تاریخ: ۹:۳۸ :: ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
نام نویسنده: sobhan

مهاجم نوک حمله و خارجی تیم بایرن مونیخ‌، بازیکنی است که در خانواده‌ای کاملا ورزشی به دنیا آمده و رشد کرده و در پنج سال اخیر حرف اول فوتبال را درکشورش زده تاجایی که مرد سال لهستان شده است.   به گزارش مازند اسپرت شنبه شب روبرت لواندوفسکی هنگام بازی بایرن مونیخ با بایرلورکوزن در ورزشگاه بای‌ […]

مهاجم نوک حمله و خارجی تیم بایرن مونیخ‌، بازیکنی است که در خانواده‌ای کاملا ورزشی به دنیا آمده و رشد کرده و در پنج سال اخیر حرف اول فوتبال را درکشورش زده تاجایی که مرد سال لهستان شده است.

خبرگزاری فارس: ۱۰ نکته از زندگی ورزشی و خانوادگی روبرت لواندوفسکی

 

به گزارش مازند اسپرت شنبه شب روبرت لواندوفسکی هنگام بازی بایرن مونیخ با بایرلورکوزن در ورزشگاه بای‌ آره‌نا، احساس دوگانه ‌ای داشت.

او از یک سو ناراحت بود که نتوانسته در بازی منجر به تساوی بدون گل با تیم صنعتی ژرمن‌ها گلی بزند.

از سویی دیگر خوشحال بود برای آنکه لحظاتی قبل از بازی به افتخار مهمی رسید. زیرا برای پنجمین مرتبه به عنوان مرد سال فوتبال کشورش برگزیده شد.

نگاهی اجمالی به زندگی این قهرمان ورزشی فوتبال در قالب ۱۰ نکته می‌اندازیم:

نکته یک:

روبرت لواندوفسکی، مهاجم ۲۷ ساله بایرن مونیخ تا قبل از آنکه در سال ۲۰۱۰ راهی آلمان شده و به عضویت بورسیادورتموند درآید، در تیم‌های دلتا ورشو و لژیا ورشو، زنیک پروزینف و لخ پوزنان بازی بازی کرد.

در او در ۱۱۷ بازی لیگ کشورش توانست ۶۸ گل بزند.

*نکته ۲:

لواندوفسکی در تیم ملی لهستان نخستین بازی خود را در سال ۲۰۰۸ انجام داد. از آن موقع تاکنون در ۷۳ بازی به همراه تیم کشورش در مسابقات حضور داشته و ۳۴ گل زده است.

نکته ۳:

در آلمان و همراه با تیم بورسیادورتموند او برای خود آوازه‌ای به هم زد. در این تیم در مجموع ۴ سال در ۱۳۱ بازی توانست ۷۴ گل بزند.

نکته ۴:

لواندوفسکی در خانواده‌ای کاملا ورزشی به دنیا آمده است. کریژتوف، پدرش که در سال ۱۹۹۵ فوت کرد، قهرمان جودو لهستان بود. او حتی به مدت چند سال در تیم دسته دومی هوتینک ورشو به عنوان بازیکن فوتبال بازی کرد.

ایوونا، مادرش قهرمان سابق والیبال است و در تیم‌ آ.ز ورشو توپ زده است. هم اکنون نیس نایب رئیس باشگاه پارتیزان لژنو است.

میلنا، خواهرش هم اکنون والیبال بازی می‌کند و در تیم زیر ۲۱ ساله های لهستان بازی می‌کند.

نکته ۵:

حتی همسر لواندوفسکی نیز ورزشکار است. خانم آنا اشتاکارسا در رشته کاراته فعالیت می‌کند و در سال ۲۰۰۹ برنده مدال برنز جام جهانی کاراته شد.

این خانم در تاریخ ۲۲ ژوئن سال ۲۰۱۳ با لواندوفسکی در ورشو ازدواج کرد.

نکته ۶:

لواندوفسکی تا قبل از آنکه در سال ۲۰۱۰ راهی بوندس‌لیگا آلمان شود، صاحب یک عنوان قهرمانی لیگ کشورش با لخ پوزنان شد. همینطور یک بار قهرمان جام حذفی و یک بار نیز قهرمان سوپر جام کشورش شد.

نکته ۷:

در بوندس‌لیگا او ۳ مقام قهرمانی دارد که ۲ مرتبه آن همراه با بورسیادورتموند بوده است.

همچینین یک عنوان قهرمانی جام حذفی و یک سوپر جام را در کارنامه دارد.

*نکته ۸:

لواندوفسکی تا قبل از حضورش در بوندس‌لیگا ۲ بار آقای گل لیگ کشورش شد.

در آلمان نیز در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ بهترین گلزن بوندس‌لیگا شد. همچنین در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۱ در جام حذفی آلمان (د.اف.ب پوکال) بیشترین تعداد گل را زد.

نکته ۹:

مهاجم توانمند لهستانی در سال ۲۰۰۹ بهترین بازیکن لیگ لهستان شد. البته در سال ۲۰۰۸ به عنوان بهترین پدیده این لیگ معرفی شده بود.

نکته ۱۰ :

لواندوفسکی اوایل ژانویه سال جاری به عنوان بهترین ورزشکار سال ۲۰۱۵ شد. شنبه هم برای پنجمین مرتبه به عنوان بهترین بازیکن فوتبال سال ۲۰۱۵ لهستان برگزیده شد.

این اتفاق البته برای پنجمین مرتبه در زندگی ورزشی او روی داد. زیرا در سال‌های ۲۰۱۱ ، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ نیز برای این منظور انتخاب شده بود./فارس

پاسخی بگذارید