تاریخ: ۲۰:۳۲ :: ۱۳۹۵/۰۳/۱۷
نام نویسنده: sobhan

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان با اعلام پاداش مدال آوران المپیکی و پارالمپیکی اعزامی به ریو، گفت: ۳۰۰ سکه برای مدال طلا، ۲۰۰ سکه برای مدال نقره و ۱۵۰ سکه برای مدال برنز در نظر گرفته شده است. به گزارش مازنداسپرت ” دکتر سیدنصرالله سجادی عصر امروز(دوشنبه) در دیدار […]

img105730معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان با اعلام پاداش مدال آوران المپیکی و پارالمپیکی اعزامی به ریو، گفت: ۳۰۰ سکه برای مدال طلا، ۲۰۰ سکه برای مدال نقره و ۱۵۰ سکه برای مدال برنز در نظر گرفته شده است.

به گزارش مازنداسپرت ” دکتر سیدنصرالله سجادی عصر امروز(دوشنبه) در دیدار معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازی های المپیک و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ که در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است، با ارائه گزارشی از روند تصمیم گیری برای حضور دراین بازی ها، اظهار داشت: برای حضور موفق در ریودوژانیرو، ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمیک را با راهبری و حمایت از برنامه های فدراسیون های المپیکی تشکیل دادیم که جلسات آن طی دو سال گذشته به طور مرتب برگزار شده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان در توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای با بیان این که این جلسات ۴۴ مصوبه راهبردی به دنبال داشت، گفت: کارهای بسیار زیادی در این زمینه از سوی روسای فدراسیون های المپیکی، کادر فنی و ورزشکاران صورت گرفته است که از آن ها قدردانی می کنیم.

دکتر سجادی با بیان این که پاداش بسیار خوبی برای ورزشکاران المپیکی در نظر گرفته‌ شده که تصور می‌کنم این پاداش نسبت به دوره قبل برای افزایش انگیزه ورزشکاران حائز اهمیت است، افزود: بر این اساس۳۰۰ سکه برای مدال طلا، ۲۰۰ سکه برای نقره و ۱۵۰ سکه برای مدال آوران برنز در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با رایزنی که دکتر گودرزی با وزارت مسکن انجام داده است کسانی که موفق به کسب مدال در المپیک ریو شوند، ۱۲۰ میلیون برای مدال‌آوران طلا، ۹۰ میلیون برای کسانی که به کسب مدال نقره شوند و ۵۰ میلیون برای کسانی که موفق به کسب مدال برنز شوند به عنوان کمک هزینه خرید مسکن به آن‌ها اهدا خواهد شد که تمام این‌ها برای ایجاد انگیزه و حضور موفق ورزشکاران در المپیک ریو است. امیدوارم بتوانیم در این دوره از بازی‌ها به نتایج بسیار خوبی نسبت به المپیک لندن دست پیدا کنیم.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از روند مدال آوری ایران در بازی های المپیک، خاطرنشان کرد: ایران از چهاردهمین دوره بازی های المپیک، در این رقابت ها حضور یافته که از دوره چهاردهم تا سی ام، شصت مدال طلا، نقره و برنز کسب کرده است که امیدوارم این تعداد در ریو با افزایش چند برابری مواجه شود.

مراسم دیدار معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان ورزشی و قهرمانان اعزامی ایران به بازیهای المپیک و پارالمپیک ریو در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.

سی و یکمین دوره بازیهای المپیک ریو از( ۵ تا ۲۱ آگوست/۱۵ تا ۳۱ مرداد ۱۳۹۵) و پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک نیز (۷تا ۱۸سپتامبر/ ۱۷تا ۲۷ شهریورماه امسال) در کشور برزیل برگزار خواهد شد

پاسخی بگذارید