تاریخ: ۱۷:۴۱ :: ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
نام نویسنده: sobhan

  فدراسیون جهانی والیبال به کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا ماموریت داد که برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات انتخابی جهان در قاره آسیا انجام دهد.   به گزارش مازنداسپرت  و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نشست کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا شب گذشته در مقر این کنفدراسیون در تایلند برگزار شد و یکی از مهمترین محورهای این نشست […]

 

خبرگزاری فارس: ایران میزبان مسابقات انتخابی والیبال قهرمانی جهان/ تعیین 4 سهمیه آسیا در رقابت‌های انتخابی

فدراسیون جهانی والیبال به کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا ماموریت داد که برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات انتخابی جهان در قاره آسیا انجام دهد.

 

به گزارش مازنداسپرت  و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، نشست کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا شب گذشته در مقر این کنفدراسیون در تایلند برگزار شد و یکی از مهمترین محورهای این نشست برگزاری مسابقات انتخابی قهرمانی جهانی در قاره آسیا بود.

مسابقات والیبال قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ برگزار می‌شود و فدراسیون جهانی ماموریت جدیدی به کنفدراسیون آسیا داد مبنی بر اینکه از این پس باید مسابقات انتخابی جهان نیز در قاره آسیا برگزار شود.

آسیا چهار سهمیه در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد و ۲۳ کشور برای حضور در مسابقات انتخابی اعلام آمادگی کردند که ۹ تیم از آسیای میانه، ۴ تیم از اقیانوسیه، ۵ تیم از شرق آسیا، دو تیم از غرب آسیا و ۳ تیم از جنوب شرقی آسیا هستند.

پیشنهاد مطرح شده در کمیته مسابقات این بود که این چهار سهمیه اینگونه انتخاب شود که از ۲۳ تیم، ۵ تیم ایران، استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی و چین که از برترین تیم‌های آسیا هستند به همراه ۵ تیم برتری که پس از رقابت مقدماتی آسیا انتخاب می‌شوند، یعنی در مجموع ۱۰ تیم به دو گروه تقسیم شوند که یک گروه ۵ تیمی به میزبانی ایران (گروه A) و ۵ تیم هم به میزبانی استرالیا (گروه B) که دو تیم برتر در رنکینگ جهانی سال گذشته هستند، با هم به رقابت بپردازند.

تیم ژاپن (تیم دوم رنکینگ جهان در آسیا) در گروه B به میزبانی استرالیا و تیم چین (به عنوان سوم رنکینگ جهان در آسیا) در گروه A به میزبانی ایران قرار می گیرند. دیگر کشورها به همین ترتیب بر اساس رتبه و به صورت یکی در میان در دو گروه قرار می گیرند.

مسابقات انتخابی جهان باید قبل از ۱۵ اکتبر سال ۲۰۱۷ (هفتم آبان ماه سال ۱۳۹۶) برگزار شود و ۴ سهمیه آسیا مشخص گردد./فارس

پاسخی بگذارید