تاریخ: ۷:۰۵ :: ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
نام نویسنده: sobhan

  چند سال پیش کشتی‎گیری با موهای طلایی در عین جوانی چهره شد و عناوین زیادی کسب کرد، اما خیلی زود از دیده‌ها محو شد و به حاشیه رفت.   به گزارش مازند اسپرت  محسن قاسمی در حالی که ۲۰ سال بیشتر نداشت موفق به کسب مدال طلای بزرگسالان آسیا در مسابقات سال ۲۰۱۱ ازبکستان در […]

 

خبرگزاری فارس: بازگشت قهرمان سابق کشتی فرنگی آسیا به تشک کشتی بعد از ۴ سال

چند سال پیش کشتی‎گیری با موهای طلایی در عین جوانی چهره شد و عناوین زیادی کسب کرد، اما خیلی زود از دیده‌ها محو شد و به حاشیه رفت.

 
به گزارش مازند اسپرت  محسن قاسمی در حالی که ۲۰ سال بیشتر نداشت موفق به کسب مدال طلای بزرگسالان آسیا در مسابقات سال ۲۰۱۱ ازبکستان در وزن ۷۴ کیلوگرم شد که کارشناسان از او به عنوان یکی از آینده‌داران کشتی نام می‌بردند، اما نتوانست این مسیر صعوی را ادامه دهد.

وی در اواخر سال ۹۱ بر اثر سانحه‎ای که با موتورسیکلت رخ داد، پایش شکست و بعد از آن دیگر در رقابت‎های کشتی نتوانست آنطور که باید و شاید ظاهر شود و کم‎ کم از سطح اول کشتی کشور محو شد.

قاسمی بعد از روند روبه رشد و صعودی که داشت خیلی زود با حمایت محمد بنا به تیم ملی بزرگسالان رسید و همان قدر سریع هم گرفتار حاشیه شد و چند سالی را دور از کشتی بود به طوری که کمتر کسی فکر می‌کرد او توان بازگشت به وررش حرفه‌ای را داشته باشد، اما در مرحله جدید اردوهای تیم ملی کشتی فرنگی، محمد بنا که خودش کاشف این کشتی‌گیر بود و خودش او را قهرمان آسیا کرد با دعوت این کشتی‌گیر به اردوهای تیم ملی انگیزه را بار دیگر در قاسمی زنده کرده است.

قاسمی که ۲۵ سال بیشتر سن ندارد اولین بار در سال ۲۰۰۶ در مسابقات آسیایی نوجوانان به میدان رفت که سوم شد و سپس در سال ۲۰۰۸ قهرمان نوجوانان آسیا شد و در سال ۲۰۱۰ قهرمان جوانان آسیا. وی سال بعد در حالی که هنوز در رده جوانان کشتی می‌گرفت در ترکیب تیم بزرگسالان به میدان رفت و طلای آسیا را بر گردن آویخت. وی آخرین بار در جام جهانی ۲۰۱۲ روسیه به میدان رفت و دیگر خبری از او نشد، اما حالا بعد از ۴ سال دوری از ورزش حرفه‌ای، عزمش را جزم کرده است که جبران مافات کند و بار دیگر خودش را به دوبنده تیم ملی برساند.

در تمرینات اخیر تیم ملی کشتی فرنگی ینز محمد بنا نگاه ویژه‌ای به او دارد و به شدت مراقب عملکردش است./فارس

پاسخی بگذارید