تاریخ: ۷:۵۳ :: ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
نام نویسنده: sobhan

  دارنده ۴ مدال مسابقات جهانی کاراته‌ گفت: متاسفانه فضای کاراته در طول چند سال گذشته خیلی مساعد نبوده و حالا حاکم شدن آرامش در این رشته خواسته همه اعضا خانواده این رشته است.   به گزارش مازنداسپرت  حسین روحانی  در پاسخ به این سوال، افرادی که می‌خواهند برای انتخابات فدراسیون کاراته ثبت نام کنند چه فاکتورهایی […]

 

خبرگزاری فارس: روحانی: کاراته در گرداب تغییرات رئیس فرو رفته/ حاکم شدن آرامش نیاز این خانواده است

دارنده ۴ مدال مسابقات جهانی کاراته‌ گفت: متاسفانه فضای کاراته در طول چند سال گذشته خیلی مساعد نبوده و حالا حاکم شدن آرامش در این رشته خواسته همه اعضا خانواده این رشته است.

 

به گزارش مازنداسپرت  حسین روحانی  در پاسخ به این سوال، افرادی که می‌خواهند برای انتخابات فدراسیون کاراته ثبت نام کنند چه فاکتورهایی را باید داشته باشند، گفت: بنده سال‌ها برای کاراته ایران در عرصه‌های مختلف جهانی افتخار آفرینی کرده‌ام و تمام مسائلی که به آن اشاره خواهم کرد نظر شخصی کسی است که سال‌ها با پیراهن تیم ملی افتخار آفرینی کرده است. متاسفانه فضای کاراته در طول چند سال گذشته خیلی مساعد نبوده و حالا حاکم شدن آرامش در این رشته خواسته همه اعضا خانواده این رشته است.

دارنده نشان طلای مسابقات جهانی در ادامه افزود: هرچند که فضای کاراته در طول این سال‌ها همیشه پر حاشیه بوده اما تیم ملی نتایج خوبی را کسب کرده است. اوج افتخارات کاراته نیز در سال ۸۵ بوده است. ما در مسابقات جهانی فنلاند دو مدال طلا و دو برنز کسب کرده‌ایم و در بازی‌های آسیایی قطر ۳ طلا و ۲ برنز کسب کردیم که اوج نتایج کاراته ایران بوده است.

مربی سابق تیم ملی کاراته در ادامه عنوان کرد: بعد از سال ۸۵ کاراته موقعیت‌های خوبی داشت، اما متأسفانه به دلیل عدم برنامه‌ریزی دقیق، عدم مدیریت و عدم حمایت از نتایج کسب شده متأسفانه کاراته در گردابی فرو رفت که دائم رئیس و سرپرست برای این رشته انتخاب شد. به نظرم باید ثبات مدیریت در این رشته حاکم شود و با برنامه‌ریزی‌ دقیق حداقل ۴ سال آینده فرد منتخب به عنوان رئیس در این مجموعه فعالیت کند.

دارنده نشان طلای بازی‌های آسیایی در ادامه،خاطرنشان کرد: زمان در حال گذر است و نباید برنامه‌ریزی‌ فردی که رئیس شد سالیانه باشد. در واقع فرد منتخب باید نگاه بلند مدت داشته باشد و این نگاه حداقل چهار ساله باشد، چرا که برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت به این رشته لطمه می‌زند و جوابگوی کاراته با این همه پتانسیل نیست. رئیس منتخب باید تقویم فدراسیون جهانی در اولویتش باشد و از روی آن برای ۴ سال آینده این رشته برنامه‌ریزی کند.

روحانی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: بحث سازماندهی در مورد مسائل مختلف و شاخه‌های مختلف از مواردی است که هر کسی رئیس فدراسیون شد باید روی این موضوع کار کند. کاراته سبک‌های زیادی دارد و برای همه آن سبک‌ها باید برنامه‌ریزی دقیقی شود تا همه سبک‌ها زیر نظر فدراسیون فعالیت کنند. باید به این نکته توجه کنیم که ملی پوشان ما هر کدام متعلق به یک سبک هستند و ساماندهی سبک‌ها کمک شایانی به کاراته ایران می‌کند. پس با این حساب فردی که می‌خواهد رئیس فدراسیون شود باید نگاه ویژه ای به سبک‌ةا داشته باشد.

دارنده چهار مدال مسابقات جهانی با اشاره به اینکه باید بحث آموزش در کاراته با جدیت بیشتری پیگیری شود، گفت: در کاراته فاکتورهای زیادی وجود دارد، اما به این مسائل کمتر نگاه شده است. بزرگترین عامل که به تیم ملی و مربیان می‌تواند کمک کند بحث آموزش است. تمام بازیکنان در تیم ملی از یک باشگاه کار خود را آغاز کردند و برای رسیدن به پیراهن تیم ملی از فاکتورهای مختلفی عبور کردند و سرانجام به تیم ملی رسیدند. رئیسی که می‌آید باید یک برنامه‌ریزی دقیق روی بحث آموزش داشته باشد تا در استان‌ها فعالیت‌ها دوچندان شود. مربیان در بحث آموزش باید شرکت کنند و پس از آن آموخته‌های خود را به بازیکنان منتقل کنند و همین عامل باعث می شود وقت کمتری روی نفراتی که به تیم ملی می‌آیند صرف شود؛ چون آنها پیش از پوشیدن پیراهن تیم ملی با مسائل فنی روز دنیا آشنا شده‌اند./فارس

پاسخی بگذارید