تاریخ: ۱۲:۰۶ :: ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
نام نویسنده: sobhan

اکبر میثاقیان از ماجرای جالب سرمربی شدنش در خونه به خونه بابل در جریان سفر خانوادگی‌اش به سمت یک عروسی در شمال می‌گوید که یک ماجرای شنیدنی است. به گزارش مازند اسپرت:اکبر اوتی فوتبال ایران که پس از ناکامی در واپسین ثانیه‌ها با مس کرمان در راهیابی به لیگ‌برتر هنوز سکه‌اش در بازار لیگ یک […]

اکبر میثاقیان از ماجرای جالب سرمربی شدنش در خونه به خونه بابل در جریان سفر خانوادگی‌اش به سمت یک عروسی در شمال می‌گوید که یک ماجرای شنیدنی است.

به گزارش مازند اسپرت:اکبر اوتی فوتبال ایران که پس از ناکامی در واپسین ثانیه‌ها با مس کرمان در راهیابی به لیگ‌برتر هنوز سکه‌اش در بازار لیگ یک از رونق نیفتاده، سرمربی بابلی‌ها شد تا به گفته خودش پس از ۱۳سال به مازندران بازگردد. گفتگوی “ورزش سه” با سرمربی جدید خونه به خونه آمل را در ذیل می‌خوانید؛

*اکبر آقا! مس کرمان کجا و خونه به خونه بابل کجا؛ مارکوپولو شده‌اید…
(با خنده) به هر حال مربیگری همین‌طور است و قسمت است دیگر علی‌الخصوص که این بار واقعا قسمت بود که من به خونه به خونه بابل بیایم.
*چطور؟
تصور کنید که به همراه خانواده‌ام همراه با پسرها و عروس هایم عازم نوشهر از سمت جاده کندوان بودیم تا به عروسی یکی از اقوام برویم که گفتند سیل آمده و برگردید. قرار شد تهران بخوابیم و فردای آن روز از جاده آمل به سمت نوشهر برویم. آقای حسن‌زاده مدیرعامل باشگاه قبل از حرکت با من تماس گرفت که به بابل بروم و بعدا مشخص شد جاده‌ای که می‌خواستم برای عروسی بروم جاده مسیر سرمربیگری من بوده.
*شما هم شک نکردید که خدا خواسته امسال شمال باشید…
دقیقا. آقای حسن‌زاده گفت نیم ساعت نیست که امتیاز تیم لیگ یک را خریده و گفت برایتان بلیط بگیرم بیایید برای مذاکره که گفتم بابل در مسیر سفرم است و فردا ظهر انشاالله با خانواده آنجا هستیم! خلاصه اینکه خانوادگی رفتیم و دو دقیقه هم مذاکراتمان بیشتر طول نکشید که توافق کردیم و قرار شد فردای آن روز از نوشهر برگردم و قرارداد ببندیم و شروع کنیم که همین هم شد. این اتفاق مثل یک کتاب داستان است. (با خنده)
*بعد از چند سال اکبر میثاقیان به مازندران برمی‌گردد؟
از همان سال شموشک نوشهر که فکر کنم ۱۲، ۱۳سالی می‌شود که از مازندران دور بودم اما خدا خواست که دوباره برگردم. این تیم خونه به خونه که یک آدم عاشق از جیب شخصی‌اش خرج می‌کند برای من بوی همان شموشک را می‌دهد که همه چیزش نو و تازه است از ساختمان اداری بگیر تا تفکرات لیگ دویی بازیکنان و … به همین خاطر کار خیلی سختی در پیش دارم تا از صفر همه چیز را شروع کنم.
*با توجه به اینکه بچه شمال هستید، به نظر بهترین موقعیت نصیبتان شد.

(با خنده) البته من مشهدی هستم چون خانمم بچه مشهد است اما گذشته از شوخی من همیشه دوست داشته‌ام که در شمال مربیگری کنم چون اینجا سرشار از استعداد است. کار ندارم به اینکه از وقتی پول به این فوتبال آمده سرعت استعدادیابی شمال به نزدیک صفر رسیده اما هنوز بازیکنانی دارد که لیگ ایران روی کاکل آنها می چرخد. پیدا کردن بازیکن مثل آن وقت ها که شموشک بودم دیگر آسان نیست.
*اما تجربه نشان داده که شما استاد لیگ یک هستید و به قول خودتان از چوب خشک شمال هم فوتبالیست درست کرده‌اید.
شما لطف دارید اما واقعیت این است که الان با ۱۲سال پیش که شموشک بودم کلی فرق کرده و شمال فوتبالیستی پایه‌ای ششدانگ کم دارد. زمان شموشک شمال سرشار از استعداد بود و مثل بائو، بنگر، گردان، گرائیلی داشتیم و جوانان و امید ما یوسفی ، خلعتبری و خیری و … بودند. مازندران پر از بازیکن بود اما الان مثل آن موقع‌ها نیست و باید با ذره بین دنبال استعداد جدید گشت. بعدش هم این تیم تازه از لیگ۲ به لیگ یک آمده و خیلی از بازیکنانش هم کوچ کرده‌اند.
*پس عمده‌ترین مشکل شما تفکرات لیگ دسته دومی خونه به خونه و کمبود بازیکن است، اینطور نیست؟
طبیعتا، قبل از اینها مدیران باشگاه بیشتر دنبال کشتی بوده و علاقه بیشتری به این رشته داش

ته‌اند اما در لیگ دو هم تلاش کرده‌اند که واقعا کار سختی برای بالا آمدن داشته‌اند. اما برای من که به جز صعود به چیز دیگری فکر نمی‌کنم اینجا یک چالش جدید است. اینجا بازیکن مثل سابق نیست اما همه بیرون هستند و همه تیم‌های لیگ یک و برتر دست کم ۶ بازیکن شمالی دارند چراکه شمال مثل خوزستان قطب فوتبال است. ما باید از این ظرفیت شمالی‌های لیگ استفاده کنیم که به استانشان تعصب دارند.
*هواداران مازندرانی سال آینده منتظر لیگ‌برتری شدن شما باشند یا نساجی؟
خونه به خونه عین نساجی متعلق به تمام مازندران از کردکوی تا رامسر است و هر دو تیم متعلق به استان مازندران است، انشالله هر دو تیم به لیگ‌برتر بیایند. مردم اینجا آرزوی صعود دارند و این چیزی است که برای ما یک نقطه قوت است. همه با جان و دل می خواهند تیم صعود کند و من هم آمده‌ام تا با آخرین قدرت بجنگم.
*جذب بازیکن را شروع کرده‌اید؟
هنوز تیمم را نبسته‌ایم اما می گویم که ما خیلی باجرات می‌توانیم با نساجی به لیگ برتر بیایم. مخصوصا که هر دو تیم جزو بخش خصوصی هستند و باید کمک کنیم تا خدای نکرده مسئولان آنها دلسرد نشوند.
*کادر فنی چطور؟
تاکنون فقط حضور آقای محمدرضا مولایی و شاپور رجب‌زادگان در کادرفنی ما قطعی است.
*و صحبت آخر…
بنویسید اکبرآقا آمده تا تیم خونه به خونه را لیگ برتری کند و برای این کار جانش را هم می‌دهد.

منبع:ورزش سه

 

پاسخی بگذارید