تاریخ: ۷:۰۶ :: ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
نام نویسنده: sobhan

  مدال‌های طلای روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی اروپا به کشورهای ارمنستان، گرجستان، آلمان و اوکراین رسید و این مسابقات با معرفی چهره‌های برتر چهار وزن دوم به پایان رسید.   به گزارش مازند اسپرت روز دوم و پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی اروپا که از شنبه در لیتوانی آغاز شده است شب گذشته با برگزاری […]

 

خبرگزاری فارس: طلاهای 4 وزن دوم به بورانیان، داتوناشویلی، ایزل و بلنیوک رسید/ ناکامی مطلق روس‌ها در روز دوم

مدال‌های طلای روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی اروپا به کشورهای ارمنستان، گرجستان، آلمان و اوکراین رسید و این مسابقات با معرفی چهره‌های برتر چهار وزن دوم به پایان رسید.

 

به گزارش مازند اسپرت روز دوم و پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی اروپا که از شنبه در لیتوانی آغاز شده است شب گذشته با برگزاری مسابقات چهار وزن دوم و معرفی نفرات برتر اوزان ۷۱، ۷۵، ۸۰ و ۸۵ کیلوگرم به پایان رسید.

در حالی که تیم روسیه در روز اول موفق به کسب ۳ مدال طلا شده بود در چهار وزن دوم ناکام مطلق لقب گرفت چراکه نه تنها موفق به کسب مدال طلایی نشد بلکه هیچ کدام از کشتی گیران این کشور در چهار وزن دوم حتی روی سکو هم نرفتند.

در وزن ۷۱ کیلوگرم وارشام بورانیان از ارمنستان با نتیجه ۳ بر صفر در فینال از سد آلکساندر ماکسیموویچ از صربستان گذشت و قهرمان شد.

در دیدارهای رده بندی این وزن نیز بالینت کورپاسی از مجارستان با نتیجه ۹ بر صفر کلودیو هینووینو از رومانی را شکست داد و حسن علی یف از آذربایجان با نتیجه ۸ بر یک یونس اوزیل از ترکیه را مغلوب کرد و مدال های برنز را بر گردن آویختند.

به گزارش فارس، از حوادث مهم این وزن می توان به شکست حسن علی یف مقابل ماکسیموویچ از صربستان اشاره کرد. بالینت کورپاسی کشتی گیر کهنه کار مجارستانی نیز در حالی که ناریک گریگوریان از روسیه را شکست داده بود، در مرحله بعد مغلوب بورانیان ارمنستانی شد که با توجه به شکست این کشتی گیر نماینده روسیه از گردونه مسابقات حذف شد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم زورابی داتوناشویلی از گرجستان در فینال با نتیجه ۲ بر ۲ ویکتور نمس صربستانی را شکست داد و قهرمان شد.

در دیدارهای رده بندی این وزن نیز کاراپت چالیان از ارمنستان با نتیجه ۴ بر یک الوین مورس علی یف، قهرمان بازی های اروپایی از آذربایجان را مغلوب کرد و لازلو سازبو از مجارستان با نتیجه ۴ بر ۲ نون زوگای، دارنده مدال نقره ۲۰۱۴ جهان از کرواسی را برد و برنز گرفتند.

از حوادث مهم این وزن می توان به شکست ۵ بر ۲ چنگیز لابازانوف، قهرمان بازی های اروپایی در وزن ۷۱ کیلوگرم از روسیه در یک هشتم نهایی مقابل مورس علی یف اشاره کرد که با توجه به شکست این کشتی گیر در نیمه نهایی مقابل چالیان، لابازانوف حذف شد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم پاسکال ایزل از آلمان در فینال با نتیجه ۸ بر صفر ادگار بابایان از ارمنستان را شکست داد و قهرمان شد.

در دیدارهای رده بندی این وزن دانیل آلکساندروف از بلغارستان با نتیجه ۹ بر صفر بی سلطانوف از دانمارک را شکست داد و اصلان آرتم از ترکیه با نتیجه ۲ بر یک از سد رمضان آباچارائف از روسیه گذشت و برنز گرفتند.

حادثه مهم این وزن شکست آباچارائف در نیمه نهایی مقابل بابایان با نتیجه ۴ بر ۲ بود.

در وزن ۸۵ کیلوگرم ژان بلنیوک از اوکراین در فینال با نتیجه ۵ بر ۲ روبرت کوبیلاشویلی از گرجستان را شکست داد و قهرمان شد.

در دیدارهای رده بندی نیز میچالیک از لهستان با نتیجه ۳ بر ۲ یوگنی سالی یف از روسیه را شکست داد تا روس ها در روز دوم موفق به کسب هیچ مدالی نشوند. در دیگر دیدار رده بندی دنیس کودلا از آلمان ۵ بر ۲ مقابل آدوماتیس از لتونی به برتری رسید و برنز را گرفت.

به گزارش فارس، از حوادث مهم این وزن می توان به شکست یوگنی سالی یف، قهرمان بازی های اروپایی در وزن ۸۰ کیلو در نیمه نهایی با نتیجه یک بر یک مقابل کوبیلاشویلی اشاره کرد.

ویکتور لورینچ دارنده مدال های برنز ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ جهان از مجارستان نیز در یک چهارم نهایی با نتیجه ۵ بر یک مغلوب سالی یف شد که با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله بعد از گردونه مسابقات حذف شد. ماکسیم مانوکیان ارمنستانی نیز در یک هشتم نهایی مغلوب سالی یف شده بود.

ویکتور ساسونوفسکی دارنده مدال نقره ۲۰۱۵ جهان و برنز بازی های اروپایی در وزن ۸۰ کیلوگرم از بلاروس نیز در دور اول با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب هریستانوویچ از اتریش شد که با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله بعد حذف شد./فارس

پاسخی بگذارید