تاریخ: ۸:۴۶ :: ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
نام نویسنده: sobhan

  سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر معتقد است که تیمش می‌تواند در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو شگفتی‌ساز باشد.   به گزارش مازند اسپرت؛ عباس آقاکوچکی در آخرین روزهای سومین مرحله از تمرینات تیم ملی بسکتبال با ویلچر گفت: این مرحله از تمرینات، اولین مرحله‌ای بود که با حضور تمام بازیکنان مورد نظر برگزار شد و لژیونرها هم […]

 

خبرگزاری فارس: می‌توانیم در پارالمپیک ریو شگفتی‌ساز باشیم/ تلاش برای حضور در جمع ۴ تیم برتر مرحله مقدماتی

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر معتقد است که تیمش می‌تواند در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو شگفتی‌ساز باشد.

 

به گزارش مازند اسپرت؛ عباس آقاکوچکی در آخرین روزهای سومین مرحله از تمرینات تیم ملی بسکتبال با ویلچر گفت: این مرحله از تمرینات، اولین مرحله‌ای بود که با حضور تمام بازیکنان مورد نظر برگزار شد و لژیونرها هم به تیم ملی پیوستند. در دو اردوی گذشته ریزش نداشتیم و اولین ریزش در پایان این اردو صورت می‌گیرد.

وی افزود: هماهنگی‌های تیمی، بالا بردن توان بازیکنان در شوت زنی و تداوم برنامه‌های آماده‌سازی جسمی از اهداف اصلی این اردو بود که خوشبختانه محقق شد و به علت آمادگی‌های کسب شده در دو اردوی گذشته و نیز آمادگی لژیونرها که از کوران مسابقات باشگاهی باز می‌گشتند، باعث شد از نظر فنی و بدنی به مشکل خاصی برنخوریم.

سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: تمرینات این مرحله به گونه‌ای طراحی شد که کار تیمی را از همین اردو آغاز کنیم و در مجموع، اردوی مهم و فشرده‌ای بود. برای ساعت به ساعت تمرینات برنامه داشتیم و تلاش شد از زمان و امکانات موجود حداکثر بهره‌برداری انجام شود.

وی با اشاره به لزوم حضور در یک برنامه تدارکاتی افزود: با توجه به نیاز تیم پیش‌بینی شده تا اوایل تیر ماه در تورنمنت بین‌المللی بسکتبال با ویلچر ۲۰۱۶ در ترکیه با نام “جام گارانتی” شرکت کنیم که در شهر استانبول برگزار می‌شود و با توجه به حضور برخی از تیم‌های رقیب در پارالمپیک، از اهمیت ویژه‌ای برای تیم ما برخوردار است.

آقاکوچکی در خصوص اعلام برنامه بازی‌های پارالمپیک گفت: طبق برنامه اعلام شده، اولین دیدار ما مقابل تیم قدرتمند آلمان برگزار می‌شود و دیدار سختی خواهد بود. آلمان سرمایه‌گذاری خوبی طی سال‌های اخیر انجام داده و تیم جوانان آن قهرمان دنیا شده است. بازی بعدی ما مقابل انگلستان است که از پایه‌گذاران بسکتبال با ویلچر در دنیا است و دیدار سوم مقابل آمریکا، نایب قهرمان جهان برگزار خواهد شد و برزیل نیز پنجمین حریف کشورمان خواهد بود که میزبان مسابقات است و الجزایر هم آخرین حریف ما در مرحله مقدماتی خواهد بود.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: باید در مورد جایگاه ایران در مسابقات پارالمپیک ریو واقع بین بود. ایران به دلیل محرومیتی که با آن مواجه شد تجربه حضور در یک پارالمپیک را از دست داد با این حال پس از رفع محرومیت در مسابقات جام جهانی کره توانست در جمع ۸ تیم برتر دنیا قرار گیرد معتقدم می‌توانیم از تیم‌های شگفتی‌ساز مسابقات باشیم.

وی افزود: در بازی‌های پارالمپیک ریو، پس از برگزاری مسابقات مقدماتی ۴ تیم اول به صورت ضربدری با هم بازی می‌کنند و تیم‌های برنده برای عنوان اول تا چهارم و بازنده‌ها برای عنوان پنجم تا هشتم به مصاف هم خواهند رفت. تیم‌های پنجم و ششم مرحله مقدماتی نیز برای کسب عنوان نهم و یازدهم با هم روبرو خواهند شد.

آقاکوچکی گفت: تلاش می‌کنیم تا در مرحله مقدماتی در میان ۴ تیم برتر قرار گیریم و هر چه به صدر جدول نزدیک‌تر باشیم، در مسابقات ضربدری کارمان آسان‌تر خواهد بود. تجهیزات لژیونرها نسبتا به روز است و برای سایر ملی‌پوشان نیز در تلاش هستیم تا ویلچرهایی به روز و مطابق استانداردها تهیه شود./فارس

پاسخی بگذارید