تاریخ: ۱۶:۳۰ :: ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
نام نویسنده: sobhan

آرین غلامی، شطرنج باز ۱۴ ساله کشور به نشانه اعتراض از کنار گذاشته شدنش از لیست تیم ملی، مقابل درب فدراسیون تحصن کرد.   به گزارش مازند اسپرت؛ در و مادر آرین غلامی به همراه این شطرنج باز ۱۴ ساله ایران جلوی درب فدراسیون شطرنج تحصن کردند. دلیل این تحصن حذف شدن نام آرین غلامی […]

00020200آرین غلامی، شطرنج باز ۱۴ ساله کشور به نشانه اعتراض از کنار گذاشته شدنش از لیست تیم ملی، مقابل درب فدراسیون تحصن کرد.

 

به گزارش مازند اسپرت؛ در و مادر آرین غلامی به همراه این شطرنج باز ۱۴ ساله ایران جلوی درب فدراسیون شطرنج تحصن کردند. دلیل این تحصن حذف شدن نام آرین غلامی از لیست نفرات اعزامی تیم ‌ملی شطرنج به مسابقات قهرمانی تیمی آسیا است.
تحصن شطرنج‌باز ۱۴ ساله مقابل درب فدراسیون

آرین غلامی به همراه والدین خود از استان مازندران به تهران آمده تا اعتراض خود را این گونه به گوش مسئولان فدراسیون برساند. این شطرنج‌باز نوجوان کشور در مسابقات قهرمانی کشور بعد از علیرضا فیروزجا به عنوان نایب قهرمانی دست یافت، اما کمیته‌ فنی فدراسیون شطرنج با تصمیم عجیبی نام این بازیکن را از لیست کنار گذاشت. این در حالی است که مسعود مصدق پور جایگزین این بازیکن در تیم ‌ملی شده است.

آرین غلامی در خصوص کنار گذاشته‌ شدنش از لیست تیم ‌ملی شطرنج گفت: نمی دانم چرا کمیته‌ فنی تشخیص داده که من نباید در لیست تیم ‌ملی باشم. کمیته فنی پاسخگوی من نیست و مجبور شدم به تهران بیایم و جلوی درب فدراسیون تحصن کنم. به من گفته‌اند که سنم برای حضور در این مسابقات کم است در حالی که نفر اول قهرمانی کشور علیرضا فیروزجا ۱۳ ساله است و سنش هم از من کمتر است.

وی در ادامه خاطر‌ نشان کرد: شاهین لرپری زنگنه نیز از لیست این مسابقات کنار گذاشته شد، او نیز به این مساله معترض است، اما در حال‌ حاضر در مسابقات ایر فلوت حضور دارد و نتوانست در این جا باشد.

آرین غلامی همچنین اذ‌عان‌ کرد: من با مسعود مصدق پور دوست صمیمی هستم، اما مساله من با کمیته‌ فنی است که این تصمیم عجیب را گرفته است. برای چه من باید از این لیست کنار گذاشته شوم؟ دلیل قانع کننده ای را برای من بیاورند.

پدر و مادر شطرنج‌باز معترض: فرزندمان قربانی انتخابات فدراسیون شده است

 ارین غلامی2

پدر و مادر آرین غلامی معتقد هستند که کمیته‌ فنی که نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را انتخاب کرده، نامرئی است!

علی محمد غلامی، پدر آرین غلامی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص تحصن مقابل فدراسیون شطرنج، اظها‌ر کرد: پسر من افتخارات زیادی را کسب کرده است، اما همیشه قربانی بوده است، زیرا چندین و چندین بار از لیست اعزامی به مسابقات کنار گذاشته شده است. من نمی‌توانم این بی انصافی کمیته‌ فنی شطرنج را تحمل کنم. این کمیته‌ فنی نامرئی است و نمی دانم چه افرادی در این کمیته‌ فنی حضور دارند که این تصمیمات عجیب را می‌گیرند. پسر من کم افتخار کسب نکرده است که از لیست تیم ‌ملی کنار گذاشته شود.
تحصن شطرنج‌باز ۱۴ ساله مقابل درب فدراسیون

وی در ادامه افزود: چرا باید هر سری اسم آرین از لیست کنار گذاشته شود؟ مگر نباید شایسته‌ها در لیست تیم ‌ملی باشند. این کمیته‌ فنی به شطرنج کشور لطمه وارد می‌کند.

پدر این شطرنج باز با اشاره به این که آرین به مدت دو روز بیمار بوده، گفت: آرین بعد از این که اسمش از لیست کنار گذاشته شد، ۴۸ ساعت تب داشت و مدام گریه می‌کرد. ما با کمیته‌ فنی تماس گرفتیم، اما هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای ما نیاوردند. از مازندران به این جا آمده ایم تا اعتراضمان را به آنها نشان دهیم.

همچنین مادر آرین غلامی در خصوص این اتفاق، بیا‌ن‌ کرد: من از حق فرزندم نمی‌گذرم. پسر من قهرمان رده زیر هشت سال جهان شده است. در مسابقات قهرمانی رده‌های سنی نیز با برنز آرین تیم ایران به عنوان نایب قهرمانی رسید. او که نایب قهرمان شطرنج کشور نیز هست، برای چه باید جزو این پنج نفر نباشد.

وی با اشاره به این که تمام این اتفاقات به دلیل انتخابات فدراسیون شطرنج است، اذ‌عان‌ کرد: انتخابات فدراسیون شطرنج نزدیک است و یکی از کاندیداها در اسامی دخالت کرده است. مسعود مصدق پور که جایگزین فرزند من شد جزو رای دهندگان انتخابات فدراسیون است. نفرات انتخابی فدراسیون شطرنج که در لیست مجمع انتخابات هستند(نماینده داوران، مربیان ، ورزشکاران و باشگاه‌ها) به طرز عجیبی چیده‌ شده‌اند. پسر من قربانی انتخابات شطرنج شده است. چرا باید کاندیدای فدراسیون شطرنج با این که انصراف داده هر روز در فدراسیون باشد؟ او که دیگر دبیر فدراسیون نیست، اما هر روز در اتاق دبیر فدراسیون حضور دارد در حالی که سرپرست دبیری شخص دیگری است.

پاسخی بگذارید