تاریخ: ۵:۴۴ :: ۱۳۹۴/۱۱/۲۲
نام نویسنده: sobhan

تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و بنیاد علمی ـ آموزشی قلم‌چی به امضای طرفین رسید.   به گزارش مازند اسپرت  در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، مسئولین فدراسیون و این بنیاد حضور داشتند و پیرامون زمینه‌های همکاری مشترک گفت‌وگو و تبادل نظر شد. خسروی‌وفا، رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در خصوص این تفاهم‌نامه گفت: […]

تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و بنیاد علمی ـ آموزشی قلم‌چی به امضای طرفین رسید.

خبرگزاری فارس: فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و قلم‌چی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

 

به گزارش مازند اسپرت  در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، مسئولین فدراسیون و این بنیاد حضور داشتند و پیرامون زمینه‌های همکاری مشترک گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

خسروی‌وفا، رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در خصوص این تفاهم‌نامه گفت: لازم است که ورزشکاران علاوه بر بعد ورزشی و پرورش جسم، در زمینه آموزشی هم رشد داشته باشند. بخشی از اهداف بنیاد علمی، آموزشی قلم چی با شرایط ورزشکاران دارای معلولیت منطبق است و بر اساس این تفاهم نامه این افراد نیز می‌توانند در چتر حمایتی این بنیاد قرار بگیرند.

وی افزود: تلاش برای تقویت آموزشی افراد، رشد اجتماعی آنها را نیز در پی خواهد داشت و با امضای این تفاهم نامه، اساس کار و شروع جدی آن در سال ۹۵ کلید خواهد خورد.

کاظم قلم چی، بنیانگذار کانون فرهنگی آموزش و بنیاد علمی، آموزشی قلم چی نیز خاطر نشان کرد: خوشحالم که این امکان فراهم شده تا در راستای اهدافمان، بنیاد بتواند قدم دیگری برای بورسیه کردن دانش آموزان دارای معلولیت بردارد و این افراد به واسطه ورزشکار بودن، انگیزه بیشتری برای رشد و ارتقا دارند.

وی در ادامه با ذکر پیشینه‌ای از تاسیس این بنیاد و اهداف آن افزود: بنیاد قلم چی، وقف عام، از سال ۸۴ کار خود را آغاز کرد و اهداف عمده‌ای نظیر، بورسیه کردن دانش آموزان با انگیزه و استعداد با شرایط مالی ضعیف، ساخت مدارس و کتابخانه و نیز هوشمندسازی مدارس و حمایت از اقدامات فرهنگی که به گسترش دانش کمک می‌کنند را سرلوحه کار خود قرار داد.

بنیانگذار بنیاد علمی، آموزشی قلم چی در ادامه گفت: این فعالیت‌ها در ابتدا با پوشش ۸ هزار دانش آموز آغاز شد و امروز در دهمین سالگرد تاسیس این بنیاد در آستانه رسیدن به مرز پوش ۱۰۰ هزار نفر دانش آموز هستیم.

وی در خصوص این تفاهم نامه و حمایت از دانش آموزان استثنایی گفت: این دانش آموزان به خصوص ورزشکاران، دارای انگیزه و شوق ذوق کافی هستند و هنگامی که از آنها حمایت بشود، انگیزه هایشان مضاعف خواهد شد و ما باید در کنار ورزش برای ارتقا علمی آنها نیز گام برداریم. در این خصوص فرزندان ورزشکاران دارای معلولیت نیز تحت پوشش این طرح خواهند بود.

قلم چی در پایان تصریح کرد: آنچه که ارزشش از اقدامات ما مهم تر است، تشخیص و معرفی این افراد است که به عنوان مثال در همین تفاهم نامه فدراسیون به ما کمک می کند تا بخشی از جامعه هدف را شناسایی و خدمات رسانی کنیم./فارس

پاسخی بگذارید