تاریخ: ۸:۲۵ :: ۱۳۹۴/۱۱/۳۰
نام نویسنده: sobhan

پیروانی: به دلیل فشارها استعفا دادم/ کفاشیان و کی‌روش خواستند بمانم     افشین پیروانی مدیر ورزشی مستعفی تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که به دلیل فشارهایی که وجود داشته مجبور به استعفا شده است. به گزارش مازند اسپرت افشین پیروانی در خصوص اینکه بالاخره سرنوشت او در تیم ملی چه شد و آیا او مدیر ورزشی […]

پیروانی: به دلیل فشارها استعفا دادم/ کفاشیان و کی‌روش خواستند بمانم

 
 

افشین پیروانی

افشین پیروانی

مدیر ورزشی مستعفی تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که به دلیل فشارهایی که وجود داشته مجبور به استعفا شده است.

به گزارش مازند اسپرت افشین پیروانی در خصوص اینکه بالاخره سرنوشت او در تیم ملی چه شد و آیا او مدیر ورزشی این تیم است یا دیگر باید او را مدیر سابق بدانیم، گفت: نه من و نه هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند برای تیم ملی، پیراهن مقدس این تیم یا برای پستی که در تیم ملی می‌گیرد شرط و شروط بگذارد. من اگر استعفایی کرده‌ام، به دلیل فشارها بود و شاید خیلی‌ها فکر می‌کردند در تیم ملی همه چیز روال خوبی دارد، اما این‌طور نیست.

استعفای من هم هنوز بررسی نشده و آن را قبول نکردند
وی که با برنامه ورزش و مردم گفت‌وگو می‌کرد، افزود: نباید در یک مجموعه شرایط این‌طور باشد که بگویند «خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو» و نباید چون من در فدراسیون فوتبال به عنوان مدیر ورزشی تیم ملی انتخاب شده‌ام بیایم و بگویم همه چیز خوب است. ما باید راستگو باشیم تا بعدها اگر مشکلی وجود داشت نگویند که کسی چیزی نگفت. من هم استعفای خودم را نوشته‌ام و ۲۴ بهمن‌ماه به رئیس فدراسیون تحویل دادم، اما با توجه به اینکه فرودین‌ماه ۹۵ دو بازی مقابل هند و عمان داریم هم علی کفاشیان و هم کارلوس کی‌روش خواستند که این دو بازی هم کنار تیم ملی باشم. استعفای من هم هنوز بررسی نشده و آن را قبول نکردند.

با فدراسیون فوتبال قرارداد نداشتم اما تعهد که داشتم
مدیر ورزشی مستعفی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به انتقادی که از او صورت گرفته است، اظهار داشت: یکی از دوستان گفته بود که وقتی قرارداد نداری، چرا استعفا کرده‌ای چون نیازی به استعفا نبود اما باید بگویم قرارداد نداشتم اما تعهد که داشتم. قرارداد من هم آنقدر این ماه و آن ماه شد که هنوز امضا نشده است و باز هم می‌گویم با قرارداد یا بدون قرارداد افتخار می‌کنم که کنار تیم ملی کشورم حضور داشتم، کنار سرمربی بزرگی مانند کارلوس کی‌روش خیلی چیزها یاد گرفتم و شاید اگر استعفا نکرده بودم خیلی‌ها متوجه قرارداد نداشتن من هم نمی‌شدند. من برای حضور در تیم ملی هیچ شرط و شروطی نداشتم و فقط به دلیل تعهدی که دادم به تیم ملی آمدم و برای کمک کردن آمده بودم.

بدون استعفا می‌رفتم بی‌احترامی به خودم و به مجموعه‌ای بود که در آن کار می‌کنم
پیروانی همچنین در واکنش به طرح این موضوع که وقتی قراردادی ندارد استعفایش هم معنایی نمی‌دهد، گفت: درست است، اما من می‌توانستم از ۲۴ بهمن‌ماه به  بعد دیگر نروم و کارم را در تیم ملی انجام ندهم، اما این قشنگ نبود، این اتفاق بی‌احترامی به خودم و به مجموعه‌ای بود که در آن کار می‌کنم.

خاکپور اعتقاد داشت باید بندهایی به قراردادش اضافه و یا از آن کم شود
وی در خصوص اینکه چرا باید در فدراسیون فوتبال ایران افرادی مانند خاکپور به عنوان سرمربی تیم امید و افشین پیروانی به عنوان مدیر ورزشی تیم ملی بدون قرارداد کار کنند و آیا این موضوع برای وجهه فدراسیون فوتبال بد نیست، گفت: در این خصوص مسئولان فدراسیون فوتبال باید جوابگو باشند. در مورد خاکپور باید بگویم دو یا سه بار قرارداد برای امضا در اختیارش قرار گرفت، اما وی اعتقاد داشت باید بندهایی به آن اضافه و یا از آن کم شود. در واقع خاکپور با این کار از پوزیشن خود به عنوان یک مربی ایرانی دفاع می‌کرد.

اگر استعفایی دادم به خودم احترام گذاشتم
مدیر ورزشی مستعفی تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد: در مورد خودم هم باید بگویم هیچ قراردادی به دستم نرسید، که بخواهم امضا کنم. این بسیار بد است که ما بخواهیم در یک برنامه تلویزیونی یا رسانه‌ها درباره قرارداد، وضعیت زمین، تمرین و لباس تیم ملی صحبت کنیم. من یک مصاحبه جالب از خداداد عزیزی خواندم که در آن گفته بود شرایط به گونه‌ای شده که ما «همیشه نالان» شده‌ایم. ما اگر حرف می‌زنیم و می‌گوییم می‌خواهیم در جام جهانی حضور پیدا کنیم سیستم ما هم باید مطابق با استانداردهای جهانی شود، من با فدراسیون فوتبال قرارداد ندارم و اگر استعفایی دادم به خودم احترام گذاشتم، چون حرفی است که زده بودم.

پاسخی بگذارید