تاریخ: ۶:۵۷ :: ۱۳۹۴/۱۱/۲۱
نام نویسنده: sobhan

۲۰-روبرتو بته گا (۸۳-۱۹۶۹) “بابی گل” بیشتر دوران فوتبال خود را در یوونتوس سپری کرد و مزد وفاداری خود را گرفت. بته گا مهاجمی چارچوب شناس بود و موفق شد تا در ۴۹۰ بازی ۱۸۰ گل برای یوونتوس به ثمر برساند. ۱۹-دیوید ترزگه (۱۰-۲۰۰۰) “ترزگه، ترزگه، مردی که هر وقت بازی می کند گل می […]

۲۰-روبرتو بته گا (۸۳-۱۹۶۹)


“بابی گل” بیشتر دوران فوتبال خود را در یوونتوس سپری کرد و مزد وفاداری خود را گرفت. بته گا مهاجمی چارچوب شناس بود و موفق شد تا در ۴۹۰ بازی ۱۸۰ گل برای یوونتوس به ثمر برساند.

۱۹-دیوید ترزگه (۱۰-۲۰۰۰)


“ترزگه، ترزگه، مردی که هر وقت بازی می کند گل می زند” این سرود هواداران افراطی یوونتوس در ضلع جنوب دل آلپی بود. همچنین او از هواداران لقب “پادشاه دیوید” را دریافت کرد. “ترزگل” در ۳۲۰ بازی برای بیانکونری ۱۷۱ گل به ثمر رساند و در طول دوران ده ساله اش در یوونتوس، دو قهرمانی سری آ و مدال نقره لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد.

۱۸-روبرتو باجو (۹۵-۱۹۹۰)


“دم اسبی آسمانی” با یوونتوس افتخارات بسیاری را کسب کرد و در سال ۹۳ به عنوان برترین بازیکن سال فیفا انتخاب شد اما بد شانس بود و به دلیل مصدومیت های متعدد و ظهور استعدادی درخشان چون دلپیرو، بودای کوچک مجبور به ترک یوونتوس شد.

۱۷-دینو زوف (۸۳-۱۹۷۲)


از نظر ثبات و عملکرد، بدون شک دینو زوف یکی از برترین دروازه بانان تاریخ است. زوف از روحیه ورزشکاری و کلاس کاری بالایی برخوردار بود اما او در طی یازده سال حضورش در یوونتوس، تنها موفق به کسب کوپا ایتالیا و جام یوفا شد.

۱۶-آنتونیو کابرینی (۸۹-۱۹۷۶)


در فوتبال امروز، این مدافع سریع و چابک می توانست کمک حال خط حمله نیز باشد. کابرینی در ۱۳ سال حضورش در بانوی پیر، موفق شد تا شش اسکودتو، جام قهرمانان اروپا، جام در جام اروپا، جام یوفا و سوپر جام اروپا را فتح کند.

۱۵-کلودیو جنتیله (۸۴-۱۹۷۳)


محال بود تا بازیکنی بتواند از “قصاب” به راحتی عبور کند. جنتیله نمونه بارز یک مدافع کلاسیک است. جنتیله با یوونتوس توانست شش اسکودتو، دو کوپا ایتالیا، یک جام یوفا و یک جام در جام اروپا را برنده شود.

۱۴-کارلوس توز (۱۵-۲۰۱۳)


“آپاچی” تنها دو فصل لباس بیانکونری را بر تن کرد اما تاریخ ساز شد. این جنگجوی آرژانتینی در ۹۵ بازی ۵۰ گل برای بانوی پیر به ثمر رساند و در این دو فصل به عنوان برترین بازیکن سال یوونتوس انتخاب گردید.

۱۳-جانلوکا ویالی (۹۶-۱۹۹۲)


یک رهبر واقعی و یک مهاجم برجسته. همین عبارت برای توصیف ویالی کافیست. او کاپیتان یوونتوس در آخرین قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان اروپا بود.

۱۲-فابریتزیو راوانلی (۹۶-۱۹۹۲)


“پر سفید” همیشه خوشحالی های بعد از گل خاص خود را داشت و اکثر هواداران یوونتوس او را با گل در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۹۶ به یاد می آورند.

