تاریخ: ۵:۳۶ :: ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
نام نویسنده: sobhan

دور رفت مرحله نخست پلی‌آف لیگ برتر والیبال فردا با ۴ دیدار پیگیری می‌شود تا هشت تیم صعود کننده به این مرحله برای چهار سهمیه مرحله دوم با یکدیگر رقابت کنند.   به گزارش مازند اسپرت؛ دور رفت مرحله نخست مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران یادواره ۲۰۰ شهید والیبالیست روز یکشنبه ۲۵ بهمن […]

دور رفت مرحله نخست پلی‌آف لیگ برتر والیبال فردا با ۴ دیدار پیگیری می‌شود تا هشت تیم صعود کننده به این مرحله برای چهار سهمیه مرحله دوم با یکدیگر رقابت کنند.

خبرگزاری فارس: میزبانی پیکان و سرمایه از متین و اردکان/ تبریز در مشهد، سایپا در ارومیه

 

به گزارش مازند اسپرت؛ دور رفت مرحله نخست مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران یادواره ۲۰۰ شهید والیبالیست روز یکشنبه ۲۵ بهمن ماه در شهرهای تهران (دو دیدار)، مشهد و ارومیه پیگیری خواهد شد.

در نخستن مسابقه مرحله نخست پلی آف لیگ برتر تیم بانک سرمایه از ساعت ۱۵ در خانه والیبال تهران میزبان آرمان ورزش اردکان خواهد بود. دو تیم نخستین حضور خود در لیگ برتر والیبال را تجربه می کنند. تیم بانک سرمایه با ۱۷ برد و ۵۰ امتیاز و صدرنشینی به این مرحله صعود کرده است و تیم آرمان ورزش اردکان با ۹ برد و ۲۳ امتیاز و کسب رتبه هشتم به مرحله نخست پلی آف صعود کرده است. بانک سرمایه در دور مقدماتی دو مسابقه برابر اردکان برگزار کرد که در هر دو دیدار سه بر صفر فاتح میدان بود.

تیم بانک سرمایه از نظر آماری تیم برتر این مسابقه خواهد بود، اما مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه یک بار با تیم باریج اسانس کاشان به مرحله نخست پلی‌آف صعود کرد و به رغم صدرنشینی در دور مقدماتی در این مرحله از دور رقابت‌ها حذف شد، بنابراین در رقابت‌های امسال تیم خود را با تمام توان به زمین می فرستد.

خانه والیبال تهران در دور رفت مرحله نخست پلی آف لیگ برتر میزبان دو دیدار است که مسابقه دوم از ساعت ۱۷ آغاز می شود و تیم های پیکان تهران و متین صالحین ورامین به مصاف یکدیگر می روند.
پیکان پرافتخارترین تیم این رقابت هاست و در دور مقدماتی با ۱۶ برد و ۴۵ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفت و متین صالحین ورامین نیز با ۹ برد و ۳۰ امتیاز در رتبه هفتم جدول قرار گرفت. تیم پیکان تهران در دیدار رفت دور مقدماتی سه بر دو و در دیدار برگشت سه بر یک برابر متین به پیروزی رسید.

شهرداری ارومیه نایب قهرمان سال گذشته لیگ برتر والیبال در سومین مسابقه دور رفت مرحله نخست پلی‌آف میزبان نارنجی پوشان سایپا، شگفتی سازان لیگ خواهد بود. سایپا در هفته پایانی دور مقدماتی لیگ برتر به دلیل انصراف کاله از حضور در میدان، استراحت کرد. اما شهرداری ارومیه در آخرین مسابقه دور مقدماتی خود برابر ۶ هزار تماشاگر موفق به شکست پیکان شد و از نظر روحیه و انگیزه آمادگی کامل برای مسابقه با سایپا دارد. 

شهرداری ارومیه در دور مقدماتی ۱۵ برد و ۴۶ امتیاز و مقام سوم جدول را به دست آورد و سایپا با  10 برد و ۲۹ امتیاز جایگاه ششم را کسب کرد. شهرداری ارومیه در دو مسابقه رفت و برگشت دور مقدماتی سه بر یک سایپا را شکست داده است. شاگردان ناصر شهنازی سرمربی سایپا که در این دوره از رقابت ها بازی های پنج سته زیادی داشتند (۱۱ دیدار از ۲۰ مسابقه) برای صعود به مرحله بعد کار بسیار دشواری دارند اما غیر ممکن نیست.

تیم خراسان رضوی در آخرین دیدار دور رفت مرحله پلی آف لیگ بیست و نهم میزبان شهرداری تبریز که لقب غول‌کش را به خود داده خواهد بود. دو تیم در هفته پایانی دور مقدماتی نیز در تبریز به مصاف یکدیگر رفتند که مشهد سه بر دو مغلوب شد.
دو تیم در دور مقدماتی ۱۱ برد کسب کردند و تیم خراسان رضوی با ۳۴ امتیاز و دو امتیاز بیشتر از تبریز در رتبه چهارم قرار گرفت و شهرداری تبریز نیز پنجم شد تا در مرحله نخست پلی آف یک مسابقه میزبان باشد.
دو تیم مشهد و تبریز تقریبا شرایط یکسانی در دور مقدماتی لیگ برتر والیبال داشتند اما تبریزی ها در دو دیدار دور مقدماتی فاتح میدان بودند و تجربه شکست نماینده مشهد را دارند.

   
برنامه کامل چهار دیدار این مرحله از رقابت های پلی‌آف لیگ برتر والیبال به قرار زیر است: 

تهران، ساعت ۱۵: خانه والیبال 
بانک سرمایه – آرمان ورزش اردکان 

تهران، ساعت ۱۷: خانه والیبال
پیکان تهران – متین صالحین ورامین 

مشهد، ساعت ۱۷: سالن مهران 
خراسان رضوی – شهرداری تبریز

ارومیه، ساعت ۱۷: سالن غدیر 
شهرداری ارومیه – سایپای تهران

/فارس

پاسخی بگذارید