تاریخ: ۵:۰۴ :: ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
نام نویسنده: sobhan

  آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ احتمال دارد دوباره نمونه‌های گرفته شده در المپیک زمستانی ۲۰۱۴ را در خصوص مدال‌آوران روسی آزمایش کند.   به گزارش مازند اسپرت آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) قول داد تحقیقات خود را در خصوص مثبت اعلام شدن تست‌های دوپینگ ۱۵ ورزشکار روسی در المپیک زمستانی سوچی را آغاز کند. دکتر […]

 

خبرگزاری فارس: احتمال آزمایش مجدد از نمونه‌های مدال‌آوران روسیه در المپیک سوچی

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ احتمال دارد دوباره نمونه‌های گرفته شده در المپیک زمستانی ۲۰۱۴ را در خصوص مدال‌آوران روسی آزمایش کند.

 

به گزارش مازند اسپرت آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) قول داد تحقیقات خود را در خصوص مثبت اعلام شدن تست‌های دوپینگ ۱۵ ورزشکار روسی در المپیک زمستانی سوچی را آغاز کند.

دکتر گریگوری رودشنکوف در ادعایی شگفت‌انگیز اعلام کرد تعداد زیادی از تیم روسیه از جمله ۱۵ مدال‌آور این تیم درگیر دوپینگ در بازی‌های ۲۰۱۴ بوده‌اند.

این احتمال وجود دارد که وادا نمونه‌های گرفته شده را دوباره مورد آزمایش قرار دهد. روسیه در حال حاضر به خاطر دوپینگ ورزشکارانش در رشته دوومیدانی به شدت زیر فشار است و ورزشکاران این کشور تا اطلاع ثانوی از حضور در المپیک محروم هستند.

نکته جالب اینجاست که وزیر ورزش روسیه روز گذشته در اظهارنظری گفته بود دوپینگی بودن این ۱۵ مدال‌آور حقیقت ندارد و این توطئه رسانه‌های خارجی است.

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) نیز از وادا خواسته به سرعت این موضوع را مورد بررسی قرار دهد./فارس

پاسخی بگذارید