تاریخ: ۱۱:۵۵ :: ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
نام نویسنده: sobhan

قهرمان پنج دوره مسابقات جهانی ووشو گفت: ورزش ایران در سال ۹۴ تعدادی از ورزشکاران خود را به دلیل سکته قلبی از دست داد که این واقعا برای همه غم انگیز است.   به گزارش مازند اسپرت حمیدرضا قلی‌پور  در مورد کسب قهرمانی تیم پارس جنوبی در هفته پایانی مسابقات لیگ برتر ووشو، گفت: تیم پارس جنوبی […]

خبرگزاری فارس: قلی‌پور: سال 94 برای ورزش ایران غم انگیز بود/ چهارشنبه سوری با سنت ایرانی هم خوانی ندارد

قهرمان پنج دوره مسابقات جهانی ووشو گفت: ورزش ایران در سال ۹۴ تعدادی از ورزشکاران خود را به دلیل سکته قلبی از دست داد که این واقعا برای همه غم انگیز است.

 

به گزارش مازند اسپرت حمیدرضا قلی‌پور  در مورد کسب قهرمانی تیم پارس جنوبی در هفته پایانی مسابقات لیگ برتر ووشو، گفت: تیم پارس جنوبی طی سال‌های گذشته با نام نفت تهران در لیگ برتر فعالیت می‌کرد. از سال ۸۶ تا ۸۹ عضو این تیم بودم. در واقع از ابتدای فعالیت این تیم در لیگ برتر با باشگاه نفت همکاری کردم، اما به خاطر یکسری شرایط خاص ناچار شدم از این تیم جدا شوم و برای چند سالی با تیم‌های دیگر در لیگ برتر فعالیت کنم.

وی در ادامه افزود: امسال پس از تغییر و تحولاتی که در کادر فنی و مدیریتی این تیم به و جود آمد تصمیم گرفتم دوباره برای این تیم  مبارزه کنم. خوشبختانه امسال کادر فنی برنامه‌ریزی منسجمی را داشت و دور از انتظار هم نبود که ما در پایان لیگ جام قهرمانی را بالای سرمان ببریم. خوشبختانه نفرات خوبی در ترکیب تیم داریم و همین موضوع باعث شد عنوان قهرمانی را کسب کنیم. سال گذشته این تیم با نفرات خوبی که داشت مقابل تیم دانشگاه آزاد بازی را واگذار کرد، اما امسال دانشگاه با توجه به نفرات خوبی که داشت نتوانست مقابل ما نتیجه کسب کند.

قلی‌پور در پاسخ به این سوال که آیا امسال از شرایط آمادگی خود راضی بودی یا خیر؟ گفت: امسال تمریناتم را برای حضور در اردوهای تیم ملی خوب شروع کردم. مسابقات انتخابی نیز به خوبی برگزار شد، اما از لحاظ آمادگی از خودم راضی نبودم. امسال اصلا روی فرم نبودم اما سعی کردم با برنامه‌ریزی و کمک کادر فنی به شرایط ایده‌آل برسم. خوشبختانه با همین روال توانستم در مسابقات جهانی در اوج باشم و چهارمین مدال طلا را کسب کنم. در اندونزی با نمایش خوبی که از خود به جا گذاشتم پنجمین مدال جهانی را کسب کردم.

دارنده ۴ نشان طلای مسابقات جهانی در پاسخ به این سوال که دلیل عدم حضور شما در مسابقات قهرمانی آسیا چیست اظهار داشت: برای تصمیمی که گرفته‌ام با کادر فنی و مسئولان فدراسیون ابتدا مشورت کردم و بعد به این نتیجه رسیدم که در مسابقات قهرمانی آسیا مبارزه نکنم. اواخر سال آینده مسابقات جام جهانی در چین برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی کرده‌ام که حتما در آن رقابت‌ها مبارزه کنم. از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا انصراف دادم. به نظرم این یک فرصت بزرگی است برای سبک وزن‌ها تا با حضور در این رقابت‌ها کسب تجربه کنند و برای بازی‌های آسیایی دوره بعدی آماده باشند.

وی در پاسخ به این سوال که برای تعطیلات عید چه برنامه‌ای داری؟ گفت: در طول این سال‌ها همیشه به خاطر حضور در مسابقات مختلف و اردوهای تیم ملی خیلی نتوانسته‌ام به سفر داخلی بروم. درواقع فرصتی نداشتم تا به سفر بروم. حالا که لیگ به پایان رسیده و مسابقاتی نیز در پیش رو نداریم بهترین فرصت است تا به سفر بروم.

قلی‌پور در پاسخ به این سوال که سال ۹۴ آیا برای ورزش ایران سال خوبی یا خیر؟ عنوان کرد: متاسفانه سال ۹۴ اصلا برای ورزش ایران خوب نبود. در عرصه ورزش ما تعدادی از ورزشکارانمان را به دلیل سکته قلبی از دست دادیم که این واقعا برای ما غم انگیز است. البته این برای همه ورزشکاران نگران‌ کننده است، چرا که آنها در اوج تمرینات حرفه‌ای جان خود را از دست داده‌اند. امیدوارم سال آینده این اتفاقات تلخ برای ورزش کشورمان رخ ندهد.

وی در مورد اینکه آیا سال آینده کاروان ورزش ایران می‌توانند در المپیک برزیل نتایج دوره گذشته را تکرار کنند یا خیر؟ گفت: علاقه قلبی من این است که ما نتایج دوره قبل را بتوانیم تکرار کنیم. به هر حال با اتفاقاتی که برای برخی ورزشکاران مثل بهداد سلیمی رخ داده فکر می‌کنم ما یک مقدار شانس کمتری نسبت به دوره گذشته داریم. در شرایط فعلی کشور ما شرایط اقتصادی خوبی ندارد و این موضوع در شاید در کسب نتایج در المپیک تاثیر گذار باشد. شاید تکرار نتایج المپیک لندن برای ما امکانپذیر نباشد اما امیدوارم بتوانیم حداقل مثل المپیک لندن مدال‌آوری کنیم. 

دارنده چهار مدال طلای مسابقات جهانی ووشو در مورد حوادثی که هر ساله در مراسم شب چهارشنبه‌ سوری رخ می‌دهد، خاطرنشان کرد: به نظرم باید رسانه‌ها پیش‌ قدم باشند تا خانواده‌ها با آیین و سنت‌های اصیل ایرانی آشنایی بیشتری داشته باشند تا مثل گذشته‌های دور مراسم سنتی را در شب‌های چهارشنبه‌ سوری به پا کنند نه اینکه با انفجارهای وحشتناک باعث شوند پایان سال خود را با غم و اندوه به پایان برسانند. متاسفم از اینکه برای یک جشنی که به هیچ عنوان با سنت اصیل ایرانی همخوانی ندارد خیلی‌ها هر ساله جان خود را از دست می‌دهند./فارس

پاسخی بگذارید