تاریخ: ۳:۵۴ :: ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
نام نویسنده: sobhan

 در فاصله ۱۰ روز تا انتخابات فدراسیون فوتبال، کاندیداها تحرکات انتخاباتی شان را آغاز کرده‌اند. به گزارش مازند اسپرت، در حالیکه امروز برنامه یکی از کاندیداها یعنی عزیزالله محمدی منتشر شد، دو کاندیدای دیگر هم در تکاپوی انتشار برنامه هایشان تا اوایل هفته آینده هستند. از روز شنبه هفته آینده قرار است هر شب کاندیداها […]

گزارشی-از-پشت-پرده-انتخابات-فدراسیون-فوتبال-و-کاندیداهایش؛-کسی-به-نفع-آن-یکی-کنار-نمیکشد

 در فاصله ۱۰ روز تا انتخابات فدراسیون فوتبال، کاندیداها تحرکات انتخاباتی شان را آغاز کرده‌اند.

به گزارش مازند اسپرت، در حالیکه امروز برنامه یکی از کاندیداها یعنی عزیزالله محمدی منتشر شد، دو کاندیدای دیگر هم در تکاپوی انتشار برنامه هایشان تا اوایل هفته آینده هستند.

از روز شنبه هفته آینده قرار است هر شب کاندیداها در یک برنامه رادیویی در رادیو ورزش، مناظره داشته باشند. برنامه ای که ظاهرا قرار است از ساعت ۲۱ پخش شود و البته برنامه نود هم در تدارک برگزاری یک برنامه ویژه برای انتخابات فدراسیون فوتبال است. ضمن اینکه دیگر برنامه های مختلف تلویزیونی هم در تدارک پخش مناظره های کاندیداها هستند.

به هر حال چیزی که مشخص است اهمیت رای اعضای مجمع عمومی فدراسیون فوتبال است. آنها هستند که رای می دهند و البته بیشتر از فضاسازی رسانه ای و حتی ارائه برنامه ها، این کمپین های کاندیداهاست که مهم به نظر می رسد.

هر کدام از کاندیداها، برای جلب آرای اعضای مجمع تیم‌هایی تشکیل داده‌اند و البته خود کاندیداها  به دنبال دیدار با مقامات و اعضای مهم و تاثیرگذار مجمع هستند. البته در روزهای گذشته خبرها و شایعاتی منتشر شد. اینکه عزیزمحمدی قرار است به نفع سردار آجرلو کنار بکشد. یا اینکه نظر وزیر ورزش و جوانان روی آجرلو است. یا اینکه آجرلو به مهدی تاج کنار می کشد. بازگشت شهاب الدین عزیزی خادم کاندیدای رد صلاحیت شده به فرایند انتخابات هم از جمله شایعاتی بود که دهان به دهان می گشت.

اما خبر دقیق و درست این است که نه عزیزمحمدی به نفع آجرلو کنار می کشد و نه آجرلو به نفع تاج. حتی شنیده شده که عزیزمحمدی گفته چون سازمان رای بهتری نسبت به آجرلو دارد بهتر است آجرلو به نفع عزیزمحمدی کناره گیری کند.

از سوی دیگر به این دلیل که علی کفاشیان نایب رییس اول پیشنهادی مهدی تاج و سردارآجرلوست و می گویند که کفاشیان در مجمع نفوذ خوبی دارد، هر دو کاندیدا یعنی آجرلو و تاج، به شدت امیدوارند که کفاشیان برای آنها رای جمع کند، اما تا این لحظه علی کفاشیان فعالیت انتخاباتی اش  را آغاز نکرده است و هنوز مشخص نیست برای چه کسی می خواهد رای جمع کند.بسیاری می گویند احتمال اینکه کفاشیان برای مهدی تاج رای جمع کند،بیشتر است. چرا که اگر کفاشیان بخواهد برای دو رای جمع کند، آن وقت رای هر دو می شکند و این عزیزمحمدی است که برنده انتخابات خواهد شد. پس کفاشیان اگر می خواهد نایب  رئیس اول بماند مجبور است که بین تاج و آجرلو یک نفر را انتخاب کند.

از یک ماجرا هم نباید گذشت. شهاب الدین عزیزی خادم کاندیدای رد صلاحیت شده قبل از اینکه شورای سه نفره او را از فرایند انتخابات حذف کند، سازمان رای خوبی داشت.برخی می گویند که او ۵۰ رای خود را قطعی کرده بود و اگر وارد فرایند انتخابات می شد،شانس بسیار بالاتری نسبت به سایرین داشت. عزیزی خادم باعدم شرکت در جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در حضور وزیر ورزش و جوانان، اعتراض خودش را اعلام کرد و به نظر نمی  رسد در آخرین جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که در آن علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال حضور دارد، عزیزی خادم شرکت کند. او به نزدیکانش گفته که وزیر ورزش و جوانان و دبیرکل فدراسیون از عوامل اصلی رد صلاحیتش بوده اند.

به هر ترتیب هر سه کاندیدا می خواهند سازمان رای عزیزی خادم را به سمت خود بکشند. اما تاج و آجرلو با وجود علی کفاشیان در پست نایب رئیسی اول فدراسیون فوتبال، نمی توانند زیاد به حمایت سازمان رای عزیزی خادم خوش بین باشند. این سازمان رای خواهان تغییر و اصلاح فدراسیون فوتبال است و البته رای آوردن تاج و آجرلو در انتخابات فدراسیون فوتبال و نایب رئیسی اول کفاشیان، معناییش همان حفظ وضعیت موجود است. اما عزیزمحمدی که به نظر می رسد شرایطش با این دو کاندیدا کاملا متفاوت باشد،‌شعارش را تغییرو اصلاح می داند و در حال تکاپوست تا سازمان رای عزیزی خادم به سمت خودش بکشد اما همه اعضای این گروه تاثیرگذار مجمع عمومی فدراسیون فوتبال هنوز تصمیم خاصی نگرفته اند و به صورت رسمی درباره حمایت از شخص خاصی اعلام نظر نکرده اند.

شنیده شده که این گروه تاثیرگذار که قبل از اعلام رد صلاحیت ها حمایتشان را از عزیزی خادم اعلام کرده بودند و کار تشکیلاتی انجام داده بودند تصمیم گرفته اند تا با هر سه کاندیدا جلساتی داشته باشند و پس از بررسی ها حمایتشان را از یکی از آنها اعلام کنند. خود کاندیداها هم نفراتی را برای مذاکره و رایزنی با دیگر کاندیداها مشخص کرده اند و آنها با سفرهای استانی و یا با تماس های تلفنی سعی در راضی کردن اعضای مجمع برای رای دادن به کاندیدای مورد نظرشان دارند.

به نظر می رسد وزارت ورزش و جوانان در انتخابات فدراسیون فوتبال موضع خاصی نداشته باشد و البته درست مثل کاندیداها منتظر روزهای آینده است.

البته نزدیکان کاندیداها سعی می کنند درباره کاندیداهای رقیب بگویند که آنها در مجمع رای ندارند. چیزی که البته تا روز برگزاری مجمع انتخاباتی مشخص نمی شود. تنها چیزی که فعلا قطعی است این است که هیچ کدام از کاندیداها به نفع دیگری کنار نمی‌کشد.

پاسخی بگذارید