تاریخ: ۸:۰۵ :: ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
نام نویسنده: sobhan

مشعل بازی های المپیک ارامنه جهان در آیین ویژه ای در قره کلیسای چالدران، روشن و به کشور ارمنستان ارسال شد.   به گزارش مازند اسپرت:شنبه شب در آیین روشن شدن مشعل، خلیفه گری ارامنه تهران و آذربایجان و همچنین هیاتی از وزارت ورزش کشور ارمنستان حضور داشتند که با آرزوی صلح و آرامش برای […]

مشعل بازی های المپیک ارامنه جهان در آیین ویژه ای در قره کلیسای چالدران، روشن و به کشور ارمنستان ارسال شد.

 

به گزارش مازند اسپرت:شنبه شب در آیین روشن شدن مشعل، خلیفه گری ارامنه تهران و آذربایجان و همچنین هیاتی از وزارت ورزش کشور ارمنستان حضور داشتند که با آرزوی صلح و آرامش برای مردم دنیا مشعل المپیک ارامنه روشن و به نماینده وزارت ورزش ارمنستان تحویل داده شد.

هاروت طهمازیان عضو کمیته برگزارکننده المپیک ارامنه جهان روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مسابقات المپیک ارامنه دنیا از ۱۱ تا ۲۲ مرداد ماه ( دوم تا سیزدهم آگوست) سال جاری در کشور ارمنستان و به میزبانی ایروان برگزار می شود.

وی اضافه کرد:بیش از ۶هزار نفر در این رقابت ها شرکت خواهند کرد که از ایران نیز بیش از ۵۰۰ نفر از ورزشکاران ارمنی حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: این مسابقات هر چهار سال یکبار برگزار می شود و از سال ۱۹۹۹ شروع شده است که امسال پنجمین دوره آن به اجرا در می آید.

قره کلیسا، کلیسایی با قدمت بسیار زیاد است که در چالدران از شهرهای شمالی آذربایجان غربی قرار دارد.

همه ساله در اوایل مردادماه آیین های ویژه ارمنیان در این کلیسا برگزار می شود و ارامنه سراسر جهان برای برگزاری این آیین ها به چالدران می آیند.

آذربایجان غربی استانی متنوع در حوزه پیروان ادیان و اقوام است و ارامنه نیز بخشی از جمعیت این استان را تشکیل می دهند.

منبع:ايرنا

پاسخی بگذارید