تاریخ: ۸:۴۹ :: ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
نام نویسنده: sobhan

  تیم ملی فوتبال ۷ نفره تا پیش از سفر به دانمارک و شرکت در رقابت‌های کسب سهمیه جهانی در دو مرحله اردوی آماده‌سازی شرکت می‌کند.   به گزارش مازند اسپرت؛ و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، تیم ملی فوتبال ۷ نفره ایران که به خاطر برخی شیطنت‌ها و عدم صدور به موقع روادید از شرکت […]

 

خبرگزاری فارس: برنامه تیم ملی فوتبال ۷ نفره مشخص شد

تیم ملی فوتبال ۷ نفره تا پیش از سفر به دانمارک و شرکت در رقابت‌های کسب سهمیه جهانی در دو مرحله اردوی آماده‌سازی شرکت می‌کند.

 

به گزارش مازند اسپرت؛ و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، تیم ملی فوتبال ۷ نفره ایران که به خاطر برخی شیطنت‌ها و عدم صدور به موقع روادید از شرکت در رقابت‌های گزینشی پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو بازماند، حضور در دوره آتی مسابقات جهانی که سال ۹۶ در آرژانتین برگزار می‌شود را در برنامه دارد. البته لازمه حضور در این رقابت‌ها، شرکت در مسابقات گزینشی است که ۵ تا ۱۷ مردادماه به میزبانی دانمارک برگزار می‌شود.

برای حضور در مسابقات کسب سهمیه جهانی، تیم ملی فوتبال ۷ نفره از ۲۳ اردیبهشت ماه گذشته یک مرحله اردوی ۱۰ روزه را با حضور ۴۵ بازیکن برگزار کرد. این بازیکنان در قالب دو گروه (گروه اول شامل ۳۲ بازیکن و گروه دوم شامل ۱۳ بازیکن) توسط اعضای کادر فنی ارزیابی شدند تا وضعیت اردونشینان و تعداد آنها برای سایر مراحل تمرینی تیم ملی فوتبال ۷ نفره تا پیش از حضور در مسابقات انتخابی جهان مشخص شود.

حسین صالح، سرمربی تیم ملی فوتبال ۷ نفره، در این مورد و اینکه برنامه این تیم تا پیش از سفر به دانمارک به چه صورت خواهد بود، گفت: انتخاب ۱۴ بازیکن نتیجه ارزیابی بازیکنان هر دو گروه دعوت شده به اردوی اول بودند که بیشتر به منظور ارزیابی بازیکنان و انتخاب فهرست اصلی اردونشینان برگزار شد. بر همین اساس اردوهای تمرینی تیم ملی فوتبال با این تعداد بازیکن دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: تا پیش از شرکت در مسابقات انتخابی جهان دو مرحله تمرینی برگزار خواهد شد. اردوی اول از هشتم تیر آغاز شده و به مدت ۸ روز ادامه خواهد داشت. در این اردو مرور کارهای تاکتیکی و تکنیکی در دستور کار خواهد بود. پس از مدتی استراحت، اردوی متصل به اعزام تیم آغاز می‌شود. این اردو از ۲۶ تیرماه آغاز شده و تا ۳ مردادماه که زمان اعزام به دانمارک است، ادامه خواهد داشت.

صالح گفت: با توجه به فرصت باقیمانده تا مسابقات انتخابی جهان، این بهترین برنامه‌ای است که امکان اجرای آن برای تیم ملی فوتبال ۷ نفره وجود داشت. امیدواریم با اجرای همین برنامه بتوانیم از حضور در رقابت‌های دانمارک مجوز مسابقات جهانی ۲۰۱۷ را کسب کنیم. این رقابت‌ها با حضور ۱۶ تیم برگزار می‌شود و از مسابقات انتخابی دانمارک هم هشت تیم کسب سهمیه می‌کنند.

بر پایه این گزارش، آخرین حضور تیم ملی فوتبال هفت نفره در مسابقات جهانی مربوط به سال ٢٠١١ هلند می‌شود که طی آن ملی‌پوشان کشورمان تا فینال پیش رفتند، اما در این مرحله با شکست ۶ بر یک برابر روسیه به عنوان نایب قهرمانی دست یافتند./فارس

پاسخی بگذارید