تاریخ: ۲۰:۳۷ :: ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
نام نویسنده: sobhan

قوی‌ترین وزنه بردار جهان در خصوص اینکه آیا به المپیک خواهد رسید یا خیر؛ گفت: برای حاضر شدن در المپیک ۲۰۱۶ ریو تمام تلاش خود را انجام می دهم و از نظر بدنی شرایط خوبی دارم. به گزارش مازند اسپرت؛ بهداد سلیمی وزنه بردار ملی پوش کشورمان در خصوص آخرین وضعیت زانوی آسیب دیده خود […]

salimiقوی‌ترین وزنه بردار جهان در خصوص اینکه آیا به المپیک خواهد رسید یا خیر؛ گفت: برای حاضر شدن در المپیک ۲۰۱۶ ریو تمام تلاش خود را انجام می دهم و از نظر بدنی شرایط خوبی دارم.

به گزارش مازند اسپرت؛ بهداد سلیمی وزنه بردار ملی پوش کشورمان در خصوص آخرین وضعیت زانوی آسیب دیده خود تصریح کرد: به آمادگی جسمانی مطلوبی رسیده ام و در مسابقات جام فجر گزینشی المپیک شرکت کردم. فدراسیون، کمیته پزشکی، کادر پزشکی، جراح، فیزیوتراپ، روانشناس، دکتر تغذیه همه زحمات زیادی برای بهبودی ام کشیدند. کار حرفه ای دنبال شد تا دوره درمانی ام در زمان کوتاهی سپری شود. این مراحل درمانی تا المپیک ادامه دارد و زمان زیادی تا حضوری قدرتمندانه در این رویداد بزرگ باقی نمانده است.

وی ادامه داد: روند درمانی آسیب دیدگی زانویم خیلی خوب پیش می رود تا جایی که فشار تمرینات را زیاد کرده ام و مشکل خاصی وجود ندارد. دردی از ناحیه آسیب دیده ندارم. از نظر بدنی و جسمانی در شرایط خوبی هستم.

دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن برای حضور پرقدرت در المپیک از مسئولان ورزش درخواستی دارد که در این خصوص تاکید کرد: دو ماه تا المپیک باقی مانده و دراین زمان کوتاه احتیاج دارم تا امین نوروزی فیزیوتراپ کاربلد کشورمان در کنارم باشد تا آمادگی زانویم نیز به فرم خوب و ایده آل برسد. مسئولان تدابیری اتخاذ کنند تا این اتفاق رخ دهد.

سلیمی در خصوص وزنه زدن درمسابقات بین المللی جام فجر و گزینشی المپیک ۲۰۱۶ ریو خاطر نشان کرد: در مسابقات جام فجر و در حرکت یکضرب وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی و در حرکت دوضرب وزنه ۲۳۱ کیلوگرم را مهار کردم. اگر می خواهم صاحب دومین نشان طلایی رنگ المپیک شوم، حتما باید به وزنه های ۲۱۰ در حرکت یکضرب و۲۵۵ کیلوگرم در دوضرب برسم.

وی ادامه داد: با اینکه الکساندر لوچف حریف روس در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم به دلیل دوپینگ از رقابت در المپیک۲۰۱۶ ریو خارج شده است ولی برای موفقیت در المپیک کار سختی دارم. ابتدا وزنه ها رقیب اصلی ام خواهند بود، سپس رقبای سرسخت دیگری همچون تالاخادزه گرجستانی و آلبگف روس در المپیک پیش رو حضور دارند که هر دو از شرایط خوبی برای رقابت برخوردارند. در هر حال هدف من رسیدن به نشان طلای المپیک و قرار گرفتن برای دومین بار روی سکوی قهرمانی این آوردگاه بزرگ و معتبر است.

پاسخی بگذارید