تاریخ: ۷:۳۹ :: ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
نام نویسنده: sobhan

کمک داور بین‌المللی فوتبال ایران با بیان اینکه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قصد سرکوب کردن داوران را دارند گفت: در لیست برترین کمک داوران بودم اما قربانی بی‌عدالتی آقایان شدم.   به گزارش “مازنداسپرت” رضا سخندان درباره عدم تقدیر از وی، محمدرضا ابوالفضلی و علیرضا فغانی در مراسم برترین‌های لیگ فوتبال ایران اظهار داشت: […]

کمک داور بین‌المللی فوتبال ایران با بیان اینکه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قصد سرکوب کردن داوران را دارند گفت: در لیست برترین کمک داوران بودم اما قربانی بی‌عدالتی آقایان شدم.

 

به گزارش “مازنداسپرت” رضا سخندان درباره عدم تقدیر از وی، محمدرضا ابوالفضلی و علیرضا فغانی در مراسم برترین‌های لیگ فوتبال ایران اظهار داشت: پس از جام ملت‌های آسیا مسئولان اعلام کردند قرار است از ما تقدیر کنند اما هر بار امروز و فردا کردند و در نهایت هم گفتند که این تقدیر ۳ مرداد انجام خواهد شد. با وجود تمامی حرف هایی که زده شده بود این تجلیل شب گذشته هم صورت نگرفت که به نظر می‌رسد به خاطر اختلافات مسئولان و البته صحبت‌های چند روز قبل برخی داوران و انتقادات آنها بوده است.

وی افزود: سازمان لیگ همه جا خرج می‌کند اما یک ذره انتقادپذیر نیست. باید قبول کرد هیچ‌کسی و هیچ سازمانی کامل نیست اما اینگونه نمی‌شود که آقایان تحمل انتقاد را نداشته باشند. انگار می‌خواهند با ما مقابله کنند و به همین دلیل این تجلیل انجام نشد.

کمک داور بین‌المللی فوتبال ایران عنوان کرد: سؤالم از مسئولان این است که تیم ملی در چند سال گذشته چه افتخاری در سطح بین‌المللی به دست آورده است؟ این همه هزینه در فدراسیون برای تیم‌های مختلف صورت می‌گیرد اما وقتی به داوران می‌رسند به یکباره همه چیز خشک می شود. من به شخصه می‌گویم که هیچ نیازی به تقدیر آقایان ندارم و خانه‌ام پر از لوح‌ها و افتخاراتی است که از سوی فیفا و AFC دریافت کرده‌ام. هیچ چشم‌داشتی هم به اینگونه تقدیرها ندارم اما حرفم این است که چرا تا این حد تبعیض قائل می‌شوند و نسبت به داوران بی‌اهمیت هستند.

سخندان با اشاره به قضاوت در فینال‌های مهم در یک ساله گذشته گفت: تیم داوری ایران موفق به قضاوت در فینال لیگ قهرمانان آسیا، فینال مسابقات شرق آسیا و فینال جام ملت‌های آسیا در کمتر از چهار ماه شد. در این شرایط یک تشکر خشک و خالی هم از ما نکردند و حتی یک ایمیل ساده نفرستادند. یعنی وقت این کار کوچک را نیز نداشتند؟ این نشان می‌دهد که آقایان نگاه تبعیض‌آمیز دارند و قرار نیست این نگاه تغییر کند.

وی گفت: نام من، فغانی و محسن ترکی در بین برترین داوران و کمک داوران قرار داشت. حتی من در ماه مبارک رمضان به تهران آمدم و برایم کلیپ ساختند اما در جریان برگزاری کلاس‌های داوری همه چیز تغییر کرد. این شرایط برای فغانی نیز رقم خورد. آن وقت آقایان می‌گویند تغییری در لیست ایجاد نکرده‌اند و دخل و تصرفی نداشته‌اند. پس بر چه اساسی برایم بلیت گرفتند و کلیپ ساختند؟

کمک داور بین‌المللی فوتبال ایران با اشاره به تقدیر از تیم ملی پس از صعود به جام جهانی به تسنیم گفت: زمانی که ایران راهی جام جهانی شد، اجازه ورود اتومبیل به اعضای تیم داده شد. اگر این تیم در جام ملت‌های آسیا نتیجه بهتری می‌گرفت، فکر می‌کنم کفاشیان برای بازیکنان و کادر فنی اجازه وارد کردن هواپیما را می‌گرفت. در این شرایط ما برای اولین بار در تاریخ فینال جام ملت‌ها را قضاوت کردیم اما انگار نه انگار که چنین اتفاق بزرگی برای داوری ایران رقم خورده است. این در حالی است که حضور ما در فینال تنها افتخار فدراسیون در چند سال اخیر بوده است.

سخندان اظهار داشت: گلایه من از فدراسیون و سازمان لیگ است که داوران را نمی‌بینند و سعی در سرکوب کردن این قشر دارند. داور عضو اصلی یک مسابقه فوتبال است و باید عدالت را رعایت کند اما متاسفانه هیچ‌کس در قبال این قشر عادلانه عمل نمی‌کند.

وی گفت: برترین داوران و کمک داوران باید از سوی کمیته مربوطه معرفی شود اما نمی‌دانم برای این مراسم چرا از باشگاه‌ها نظرسنجی شد. تیم‌ها و هیئت‌ها نباید در این بخش دخالت کنند، چون در حیطه وظایف آنها نیست و این مسئله می‌تواند در آینده عواقب بدی داشته باشد.

سخندان یادآور شد: صحبت‌های من ارتباطی به زیر سؤال بردن داوران و کمک داوران انتخاب شده ندارد. من به آنها تبریک می‌گویم و برای صالحی و منصوری نیز بسیار خوشحالم. صحبت من درباره مسئولانی است که تبعیض قائل می‌شوند و این مربوط به قشر داوری است.

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید