تاریخ: ۹:۲۲ :: ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
نام نویسنده: sobhan

به گزارش  مازنداسپرت، ثروت ورزشکاران به خاطر محبوبیتشان بین مردم، همواره مورد توجه رسانه ها بوده است و حال ساندی تایمز به بررسی ثروت مندترین ورزشکاران بریتانیا پرداخته که بیشتر لیست متعلق به فوتبالیست‌ها است. وین رونی با ارزشی حدود ۸۲ میلیون پوند،‌با اختلاف نسبت به رده ی دوم، ثروتمندترین ورزشکار بریتانیایی است. او نسبت […]

به گزارش  مازنداسپرت، ثروت ورزشکاران به خاطر محبوبیتشان بین مردم، همواره مورد توجه رسانه ها بوده است و حال ساندی تایمز به بررسی ثروت مندترین ورزشکاران بریتانیا پرداخته که بیشتر لیست متعلق به فوتبالیست‌ها است.


وین رونی با ارزشی حدود ۸۲ میلیون پوند،‌با اختلاف نسبت به رده ی دوم، ثروتمندترین ورزشکار بریتانیایی است. او نسبت به سال گذشته ۱۰ میلیون پوند صعود داشته و اختلافش با نفر دوم ۲۴ میلیون پوند است که فاصله قابل توجهی محسوب می‌شود. او هفته ای ۳۰۰ هزار پوند از منچستریونایتد حقوق می‌گیرد که این حقوق او را به پردرآمدترین بازیکن لیگ برتر تبدیل می‌کند. از سوی دیگر قراردادهای اسپانسرینگ با شرکت‌های نایکی و سامسونگ نیز باعث شده تا او ثروتمندترین ورزشکار بریتانیا باشد.

در رده ی دوم این لیست ، اندی و جیمی ماری،‌ دو تنیسور مشهور بریتانیایی قرار می‌گیرند. ثروت آنها چیزی حدود ۵۸ میلیون پوند برآورد شده است. آنها نیز نسبت به سال گذشته ۱۰ میلیون پوند پیشرفت داشته اند.

در رده ی سوم، روری مک‌ایلروی قرار می‌گیرد که پیشرفتش نسبت به تمام اعضای لیست بیشتر است. او با ۵۶ میلیون پوند ثروت و اختلاف دو میلیون پوندی با ماری‌ها،‌ در رده ی سوم لیست قرار می‌گیرد. پیشرفت او حدود ۱۸ میلیون پوند بوده است.

اما رده ی چهارم تا دهم را فوتبالیست‌ها اشغال کرده اند. گرت بیل،‌ستاره رئال مادرید با ۳۴ میلیون پوند در رده ی چهارم قرار گرفته است. او همچنین دومین فوتبالیست ثروتمند بریتانیا است.پیشرفت او نیز نسبت به سال گذشته ۱۳ میلیون پوند بوده که دومین نفر از لحاظ افزایش ثروت است.

پس از او،‌سرخیو آگوئرو با ۳۳ میلیون پوند،‌داوید سیلوا با ۳۱ میلیون پوند،‌رادامل فالکائو با ۲۹ میلیون پوند،‌سمیر نصری با ۲۲ میلیون پوند و ادن هازارد با ۱۸ میلیون پوند قرار گرفته اند. رده ی دهم جدول نیز بین ادن هازارد و امیر خان،‌ بوکسور بریتانیایی تقسیم شده است.

پاسخی بگذارید