تاریخ: ۹:۳۴ :: ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
نام نویسنده: sobhan

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری گفت: پس از عمل جراحی روی پای سلیمی به تمام اهداف از پیش تعیین شده رسیدیم و امیدواریم با طی کردن پروسه درمانی‌تا ۲۵ اسفند تمرینات خود را آغاز کند.   به گزارش مازند اسپرت، داود باقری رئیس، کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری معتقد است پس از عمل جراحی روی پای […]

salimiرئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری گفت: پس از عمل جراحی روی پای سلیمی به تمام اهداف از پیش تعیین شده رسیدیم و امیدواریم با طی کردن پروسه درمانی‌تا ۲۵ اسفند تمرینات خود را آغاز کند.

 

به گزارش مازند اسپرت، داود باقری رئیس، کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری معتقد است پس از عمل جراحی روی پای بهداد سلیمی به تمامی اهداف از پیش تعیین شده خود دست یافتیم. امیدواریم با روحیه و انگیزه مثال زدنی قوی‌ترین مرد جهان پروسه درمانی‌اش نیز تا پایان پیش برود و ۲۵ اسفند با سایر وزنه‌برداران تیم ملی تمرینات خود را برای حضور در مسابقات آغاز کند.

 وی در خصوص مراحل درمان قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان پس از عمل جراحی گفت: از روند درمانی بهداد سلیمی راضی هستیم. وی به طور حرفه‌ای ارتباط خوبی با تیم پزشکی از جمله؛ متخصص تغذیه، روانشناس، فیزیوتراپ و پزشک معالج دارد. بهداد در خصوص استفاده از کوچک‌ترین دارو با پزشک خود مشورت می‌کند. او تمام دستورات پزشکان را گوش می‌دهد و با هوشیاری مثال زدنی برای بازگشت به وزنه‌برداری تلاش می‌کند.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون ادامه داد: در مرحله بعد، پروتکلی با سرمربی، جراح، فیزیوتراپ، متخصص تغذیه، بدنساز داشتیم و طبق نحوه درمان و تمرینات طراحی شده به اهداف از قبل تعیین شده خود دست یافته‌ایم. در حال حاضر وزن بدن و سایر عوارض جانبی بعد از عمل جراحی کنترل شده است. سلیمی هم اکنون تمرینات بدنسازی و بالاتنه را آغاز کرده و در وضعیت مناسب که رباط مستحکم شد و خودش را گرفت، تمرینات پایین تنه به مدت ۱۰ روز انجام می‌شود. روز ۲۵ اسفند سلیمی را تحویل کادر فنی تیم ملی می‌دهیم، اما همچنان مراقبت‌های ویژه ادامه دارد تا با مجوز نهایی در فروردین سال ۹۵ تمرینات پرفشار را آغاز کند.

وی در خصوص وضعیت آرنج آسیب دیده سعید محمدپور خاطر نشان کرد: سرگروه تیم جراحی سعید محمدپور، روشنک مرادی اجازه خواست تا یک پزشک و جراح متخصص در داخل کشورمان، آرنج وی را مورد معاینه قرار دهند. دوشنبه هفته آینده تصمیم نهایی در این موضوع گرفته می‌شود که تا قبل از پایان سال ۹۴ عمل جراحی انجام شود. بازتوانی پس از عمل جراحی نیز برعهده امین نوروزی خواهد بود. همچنین بعد از عمل جراحی آرنج نیز، محدودیت حرکتی وجود دارد و باید مراقبت‌های بعد از عمل به مراتب بیشتر از قبل شود. در ضمن انگیزه برای درمان از سوی ورزشکار باید به حدی افزایش یابد تا با گوش دادن به دستورات تیم پزشکی و بازتوانی هر چه زودتر به شرایط مسابقه بازگردد.

باقری در خصوص بازگشت علی هاشمی به تهران تاکید کرد: علی هاشمی در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری در کیش، از ناحیه زانو با آسیب دیدگی جزیی مواجه شده است به تهران برگشت تا بررسی‌های تخصصی انجام شود. هیچ مشکل خاصی روی زانوی وی وجود ندارد.

رئیس کمیته پزشکی فدراسون وزنه‌برداری در خصوص اسکان گروه پزشکی تیم‌های ملی وزنه‌برداری در اردوی کیش گفت: روانشناس به تازگی از اردوی کیش بازگشته است، اما فیزیوتراپ را به تمرینات بزرگسالان فرستادیم که با کمبود اتاق در محل تمرین ملی‌پوشان مواجه شدیم. با تلاش‌های بسیار موثر مهران رئیسی، سرپرست تیم ملی وزنه‌برداری موضوع اسکان فیزیوتراپ حل شد.

باقری در خصوص افزایش کارهای پزشکی در تیم‌های ملی وزنه‌برداری اظهار کرد: فعالیت‌های کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری در ماه‌های اخیر افزایش داشته است از این رو نیاز مبرم به تجهیزات پزشکی و در ضمن به یک پزشک متخصص داریم. قرار شده امکانات فیزیوتراپی را با مساعدت‌های غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی – ورزشی دریافت کنیم و همچنین با موافقت رئیس فدراسیون وزنه‌برداری یک فیزیوتراپ و یک پزشک به کادر پزشکی تیم‌های ملی سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان اضافه شود.

پاسخی بگذارید