تاریخ: ۱۲:۵۲ :: ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
نام نویسنده: sobhan

رئیس پیشین دپارتمان داوری تأکید کرد که برنامه‌ریزی مراسم معرفی برترین‌های چهاردهمین دوره لیگ برتر با قصد و غرض بوده است.   به گزارش “مازنداسپرت” حسین عسگری در مورد انتخاب سیداحمد صالحی به عنوان برترین داور لیگ چهاردهم اظهار داشت: عملکرد داوران با توجه به میانگین نمرات‌شان، قضاوت‌های حساسی که انجام داده‌اند و … مورد […]

رئیس پیشین دپارتمان داوری تأکید کرد که برنامه‌ریزی مراسم معرفی برترین‌های چهاردهمین دوره لیگ برتر با قصد و غرض بوده است.

 

به گزارش “مازنداسپرت” حسین عسگری در مورد انتخاب سیداحمد صالحی به عنوان برترین داور لیگ چهاردهم اظهار داشت: عملکرد داوران با توجه به میانگین نمرات‌شان، قضاوت‌های حساسی که انجام داده‌اند و … مورد بررسی قرار می‌گیرد. انتخاب صالحی به عنوان داور برتر انتخاب درستی بود، چون در فصل گذشته قضاوت‌های زیادی انجام داد و اشتباهات مهم و حساسی که نتیجه بازی را تحت‌تأثیر قرار داده باشد، نداشت.

وی در مورد دعوت نشدن علیرضا فغانی به مراسم برترین‌های لیگ برتر عنوان کرد: من هم از سازمان لیگ و مسئولان برگزارکننده این مراسم گله دارم. از تاج گله‌ای ندارم، چون او دستور برگزاری این مراسم‌‌ها را می‌دهد، اما از افرادی که برگزارکننده این مراسم بودند، سؤال می‌کنم که چرا از افرادی که صلاحیت نداشتند، دعوت کرده بودند. ۴۵ سال است که در امر داوری حضور دارم. درست است که اکنون مسئولیتی ندارم، اما برای این فوتبال زحمت کشیده‌ بودم. با این حال از من برای حضور در مراسم دعوت نشد.

رئیس پیشین دپارتمان داوری تصریح کرد: چرا افرادی که یک دهم ما زحمت نکشیده بودند، در مراسم برترین‌ها حضور داشتند؟ برنامه‌ریزی مراسم برترین‌های لیگ با قصد و غرض بود و متأسفانه به قشر داوری آن‌طور که باید و شاید توجه نشد. نه تنها به داوران پولی نمی‌دهند، حتی عزت و احترام آنها را هم حفظ نمی‌کنند. آیا دعوت از داوران و پیشکسوتان هزینه‌ای دارد که این کار را نکردند؟

«با نگاهی که به داوری وجود دارد، پیشرفتی حاصل نخواهد شد»، عسگری با بیان این جمله ادامه داد: اگر داور نباشد، فوتبالی شکل نمی‌گیرد. آقایان فقط در مورد داوری حرف می‌زنند، اما هیچ کاری نمی‌کنند. این آقایان داوری را دوست ندارند و از تمام داوران بیزار هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته صالحی بیشتر از فغانی قضاوت کرد چون فغانی بیشتر در مسافرت بود و خارج از کشور قضاوت می‌کرد، اما چرا از او و تیم داوری ایران در جام ملت‌های آسیا دعوتی نشد؟ زمانی که فینال جام ملت‌های آسیا را به فغانی دادند تا دو ماه تمام رسانه‌ها «فغانی، فغانی» می‌کردند، اما با این حال از او برای حضور در مراسم برترین‌ها دعوت نشد.

رئیس پیشین دپارتمان داوری با اشاره به قضاوت فغانی در دیدار تراکتورسازی تبریز – نفت تهران گفت: کدام داور است که اشتباه نمی‌کند؟ متأسفانه با یک اشتباه سَر فغانی را بریدند. این همه با داوران در بازی‌ها حمله می‌شود، اما احترامی نگذاشتند تا حداقل عزت و احترام‌شان حفظ شود.

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید