تاریخ: ۱۷:۲۳ :: ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
نام نویسنده: sobhan

نشست توسعه کشتی‌های سنتی اتحادیه جهانی کشتی از صبح امروز (شنبه) در شهر استانبول ترکیه آغاز شد.   به گزارش مازند اسپرت و به نقل از فدراسیون کشتی، این نشست با حضور نناد لالوویچ، رئیس و دوسون، دبیرکل اتحادیه جهانی، دیتمن، روزیف، زنوف، الشهرانی و مسکوت نایب رئیسان این اتحادیه و جمعی از نمایندگان کشورهای مختلف آسیایی، […]

نشست توسعه کشتی‌های سنتی اتحادیه جهانی کشتی از صبح امروز (شنبه) در شهر استانبول ترکیه آغاز شد.

خبرگزاری فارس: لالوویچ: این رشته باید بخشی از مسابقات المپیک باشد

 

به گزارش مازند اسپرت و به نقل از فدراسیون کشتی، این نشست با حضور نناد لالوویچ، رئیس و دوسون، دبیرکل اتحادیه جهانی، دیتمن، روزیف، زنوف، الشهرانی و مسکوت نایب رئیسان این اتحادیه و جمعی از نمایندگان کشورهای مختلف آسیایی، اروپایی، آفریقایی و آمریکایی، صبح امروز (شنبه) آغاز به کار کرد.

رسول خادم رئیس، مریم منظمی، سرپرست حوزه نایب رئیسی بانوان و عیسی مومنی، مسئول کمیته سنتی و پناهی‌زاده، مسئول اموربین الملل فدراسیون کشتی، نیز بعنوان نمایندگان کشورمان در این مراسم حضور داشتند.

در این نشست بر سیاست‌های کمیته المپیک (IOC) و تأکید صورت گرفته به اتحادیه جهانی مبنی بر المپیکی شدن کشتی‌های سنتی تأکید شد و این موضوع به صورت جدی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی در این جلسه گفت: این نشست یکی از مهم‌ترین جلسات اتحادیه جهانی است و ما جمع شده‌ایم تا یکدیگر را بهتر بشناسیم و به هم کمک کنیم. در طول سال ۲۰۱۵ بسیاری از کشورها درخواست ساماندهی کشتی‌های سنتی را داشتند و خیلی از انجمن‌های این کشتی‌ها تمایل داشتند به ما در اتحادیه جهانی ملحق شوند.

وی تصریح کرد: می‌خواهیم کشتی‌های سنتی و مسابقات آن بخشی از مسابقات در المپیک باشد. در حال حاضر تقویم کشتی‌های غیر المپیکی در سایت اتحادیه جهانی گنجانده شده است و بعد از این نشست و معرفی کشتی‌های سنتی می‌توانیم همدیگر را بهتر بشناسیم و قطعا این علاقه همه ما به کشتی‌های سنتی باعث شد این نشست برگزار شود.

نمایندگان انواع کشتی‌های سنتی بنابر اعلام IOC و اتحادیه جهانی در این نشست حضور داشتند و به تشریح کشتی‌های سنتی خود پرداختند.

در این جلسه همچنین مقر کشتی‌های سنتی اتحادیه جهانی کشتی، در شهر استانبول ترکیه افتتاح شد./فارس

پاسخی بگذارید