تاریخ: ۶:۵۵ :: ۱۳۹۵/۰۲/۱۵
نام نویسنده: sobhan

فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ المپیکی ورزشکاران را در ماه مه ۲۰۱۶ اعلام کرد که امتیازات این رنکینگ تا پایان مسابقات ماه آوریل ۲۰۱۶ محاسبه شده است.   به گزارش مازند اسپرت و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در این رنکینگ؛ امتیازات سال ۲۰۱۲ به طور کل از جدول رده بندی حذف و از امتیازات سال […]

خبرگزاری فارس: رنکینگ جدید هوگوپوشان المپیکی اعلام شد/ علیزاده در رده بیستم

فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ المپیکی ورزشکاران را در ماه مه ۲۰۱۶ اعلام کرد که امتیازات این رنکینگ تا پایان مسابقات ماه آوریل ۲۰۱۶ محاسبه شده است.

 

به گزارش مازند اسپرت و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در این رنکینگ؛ امتیازات سال ۲۰۱۲ به طور کل از جدول رده بندی حذف و از امتیازات سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به ترتیب ۷۵ و ۵۰ درصد کسر شده است. همچنین با اعلام رنکینگ در هر ماه جدید؛ ۲۵ درصد از امتیازات ماه قبل در سال ۲۰۱۵ کسر خواهد شد که در این ماه، از رقابت‌های آوریل ۲۰۱۵ امتیاز کسر شده است.

اما بر اساس رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو در این ماه، در وزن ۵۸- کیلوگرم (وزن اول المپیکی)، «فرزان عاشورزاده» تکواندوکار المپیکی کشورمان، با ۴۶۴/۸۲ امتیاز صدرنشین است و نفر دوم او در تیم ملی یعنی «آرمین هادی پور» با کسب ۱۷۶/۱۹ امتیاز با سه پله صعود در جایگاه سیزدهم جدول رده‌بندی است. کشورهای کره‌جنوبی، پرتغال، آلمان و مکزیک در این وزن در جایگاه دوم تا پنجم قرار دارند.

صدر جدول وزن ۸۰- کیلوگرم (وزن سوم المپیکی) با امتیاز ۳۹۰/۱۸، در اختیار «مهدی خدابخشی»، هوگوپوش المپیکی کشورمان است و «مسعود حجی‌زواره»، نفر دوم او در تیم ملی با ۲۵۶/۰۲ امتیاز در رده پنجم جدول رده بندی جای دارد. در این بین تکواندوکاران مولداوی، روسیه و انگلیس، در جایگاه دوم تا چهارم هستند.

اما در سنگین وزن، «سجاد مردانی» تکواندوکارالمپیکی وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان با ۳۰۱/۱۶ امتیاز در جایگاه چهارم است و «امید عمیدی» که بعنوان نفر دوم مردانی در این وزن است، با ۱۴۵/۵۷ امتیاز هجدهم است. تکواندوکاران کشورهای ازبکستان (دیمیتری شوکین و جسور بایکازوف) و آذربایجان در رده اول تا سوم جای دارند.

همچنین در گروه زنان، کیمیا علیزاده تنها بانوی المپیکی کشورمان، با ۱۰۵/۷۵ امتیاز در رده بیستم وزن ۵۷- کیلوگرم قرار دارد و تکواندوکاران انگلیس، اسپانیا، مصر، ژاپن و سوئد اول تا پنجم هستند.

در وزن ۶۸- کیلوگرم مردان نیز، «بهنام اسبقی» با امتیاز ۲۰۱/۸۱، هفتم است و «ابوالفضل یعقوبی» با ۱۹۳/۵۸ امتیاز و یک پله صعود در رده نهم وزن دوم المپیکی قرار دارد. تکواندوکاران کره‌جنوبی، بلژیک، روسیه، مکزیک و ترکیه به ترتیب اول تا پنجم هستند.

تیم ملی تکواندوی کشورمان توسط فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن ۸۰- کیلوگرم، سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم و کیمیا علیزاده در وزن ۵۷- کیلوگرم موفق به کسب سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ شده است.

هدایت تیم ملی مردان ایران در بازی‌های المپیک ریو برعهده بیژن مقانلو بعنوان سرمربی و مهدی بی باک و مهرداد یوسفی بعنوان مربی است و هدایت تیم ملی زنان کشورمان را مهرو کمرانی بعنوان سرمربی برعهده دارد./فارس

پاسخی بگذارید