تاریخ: ۱۱:۰۵ :: ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
نام نویسنده: sobhan

به گزارش مازند اسپرت ؛ محمود فکری کاپیتان مازندرانی اسبق تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص روند حرکتی آبی‌پوشان بعد از دربی ۸۲ و شانس قهرمانی این تیم صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید. *بازی استقلال با سایپا مثل همیشه بود! بازی استقلال مقابل سایپا همان بازی همیشگی بود که از تیم می‌دیدم اما […]

به گزارش مازند اسپرت ؛ محمود فکری کاپیتان مازندرانی اسبق تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص روند حرکتی آبی‌پوشان بعد از دربی ۸۲ و شانس قهرمانی این تیم صحبت‌هایی را انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*بازی استقلال با سایپا مثل همیشه بود!

بازی استقلال مقابل سایپا همان بازی همیشگی بود که از تیم می‌دیدم اما تفاوتش این بود که استقلال نتیجه گرفت و سه امتیاز مهم را به دست آورد. خوشبختانه هفته گذشته همه نتایج به سود استقلال رقم خورد و این تیم توانست صدر جدول را پس بگیرد و همین موضوع امیدواری را در دل هواداران به و جود آورد.

*آرزو داشتم امروز بازیکن استقلال بودم!

تسویه من به بازیکنان این است که آنها تصور کنند که با سه بازی دیگر می‌توانند تاریخ ساز شوند. این حرفی که می‌زنم خیلی مهم است. اگر بازیکنان استقلال تصور کنند که با سه بازی تا سال‌های سال می‌توانند تاریخ‌ساز باشند مطمئنا هر تیمی را می‌توانند شکست دهند. شاید باور نکنید اما من آرزو داشتم که الان بازیکن استقلال بودم و می‌توانستم سهمی در این موفقیتی که پیش روی تیم وجود دارد داشته باشم. گرفتن دو جام در عرض یک سال شاید تا سال‌های سال اتفاق نیفتد و به نظر من بازیکنان نباید چنین فرصتی را از دست بدهند.

*قرار نیست یک مربی ۵۰ سال در استقلال باشد

اگر انتقادها به موقع باشد و البته تعریف و تمجید هم به زمان درستی انجام شود مطمئنا اثرگذار خواهد بود. من کسانی را می‌شناسم مرتب انتقاد می‌کنند و با وجود اینکه حرف درستی می‌زنند اما کسی حرف آنها را نمی‌پذیرد. من محمود فکری اگر چیزی دارم از مردم و استقلال است. بنابراین فکری نامی از استقلال پاک نخواهد شد. من استقلالی هستم و کسی نمی‌تواند منکر این موضوع شود اما هرگز دنبال پست و مقام و مربیگری نبودم و بد تیم را به خاطر گرفتن موقعیت نخواستم. مثلا امیر قلعه نویی یک روز با استقلال قهرمان شد و بلافاصله بعد از پایان بازی‌ها به سپاهان رفت. قرار نیست یک مربی چون قهرمان می‌شود ۵۰ سال در یک تیم بماند. به همین خاطر است که می‌گویم با انتقادها کسی برکنار  و با تعریف و تمجیدها کسی ابقا نمی‌شود. 

*قهرمانی شکست دربی را التیمام می‌بخشد

من تجربیات زیادی در دربی دارم. معمولا وقتی بازی‌ها را می‌باختیم زمانی اتفاق می‌افتاد که تیم خوب جمع می‌شد و زمانی هم بازی‌ها را می‌بردیم اما سه چهار بازی بعد از دربی نتیجه نمی‌گرفتیم. خوشبختانه استقلال بعد از باخت سنگین و تلخ با وجود حواشی که به وجود آمد توانست خودش را در کورس نگه دارد که این یک پوئن مثبت است. اگر تیم در ایران قهرمان شود شکست در دربی التیام پیدا می‌کند.

*بازیکنان بخواهند رئال و بارسا را هم می‌برند

اینکه در ابتدای صحبت‌هایم گفتم که بازیکنان باید قدر موقعیت را بدانند دلیل دارد. شاید برای بزرگ‌ترهای استقلال دیگر اتفاق نیفتد که در سال‌های آینده در دو جام مدعی باشند و شاید برای جوان‌ها هم تا ۱۰ سال دیگر چنین اتفاقی نیفتد. می‌خواهم خاطره ای از زمان حضورم در فجر سپاسی تعریف کنم. وقتی در این تیم بودم ما دو بازی بسیار مهم برای صعود داشتیم که یکی از آنها با شهرداری تبریز تحت مربیگری دکتر ذوالفقارنسب بود. ما آن مسابقه را بردیم و قشنگ یادم است که او مصاحبه کرد و گفت: بازیکنان فجر می‌خواستند که ببرند و بازی را بردند. من هم می گویم اگر استقلالی‌ها بخواهند و متوجه باشند که در چه موقعیت حساسی هستند فکر نمی‌کنم رئال و بارسا هم جلودارشان باشد و آنها این دو تیم را هم می‌برند. این را بدون تعارف می‌گویم.

*مکتب استقلال مکتبی نیست که با راه دادن یک مربی قهرمان شود

همانطور که می‌دانید تراکتورسازی در وهله اول شانس سهمیه گرفتن دارد حتی این تیم روی کاغذ شانس قهرمانی هم دارد. پس بنابراین امیر قلعه‌نویی و تیمش مطمئنا برای بازی شرافتمندانه و جوانمردانه می‌جنگند. این مسئله نمی‌تواند هیچ جایی گله‌گذاری و حرف و حدیث داشته باشد. مکتب استقلال مکتبی نیست که بخواهد با راه دادن یک مربی قهرمانی را به دست بیاورد. من فکر نمی‌کنم هیچ شخصی در استقلال از این مسائل یاد گرفته باشد. به نظرم هر دو تیم یک فوتبال شرافتمندانه را بازی می‌کنند و بازی زیبایی از آب درخواهد آمد.

*طرفداران در صفحات مجازی به بازیکنان توهین نکنند

خواهش من از طرفداران تیم استقلال این است که در وهله اول تیم‌شان را حمایت کنند و به هیچ کس توهین نکنند. در وهله دوم تقاضای دیگری دارم. از مردم می‌خواهم بازیکنان را در صفحات مجازی اذیت نکنند چون بازیکنان هم مثل خانواده آنها می‌مانند. این بازیکنان جوان روزی عصای دست استقلال می‌شوند و خدایی نکرده با توهین‌ها در صفحات مجازی ممکن است دلی بشکند و اتفاقی بیفتد که موجب آزرده خاطر شدن یک بازیکن شود. من مطمئن هستم هر دو تیم شرافتمندانه بازی می‌کنند و بدون شک طرفداران استقلال دوست ندارند با خواسته‌های غیرمعقول از امیر قلعه‌ قهرمانی‌شان در پایان فصل زیر سوال برود.

 

پاسخی بگذارید