تاریخ: ۱۰:۱۹ :: ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
نام نویسنده: sobhan

سرمربی تیم‌های پایه کشتی آزاد گفت: به عنوان خانواده کشتی، درخواست‌های خود را با رئیس فدراسیون مطرح می‌کنیم و وی نیز به خاطر مسئولیتی که پذیرفته باید پاسخگو باشد و برای همین مشکلات را با رئیس جمهور مطرح کرد. به گزارش مازنداسپرت؛مجید ترکان گفت: پس از سال‌ها شاهدیم، یک نفر از جنس کشتی در رأس […]

torkanسرمربی تیم‌های پایه کشتی آزاد گفت: به عنوان خانواده کشتی، درخواست‌های خود را با رئیس فدراسیون مطرح می‌کنیم و وی نیز به خاطر مسئولیتی که پذیرفته باید پاسخگو باشد و برای همین مشکلات را با رئیس جمهور مطرح کرد.

به گزارش مازنداسپرت؛مجید ترکان گفت: پس از سال‌ها شاهدیم، یک نفر از جنس کشتی در رأس کار قرار دارد و جامعه کشتی نیز از اینکه یکی از خانواده خود را در فدراسیون می‌بیند افتخار می‌کند. شناخت خوبی از خادم دارم و عشق به کشتی را در سراسر وجود او مشاهده می‌کنم. اگر می‌بینیم وی برای اعتلای کشتی ایران درخواست خود را به رئیس جمهور ارائه می‌دهد، نباید آن را به سیاست‌بازی و مسائل شخصی تعبیر کنیم.

وی افزود: مطمئنا خادم از قبل جلساتی را با مسئولان وزارت ورزش داشته و خواسته‌های خود را به آنها منتقل کرده، اما وقتی می‌بیند جوابی نمی‌گیرد، طبیعی است که باید به مراجع بالاتر حرف خود را بزند. المپیک اهمیت بسیار بالایی دارد و یکی از دلایل آن نیز، ۴ سال یکبار برگزار شدن آن است. در المپیک تمام رشته‌های ورزشی معتبر دنیا شرکت می‌کنند و حضور هزاران ورزشکاران و انجام رقابت‌ها به مدت حدود یک ماه نیز بر اهمیت این موضوع تأکید دارد.

دارنده مدال‌های طلا و نقره جهان گفت: تمام رسانه‌های خبری جهان این رقابت‌ها را انعکاس می‌دهند و کشورهای قدرتمند جهان برای نشان دادن مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و قدرت‌نمایی ملت و دولت خود، با تمام قوا در آن شرکت می‌کنند. ما رشته‌های زیادی در المپیک داریم اما اگر بخواهیم در یک رشته موفق باشیم باید هزینه‌های بسیاری کنیم، اما کشتی، ورزش اصلی ایرانی‌ها است و نتایج آن هم از گذشته تاکنون مشخص است که می‌توانیم با هزینه‌های بسیار کمتر در این رشته، مدال‌های خوشرنگی در المپیک کسب کنیم.

ترکان افزود: در شرایط کنونی توجه خوبی به این رشته پرافتخار نمی‌شود و سرمایه‌گذاری در آن بسیار کم است. اگر کمی توجهات بیشتر شود، شرایط بسیار بهتری رقم می‌خورد و شاهد افتخارآفرینی بیشتری خواهیم بود.

مسئول رده پایه کشتی آزاد در مورد حضورش در فدراسیون گفت: شرایط به گونه‌ای شد که بتوانم برای کشتی کشورم کاری کنم؛ به نظرم ایران استعدادهای فراوانی دارد، اما نکته مهم توجه و نگاه ویژه به آن است که این اتفاق در حال حاضر در کشتی افتاده است و با امکاناتی، هرچند محدود، در اختیار ما قرار گرفته است، توانسته‌ایم کارهای مثبتی را انجام دهیم، اما کار بسیار پر هزینه است و فدراسیون باید چند رده سنی از جمله نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را هم پشتیبانی کند.

وی تصریح کرد: درحال حاضر نگرش، طراحی و چگونگی اجرای فنون در رده پایه در دستور کار ما قرار دارد، تا بتوانیم در آینده‌ای نه چندان دور کشتی‌گیران خوبی در رده‌های بالاتر از جمله بزرگسالان داشته باشیم. استحکام بخشیدن به بنیان کشتی و پشتوانه‌سازی و آموزش درست از اساسی‌ترین کارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد که خوشبختانه، با نظر مثبت رئیس فدراسیون، این مهم در حال انجام است.

ترکان خاطرنشان کرد: ما به عنوان خانواده کشتی، درخواست‌های خود را با رئیس فدراسیون مطرح می‌کنیم و وی نیز به خاطر مسئولیتی که پذیرفته باید پاسخگو باشد. باید بدانیم که نگاه جامعه کشتی ایران، مربیان و ملی‌پوشان به خادم است و از وی انتظار دارند که از حق آنها دفاع کند. از اینکه می‌بینیم وی برای احقاق حق ورزش ملی کشور حتی از صحبت با رئیس جمهور نیز فروگذار نیست بسیار خوشحالیم.

پاسخی بگذارید