت استراحت هم ایران موفق به کسب یک امتیاز شد و ۲۰-۱۹ از حریف پیش افتاد. اما اشتباه میرزاجانپور باعث شد بازی ۲۱-۱۹ به نفع آمریکا شود.

در ادامه ایران این امتیازها را جبران کرد و بازی ۲۲-۲۲ شد. دیوید لی موفق شد امتیاز حساس۲۳ را برای آمریکا به دست بیاورد و بازی مساوی شود.

در نهایت هم این ست نزدیک و حساس با نتیجه ۲۶-۲۴ به نفع آمریکا به پایان رسید.

با پیروزی در ست چهارم آمریکا موفق شد ایران را سه بر یک شکست دهد و دومین پیروزی خود در این رقابت ها را کسب کند.

تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در هفته نخست لیگ جهانی از ساعت ۴ بامداد یکشنبه ۳۰ خرداد به مصاف آرژانتین می رود.

پاسخی بگذارید