تاریخ: ۶:۲۱ :: ۱۳۹۵/۰۲/۰۵
نام نویسنده: sobhan

تیم ملی فوتبال ۵ نفره که به منظور آماده سازی برای حضور در بازی‌های پارالمپیک وارد دور جدید تمرینات شده تا زمان اعزام به محل برگزاری این مسابقات و بر اساس برنامه مصوب، پیگیر تمریناتش در تهران و مازندران خواهد بود. به گزارش  مازنداسپرت، اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال ۵ نفره نابینایان و کم‌بینایان […]

خبرگزاری فارس: برنامه پارالمپیکی تیم ملی فوتبال ۵ نفره تا زمان اعزام به ریو اعلام شد

تیم ملی فوتبال ۵ نفره که به منظور آماده سازی برای حضور در بازی‌های پارالمپیک وارد دور جدید تمرینات شده تا زمان اعزام به محل برگزاری این مسابقات و بر اساس برنامه مصوب، پیگیر تمریناتش در تهران و مازندران خواهد بود.

به گزارش  مازنداسپرت، اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال ۵ نفره نابینایان و کم‌بینایان که پیش از نوروز ۹۵ و در ماه های پایانی سال گذشته طی سه مرحله اردوی پارالمپیکی بخشی از برنامه‌های آماده‌سازی مورد نظر برای این تیم را اجرا کردند، برگزاری ۹ مرحله اردو برای این تیم طی ۶ ماه نخست سال و تا پیش از اعزام به محل برگزاری بازی‌های پارالمپیک ریو را پیش‌بینی کرده‌اند.

از این تعداد اردوی پیش‌بینی شده، یک مرحله اردو طی روزهای ۲۱ تا ۲۹ فروردین ماه در تهران برگزار شد. اردویی هم که تیم ملی فوتبال پنج نفره از امروز یکشنبه و با حضور ۱۴ بازیکن در تهران آغاز می‌کند، پنجمین مرحله تمرینات این تیم در راستای آماده سازی حضور در پارالمپیک آتی محسوب می‌شود.

این مرحله از اردو تا ۱۳ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و بعد از آن اردونشینان تیم ملی فوتبال پنج نفره بر اساس برنامه مصوب، در اردوهای دیگری هم شرکت خواهند کرد.

برنامه اردویی تیم ملی فوتبال پنج نفره که شهریورماه سال گذشته از حضور در مسابقات آسیایی ژاپن برای دومین بار موفق به کسب سهمیه پارالمپیک شد، برای حضور در پانزدهمین دوره این بازی‌ها به شرح زیر است:

•  اردوی پنجم: ۵ تا ۱۳ اردیبهشت ماه
•  اردوی ششم: ۲۰ تا ۲۸ اردیبهشت ماه
•  اردوی هفتم: ۵ تا ۱۳ خردادماه
•  اردوی  هشتم: ۲۰ تا ۲۸ خردادماه
•  اردوی نهم: ۵ تا ۱۳ تیرماه
•  اردوی دهم: ۲۰ تا ۲۸ تیرماه
•  اردوی یازدهم: ۵ تا ۱۳ مردادماه
•  اردوی دوازدهم: ۱۷ تا ۲۶ مردادماه

بر پایه این گزارش، بنا به درخواست و پیشنهاد کادر فنی تیم ملی فوتبال پنج نفره، حضور در تورنمنت بین‌المللی برزیل نیز در برنامه این تیم قرار داده شده است. در صورت نهایی شدن این برنامه، سفر به برزیل و حضور در تورنمنت بین‌المللی این کشور در قالب اردوی هفتم و پیش از اردوی هشتم انجام می‌شود.

بنابر گفته سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره هنوز تاریخ دقیق تورنمنت بین‌المللی برزیل و زمان رفت و برگشت تیم‌ها به این کشور به صورت رسمی مشخص نشده است. بنابراین و در صورتی که حضور ایران در این تورنمنت نهایی شود، امکان دارد مراحل اردویی بعد از از تورنمنت از نظر زمان آغاز و پایان، تغییری چند روزه داشته باشد.

پاسخی بگذارید