تاریخ: ۹:۳۵ :: ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
نام نویسنده: sobhan

فدراسیون بسکتبال قانون استفاده از بازیکن خارجی را اعلام کرد که براساس آن هر تیم حق جذب سه بازیکن را دارد که می‌تواند دو نفر از آنها را در زمین استفاده کند.   به گزارش مازند اسپرت کمیته مسابقات فدراسیون پیرو سوالات و درخواست مدیران عامل باشگاه‌های حاضر درلیگ برتر نحوه استفاده از بازیکنان خارجی در مرحله […]

فدراسیون بسکتبال قانون استفاده از بازیکن خارجی را اعلام کرد که براساس آن هر تیم حق جذب سه بازیکن را دارد که می‌تواند دو نفر از آنها را در زمین استفاده کند.

خبرگزاری فارس: قانون نحوه استفاده از بسکتبالیست‌های خارجی اعلام شد؛ 2 بازیکن در زمین، یک نفر روی نیمکت

 

به گزارش مازند اسپرت کمیته مسابقات فدراسیون پیرو سوالات و درخواست مدیران عامل باشگاه‌های حاضر درلیگ برتر نحوه استفاده از بازیکنان خارجی در مرحله پلی آف (حذفی) را مشخص کرد که به شرح زیراست:

احتراما، در پاسخ به سوالات مطرح شده از سوی مدیران باشگاه‌های شرکت کننده در لیگ برتر در رابطه با استفاده از بازیکنان خارجی در مرحله پلی‌آف، با توجه به صورت جلسه مورخ ۲۲ شهریور سال جاری، تعداد و نحوه استفاده از بازیکنان خارجی در هر تیم را به اطلاع می‌رساند.

۱- هر باشگاه از شروع مرحله پلی آف تا پایان مسابقات مجاز به معرفی سه بازیکن خارجی است که در طول هر بازی فقط می‌تواند از دو نفر از آنها بطور همزمان استفاده کند.

۲- چنانچه باشگاهی سه بازیکن خارجی معرفی کند، فقط می تواند از ۹ بازیکن دیگر در لیست ۱۲ نفره استفاده کند.

۳- چنانچه باشگاهی دو بازیکن خارجی در لیست ۱۲ نفره معرفی کند، در طول هر بازی می‌تواند از هر دو نفر آنها بطور همزمان استفاده کند.

به گزارش فارس، این موضوع با اعتراض برخی باشگاه‌ها روبرو شده و آنها عنوان می‌کنند، در جلسه شهریور ماه تنها استفاده از دو بازیکن خارجی مطرح شد و نفر سومی در کار نبود./فارس

پاسخی بگذارید