۱۱-دیدیه دشام (۹۹-۱۹۹۴)


دشام، آچار فرانسوی مارچلو لیپی و قلب تپنده خط هافبک یوونتوس بود. دشام سابقه حضور به عنوان سرمربی یوونتوس را نیز داراست. از فتح اروپا تا سری بی!

۱۰-جوزپه فورینو (۸۴-۱۹۶۹)


قرار گرفتن فورینو در این لیست دلیل خاصی نمی خواهد، کسب ۸ اسکودتو می تواند قانع کننده باشد! وی به مدت ۱۵ سال در یوونتوس حضور داشت و یک هافبک دفاعی مستحکم بود.

۹-جان چارلز (۶۴-۱۹۵۷)


خارج از زمین، محجوب و آرام اما در داخل زمین قدرتمند و خطرناک بود و فرصت های زیادی خلق می کرد. چارلز ولزی از لیدز به یوونتوس به پیوست و با به ثمر رساند ۱۰۸ گل در ۱۵۳ بازی کمک شایانی به بیانکونری در فتح ۳ اسکودتو کرد.

۸-پاول ندود (۰۹-۲۰۰۱)


نایب رئیس کنونی یوونتوس، ملقب به “پسرک موطلایی تورین” بهترین دوران فوتبالی خود را در یوونتوس تجربه کرد و در سال ۲۰۰۳ موفق به کسب توپ طلا شد. شاید بزرگترین حسرت او، دو کارته شدن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا و از دست دادن فینال مقابل میلان باشد.

۷-گائتانو شیره آ (۸۸-۱۹۷۴)


کاپیتان، شاید تنها کلمه ای باشد که او را به درستی وصف کند. او نزد هواداران و تیم های رقیب بسیار قابل احترام و برای هواداران یوونتوس همانند یک بت بود. این مدافع شاید بهترین مثال از یک بازیکن جوانمرد در فوتبال باشد. او در ۳۷ سالگی در یک سانحه رانندگی جان باخت.

۶-جامپیرو بونیپرتی (۶۱-۱۹۴۵)


او یک قهرمان بود. جامپیرو در طول عمر خود همواره عضوی از خانواده یوونتوس بوده است، چه به عنوان بازیکن یا مربی.حتی نوه او نیز در یوونتوس عضویت داشت. بونیپرتی تا سال ۲۰۰۶ رکورد دار گلزنی باشگاه یوونتوس بود که الساندرو دلپیرو این رکورد را شکست.

۵-عمر سیووری (۶۵-۱۹۵۷)


سیووری یک پدیده بود. شاید او یکی از نماد های فوتبال احساسی و رمانتیک باشد. تکنیکی فوق العاده داشت و مهار او کاری بسیار مشکل به نظر می آمد.

۴-میشل پلاتینی (۸۷-۱۹۸۲)


بازیساز فرانسوی پنج سال را در یوونتوس سپری کرد. سبک بازی او استثنایی بود و تنوع و طراوت خاصی به تیم می بخشید. چه در تیم ملی و چه در باشگاه. پلاتینی سه بار برنده توپ طلا شد.

۳-جانلوئیجی بوفون (تاکنون-۲۰۰۱)


به اعتقاد خیلی از مردم و کارشناسان، “سوپر جیجی” برترین دروازه بان طول تاریخ است. او در ۳۸ سالگی نیز به بهترین عملکرد خود ادامه می دهد.

۲-زین الدین زیدان (۲۰۰۱-۱۹۹۶)


یک نابغه. مرد فرانسوی جادویی غیر قابل تکرار را در پنج سال حضورش در بیانکونری رقم زد و نامش را در تاریخ جاودانه کرد. او در سال ۲۰۰۱ در گرانترین نقل و انتقال در آن زمان، با مبلغ نجومی ۷۵ میلیون یورو در سن ۲۹ سالگی به رئال مادرید پیوست.

۱-الساندرو دلپیرو (۲۰۱۲-۱۹۹۳)


الکس، یکی از برترین شماره ده های تاریخ فوتبال است. “پینتوریکیو” تمام افتخارات ممکن را با یوونتوس کسب نمود و ۱۹ فصل افسانه ای در فوتبال تجربه کرد. دلپیرو رکورد دار بیشترین بازی با ۷۰۵ بازی و بیشترین گل زده یوونتوس با ۲۹۰ گل است. دلپیرو یعنی یوونتوس!

پاسخی بگذارید