تاریخ: ۱۸:۱۲ :: ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
نام نویسنده: sobhan

پیشکسوت فوتسال ایران گفت: در فصل گذشته لیگ فوتسال ایران، تبانی هایی صورت گرفت که حتی تیم قهرمان را نیز تغییر داد. به گزارش مازنداسپرت :،سیدمهدی ابطحی درباره وضعیت فعلی فوتسال کشورمان اظهار کرد: «در حال حاضر فوتسال ایران حال و روز خوشی ندارد. مشکلات مالی باعث شده‌ است به باشگاه ها لطمه وارد شود. […]

پیشکسوت فوتسال ایران گفت: در فصل گذشته لیگ فوتسال ایران، تبانی هایی صورت گرفت که حتی تیم قهرمان را نیز تغییر داد.

به گزارش مازنداسپرت :،سیدمهدی ابطحی درباره وضعیت فعلی فوتسال کشورمان اظهار کرد: «در حال حاضر فوتسال ایران حال و روز خوشی ندارد. مشکلات مالی باعث شده‌ است به باشگاه ها لطمه وارد شود. این مشکلات حتی به تیم ملی فوتسال نیز سرایت کرده است.»

وی در ادامه افزود: «زمانی که پول نباشد نمی‌توان مدیریت کرد. ما در بسیاری از جنبه‌ها نه تنها پیشرفتی نداشتیم، بلکه با پسرفت نیز مواجه بوده‌ایم. متاسفانه تحریم‌ها باعث شده است نتوانیم زیرساخت‌های فوتسال را به روز کنیم. البته بخش قابل توجهی از این عدم پیشرفت متوجه خودمان است چرا که افرادی در فوتسال حضور دارند که فاقد بهره ‌وری مناسب هستند.»

پیشکسوت فوسال ایران درباره اختلاف بین کمیته فوتسال و کمیته فنی و توسعه فوتسال عنوان کرد:« اکنون فوتسال ایران دارای دو رئیس است در حالی که در هیچ جای دنیا اینگونه نیست. کمیته فنی وظیفه دارد مسابقات فوتسال را آنالیز کند و بر اساس نقاط ضعف و قوت بازیکنان و تیم‌ها،چشم انداز فوتسال ایران را ترسیم کند در حالی که این کمیته تنها بر روی انتخاب سرمربی تیم ملی فوتسال زوم کرده است.»

ابطحی با بیان این که «خسوس کاندلاس»، سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال، نوآوری‌هایی در فوتسال ایران به وجود آورد تصریح کرد: «هر چند کاندلاس به لحاظ مدیریت فردی قوی نبود، اما توانست در بحث فنی موفق باشد و نوآوری‌‌هایی در فوتسال ایران بوجود بیاورد اما زمانی که ما خودمان برای فوتسال کشورمان دلسوزی نمی‌کنیم چگونه انتظار داریم یک فرد خارجی این کار را انجام دهد. کاندلاس از عدم تعهد فدراسیون دلخور بود و همین مسئله باعث شده بود کارآیی وی تا حد قابل توجهی پایین بیاید.»

وی درباره مربیگری شمسایی در تیم ملی گفت: «شمسایی اگر می‌خواهد در مربیگری موفق باشد باید از مشاوران قوی استفاده کند. زمانی که کلینزمن سرمربیگری تیم ملی آلمان را پذیرفت تجربه‌ای در مربیگری نداشت اما از فردی به نام یوآخیم لوو استفاده کرد. زمانی که به شمسایی پیشنهاد دادند سرمربیگری موقت تیم ملی را بپذیرد به وی گفتم که سرمربیگری موقت را نپذیرد چرا که این کار معنایی ندارد.»

پیشکسوت فوسال ایران در ادامه خاطرنشان کرد: «بارها به شمسایی گفته‌ام که از میان بازیکنی و مربیگری یکی از آنها را انتخاب کند به دلیل اینکه حضور هم زمان به عنوان مربی و بازیکن باعث می‌شود روی هیچکدام از آنها تمرکز کافی نداشته باشد. شمسایی باید بپذیرد که دوران بازیکنی‌اش در فوتسال به پایان رسیده است.»

ابطحی در پاسخ به این سوال که آیا در فوتسال کشور فساد وجود دارد؟ گفت: «متاسفانه فساد در فوتسال ایران وجود دارد. در فصل گذشته لیگ فوتسال ایران تبانی‌هایی صورت گرفت که حتی تیم قهرمان را نیز تغییر داد. مشکلی که وجود دارد این است که اثبات این تبانی‌ها سخت و دشوار است اما من با توجه به اینکه سال‌ها در فوتسال حضور دارم به راحتی می توانم تشخیص دهم که فلان بازیکن یا فلان تیم با تمام توان بازی نمی کند.»

منبع: خانه فوتسال 

 

پاسخی بگذارید