تاریخ: ۲۲:۳۵ :: ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
نام نویسنده: sobhan

سعداله‌یف از مسابقات قهرمانی کشور روسیه معاف شد عبدالرشید سعداله‌یف، قهرمان کشتی آزاد جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم، از شرکت در مسابقات قهرمانی کشور روسیه برای حضور در المپیک معاف شد. به گزارش مازند اسپرت و به نقل از فدراسیون کشتی، حاجی مراد ماگومدوف، مربی تیم کشتی آزاد روسیه که مسئولیت وزن ۸۶ کیلوگرم این تیم […]

سعداله‌یف از مسابقات قهرمانی کشور روسیه معاف شد

خبرگزاری فارس: سعداله‌یف از مسابقات قهرمانی کشور روسیه معاف شد

عبدالرشید سعداله‌یف، قهرمان کشتی آزاد جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم، از شرکت در مسابقات قهرمانی کشور روسیه برای حضور در المپیک معاف شد.

به گزارش مازند اسپرت و به نقل از فدراسیون کشتی، حاجی مراد ماگومدوف، مربی تیم کشتی آزاد روسیه که مسئولیت وزن ۸۶ کیلوگرم این تیم را برعهده دارد با تأیید این خبر گفت: کادر مربیگری تیم کشتی آزاد روسیه به اتفاق آراء تصمیم گرفت تا عبدالرشید سعداله‌یف از شرکت در مسابقات قهرمانی روسیه که ۲ ماه قبل از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ برزیل برگزار می‌شود، معاف شود.

وی در مورد این تصمیم گفت: سعداله‌یف در سال‌های اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته است و با توجه به اینکه نحوه مبارزات وی قانع کننده است، اعتماد کامل کادر فنی را بدست آورده، اما این به این معنا نیست که وی باید استراحت کند، بلکه باید برای موفقیت در بازی‌های المپیک بر تلاش خود بیافزاید.

جامبولات تدیف، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد روسیه نیز گفت: در حال حاضر اردوی ما در مرکز آموزشی آدلر به صورت مشترک با جوانان در حال برگزاری است و مبارزان زیادی در اردو حضور دارند که مدعی کسب دوبنده تیم روسیه هستند. ظرفیت کشتی‌گیران اصلی و ذخیره ما زیاد است و مبارزان خوبی را در اختیار داریم، اما همه به دنبال این هستند که خود را اثبات کنند و بعنوان فرد اول راهی المپیک شوند.

وی در مورد انتخاب سعداله‌یف برای حضور در المپیک تصریح کرد: او باید چه چیزی را اثبات کند و تعداد کمی هستند که مخالف حضور وی در المپیک باشند و به نظرم همه مردم به وی اعتقاد دارند. به دنبال حفظ شرایط سعداله‌یف برای حضور در المپیک هستیم، در حال حاضر وی یک مصدومیت جزئی از ناحیه پا دارد و برای ما از همه چیز مهم‌تر آماده کردن شرایط برای حضورش در المپیک ریو هستیم.

تدیف در مورد برنامه‌هایش برای سعداله‌یف گفت: به دنبال این هستیم که او یک ماه دیگر در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال اروپا در بلغارستان به میدان برود و پس از آن نیز قبل از المپیک و در اوایل تابستان نیز در تورنمت زیلکوفسکی لهستان بعنوان آخرین میدان تدارکاتی شرکت کند.

وی در مورد سایر کشتی‌گیران تصریح کرد: علمکرد کشتی‌گیران ما در جام یاریگین و مدوید خوب بود، به خصوص در جام مدوید کشتی‌گیرانی نظیر رامونوف، سابولوف و قهرمان جهان و المپیک حاجی مراد گاتسالوف امیدوار کننده بود ضمن اینکه کاسیموف، ماکی‌یف و بولتوکایف نیز پتانسیل خوبی دارند، اما هنوز کامل نیستند و باید توانایی‌های خود را در مسابقات پیش رو نشان دهند. البته پس از مسابقات قهرمانی اروپا و رقابت‌های بین‌المللی، همه چیز روشن‌تر می‌شود و ما می‌توانیم عملکرد کشتی‌گیران خود را مقابل حریفان بین‌المللی ارزیابی کنیم و در آن زمان می‌دانیم که از نفرات اصلی خود چه می‌خواهیم و می‌توانیم حتی به ایجاد یک طرح دوم نیز فکر کنیم.

تدیف در پایان در مورد حضور بلال ماخوف قهرمان سنگین وزن جهان خاطر نشان کرد: در حال حاضر وی به دنبال درمان آسیب دیدگی خود است و باید منتظر بهبود بازوی وی باشیم و پس از آن باید برنامه‌های توانبخشی را انجام دهد، اما پس از برگزاری مسابقات قهرمانی اروپا برای حضور وی در مسابقات قهرمانی کشور با او تماس می‌گیرم.

پاسخی بگذارید