تاریخ: ۷:۲۷ :: ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
نام نویسنده: sobhan

  رئیس سازمان لیگ در مورد انتخاب برترین داور لیگ چهاردهم گفت: رئیس کمیته داوران اعتقاد داشت باید در بخش داوری بر اساس امتیازدهی این کمیته برتری داور را انتخاب کنند.         به گزارش “مازنداسپرت“، مهدی تاج در مورد انتخاب برترین داور در مراسم‌ برترین‌های لیگ چهاردهم که با حواشی همراه بود […]

 

رئیس سازمان لیگ در مورد انتخاب برترین داور لیگ چهاردهم گفت: رئیس کمیته داوران اعتقاد داشت باید در بخش داوری بر اساس امتیازدهی این کمیته برتری داور را انتخاب کنند.

 

 

 

 

به گزارش “مازنداسپرت“، مهدی تاج در مورد انتخاب برترین داور در مراسم‌ برترین‌های لیگ چهاردهم که با حواشی همراه بود در مصاحبه با رادیو ورزش گفت: فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران اعتقاد داشت باید در بخش داوری بر اساس امتیازدهی این کمیته برتری داور را انتخاب کنند. که به این ترتیب فقط در بخش داوری بر اساس نظرسنجی انتخابی صورت نگرفت.

وی در ادامه تصریح کرد: مراسم برترین‌ها خیلی خوب برگزار شد. مهمترین مسئله این است که به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شدیم. همه در برگزاری خوب مراسم با یکدیگر اتفاق نظر داشتند و از این بابت خوشحالم.

رئیس سازمان لیگ در ادامه خاطرنشان کرد:‌تمامی موارد مراسم برترین‌ها رضایت‌ها را به دست آورد اما برخی از افراد در برخی از انتخاب‌ها نظرات متفاوتی دارند. در ابتدای صحبتم به این موضوع اشاره کردم که انتخابات برترین‌ها بر اساس نظرسنجی بود و شاید در برخی موارد انتخاب‌هایی که شد با سلیقه من هم جور در نمی‌آمد. این نظرسنجی را یکی دو ماه قبل انجام دادیم و از کارشناسان، صاحبنظران، سرمربیان و مدیران هیأت‌ها کارشناسی کردیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: روابط عمومی سازمان لیگ کار نظرسنجی را انجام داد. روز جمعه بنده و علی کفاشیان در جلسه‌ای در رابطه با انتخاب‌هایی که صورت گرفته صحبت کردیم و فقط قرار شد در بخش داوران بر اساس امتیازدهی کمیته داوران انتخاب کنیم که این مسئله به درخواست فریدون اصفهانیان بود. سه داور دیگر که مردم آنها را بیشتر می‌شناسند با نظرسنجی انتخاب شده بودند.

تاج در پاسخ به این سوال که آیا طبق نظرسنجی علیرضا فغانی به عنوان بهترین داور انتخاب شده بود، تصریح کرد: اجازه بدهید در این مورد نظری ندهم.

وی در این مورد که فغانی در لیگ سال قبل عملکردی بسیار خوب داشت و نمی‌شود به خاطر یک اتفاق در بازی تراکتورسازی و نفت عملکرد او را نادیده بگیریم، گفت: در این مورد کمیته داوران پاسخگو است. فغانی اعلام کرده که در جلسه برترین‌ها دعوت نشده ولی ما هیچ داوری را به این مراسم دعوت نکرده بودیم. در بحث داوری همیشه حرف و حدیث وجود داشته و زمانی که خودم مسئول کمیته داوران بودم این مسائل مطرح می‌شد ولی سازمان لیگ در این موضوعات ورود نمی‌کند و اگر توضیح بیشتری لازم است کمیته داوران باید در این مورد صحبت کند.

تاج در ادامه تصریح کرد: دوستان اعلام کردند بهتر است سال بعد نظراتی که داده می‌شود را منتشر کنیم ولی باید در فرم‌های نظرسنجی این نظرات قید شود که نظرات بعد از نظرسنجی منتشر می شوند.

وی در مورد اینکه چرا داوران به این مراسم دعوت نشدند، خاطرنشان کرد: متأسفانه جایمان محدود بود.

رئیس سازمان لیگ در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا داوری که فینال آسیا را سوت زده در مراسم حضور نداشت، تصریح کرد: متأسفانه جایمان محدود بود و شاید باید برای مراسم‌های سال بعد جای بزرگتری را در نظر بگیریم که همه افراد بتوانند در آنجا حاضر شوند.

وی در مورد اینکه داوران از نگرفتن دستمزدشان ناراحت هستند،‌ اظهار داشت: این مسائلی که باید بین سازمان لیگ، فدراسیون و کمیته داوران حل شود. بدون شک پرتأثیرترین عنصر فوتبال داوران هستند اما متأسفانه پرداختی که به داوران تعلق می‌گیرد با سایر بخش‌های فوتبال قابل مقایسه نیست. جای این صحبت‌ها بین مدیران است و نباید در مکان‌های دیگر این مسائل مطرح شود. تبلیغات پیراهن لباس داوران که پولش را فدراسیون می‌گیرد می‌تواند برای پرداخت پول داوران کمک کند. همچنین باید راهکارهای دیگری در نظر گرفته شود تا به بهترین شکل دستمزد داوران را بدهیم. چند روز پیش با علی کفاشیان جلسه داشتیم و قرار شد به زودی دستمزد داوران را پرداخت کنیم.

 

منبع:ورزش۳

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید