تاریخ: ۷:۱۹ :: ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
نام نویسنده: sobhan

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت‌: با شرایط فعلی بعید نیست مجتبی عابدینی بتواند در المپیک ریو مدال بگیرد.   به گزارش مازند اسپرت فضل‌الله باقرزاده در گفت‌وگوییدر مورد عملکرد مجتبی عابدینی در مسابقات جام جهانی پادوا ایتالیا اظهار داشت: عملکرد او در این رقابت‌ها عالی بود و نشان داد که از قهرمانان جهان چیزی کم ندارد. در یک […]

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت‌: با شرایط فعلی بعید نیست مجتبی عابدینی بتواند در المپیک ریو مدال بگیرد.

خبرگزاری فارس: بعید نیست عابدینی در المپیک مدال بگیرد/ او در ایتالیا تنها با یک ضربه به قهرمان جهان باخت

 

به گزارش مازند اسپرت فضل‌الله باقرزاده در گفت‌وگوییدر مورد عملکرد مجتبی عابدینی در مسابقات جام جهانی پادوا ایتالیا اظهار داشت: عملکرد او در این رقابت‌ها عالی بود و نشان داد که از قهرمانان جهان چیزی کم ندارد. در یک چهارم نهایی مقابل «آلدو مونتانو» ایتالیایی که قهرمان جهان است نتیجه را ۱۵ بر ۱۴ در کشورش واگذار کرد. از سوی دیگر ایتالیایی‌ها در داوری شمشیربازی مافیا هستند و این موضوع خیلی کمک‌شان می‌کند. تماشاگران نیز بسیار تاثیرگذار بودند.

وی ادامه داد: این نتیجه در حالی رقم خورد که همین شمشیرباز ایتالیایی در نیمه نهایی و فینال حریفان خود را ۱۵ بر ۸ شکست داده بود.

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: شمشیرباز رومانیایی که نفر دوم جهان است در مسابقات گرجستان عابدینی را ۱۵ بر ۱۳ برده بود، اما ملی پوش کشور ما توانست در ایتالیا او را ۱۵ بر ۱۲ شکست دهد.

باقرزاده عنوان کرد: نتایج عابدینی اتفاقی نیست و او چندین بار دیگر به جمع ۸ بازیکن برتر جهان صعود کرده بود. با این شرایط هیچ بعید نیست که در المپیک بتواند روی سکو برود. او در حال حاضر با اعتماد به نفس بالا و بسیار راحت بازی می‌کند.

وی با اشاره به مسابقات آینده گفت: ۲۰ روز دیگر مسابقات جهانی ورشو لهستان برگزار می‌شود و عابدینی به دلیل اینکه رده دوازدهم نفرات المپیکی را در اختیار دارد، به طور مستقیم در جدول ۶۴ نفره حضور پیدا می‌کند و این خیلی به سودش است.

باقرزاده تاکید کرد: در حال حاضر سهمیه عابدینی به دلیل اینکه در آسیا اول است، قطعی شده و تمام تلاش او این است که سهمیه را از رنکینگ جهانی بگیرد تا بدین ترتیب یک سهمیه دیگر از آسیا نصیب ایران شود و پاکدامن هم بتواند در ریو حضور داشته باشد.

به گزارش فارس، مجتبی عابدینی در مسابقات ایتالیا به جمع ۸ بازیکن برتر جهان راه یافت و ۱۴ امتیاز المپیکی را کسب کرد./فارس

پاسخی بگذارید