تاریخ: ۲۳:۰۲ :: ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
نام نویسنده: sobhan

شکستم در بازی آخر تاثیری در جایگاهم نداشت خادم‌الشریعه: مسئولان شطرنج را حمایت کنند/ فکر می‌کردم در بهترین حالت ششم شوم! نماینده شطرنج ایران در مسابقات گرند‌پری جهانی بانوان گفت: از مسئولان ورزش ایران می‌خواهم که بازهم از شطرنج حمایت کنند.   به گزارش خبرنگار ورزشی مازند اسپرت، سارا خادم‌الشریعه، نماینده ایران در مسابقات شطرنج […]

شکستم در بازی آخر تاثیری در جایگاهم نداشت

خادم‌الشریعه: مسئولان شطرنج را حمایت کنند/ فکر می‌کردم در بهترین حالت ششم شوم!

نماینده شطرنج ایران در مسابقات گرند‌پری جهانی بانوان گفت: از مسئولان ورزش ایران می‌خواهم که بازهم از شطرنج حمایت کنند.

خبرگزاری فارس: خادم‌الشریعه: مسئولان شطرنج را حمایت کنند/ فکر می‌کردم در بهترین حالت ششم شوم!

 

به گزارش خبرنگار ورزشی مازند اسپرت، سارا خادم‌الشریعه، نماینده ایران در مسابقات شطرنج گرند‌پری جهانی بانوان که عنوان دومی را کسب کرد در مورد این مسابقات اظهار داشت: در دور نخست مسابقات نتوانستم عملکرد خوبی داشته باشم، اما خوشبختانه در دور دوم ورق برگشت و توانستم نمایش همیشگی خودم را داشته باشم. با توجه به شرایط فکر می کردم در نیمه بالایی جدول باشم، اما واقعاً فکر نمی‌کردم دوم شوم.

وی با بیان اینکه فکر می‌کردم اگر خیلی خوب باشم بتوانم در جایگاه ششم قرار بگیرم، ادامه داد: در بازی پایانی هر نتیجه‌ای که کسب می‌کردم فرقی در رده‌بندی نداشت، اما به هر حال بعد از ۵ ساعت بازی نتوانستم شرایط را مدیریت کنم و فکر می‌کردم که بازی با نتیجه تساوی به پایان برسد، اما اینگونه نشد و در بازی آخر، تنها شکستم را متحمل شدم.

خادم‌الشریعه در مورد انتظارش از مسئولان عنوان کرد: توقع دارم که مسئولان از من حمایت کنند، چراکه می‌توانم همین روند را ادامه دهم و عنوان‌های بهتری هم برای شطرنج ایران کسب کنم. همچنین از آنها می‌خواهم تا بازهم شرایط را برای میزبانی ایران در مسابقات معتبر فراهم کنند، چراکه غیر از من استعدادهای دیگری هم در شطرنج ایران و در بخش پسران حضور دارند که اگر فرصت در اختیار آنها قرار بگیرد می‌توانند افتخارات زیادی برای ایران کسب کنند.

نماینده شطرنج ایران در مسابقات گرند‌پری جهانی بانوان درمورد تفاوت مربیان ایرانی و خارجی، خاطرنشان کرد: مربی ایرانی تا بخشی از راه می‌تواند بسیار مفید باشد، اما پس از آن مربی خارجی بیشتر می‌تواند کمک کند و مفید باشد. من در این مسابقات یک مربی اوکراینی داشتم که بسیار به من کمک کرد. بعد از این مسابقات در مسابقات تیمی آسیا حضور پیدا خواهم کرد و می‌دانم که توقعات از من بالا رفته است.

وی با بیان اینکه یک مربی خصوصی دارم و یک مربی هم فدراسیون برایم استخدام کرده است، گفت: مربی خودم هلندی و مربی که فدراسیون با آن قرارداد دارد اوکراینی است که در مسابقات بعدی هم مرا کمک خواهند کرد. برای مربی هلندی که مربی شخصی من است در یک دوره یک هفته‌ای تا ۱۰ روزه ۲۵۰۰ یورو پرداخت کردیم.

پاسخی بگذارید