تاریخ: ۱۰:۰۸ :: ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
نام نویسنده: sobhan

پیشکسوت استقلال می گوید دو تیم بزرگ پایتخت، تا دو سال دیگر نمی توانند موفق شوند.   به گزارش “مازنداسپرت“، حسن روشن در رابطه با وضعیت استقلالی ها، یارگیری این تیم و شروع بازی های لیگ برتر گفت: پارسال هم گفتم تیم نتیجه نمی گیرد همه خندیدند به نظر من با توجه به برنامه ریزی […]

پیشکسوت استقلال می گوید دو تیم بزرگ پایتخت، تا دو سال دیگر نمی توانند موفق شوند.

 

به گزارش “مازنداسپرت“، حسن روشن در رابطه با وضعیت استقلالی ها، یارگیری این تیم و شروع بازی های لیگ برتر گفت:

پارسال هم گفتم تیم نتیجه نمی گیرد همه خندیدند

به نظر من با توجه به برنامه ریزی ها و اتفاقات افتاده در این دو تیم می توان گفت استقلال و پرسپولیس در دوسال آینده هم نمی توانند به جایی برسند و اتفاق خاصی در این تیم ها نمی افتد. سال پیش هم من گفتم استقلال نمی تواند خودش را اثبات کند و چیزی نخواهد شد اما تیم ده هفته صدرنشین بود و همه به ما خندیدند اما آخرش هم دیدیم چه شد.

استقلال باید باشگاه باشد نه تیم

امسال همه حرف من و جباری این بود که استقلال باید باشگاه باشد اما همه اتفاقاتی می افتد همه را به این نتیجه برساند که گویا استقلال باید تیم بماند. اگر قرار است استقلال تیم بماند که نه نیاز به هیات مدیره دارد و نه مدیرعامل، یک تیم یک سرپرست هم داشته باشد کافی است اما آن باشگاه است که نیاز به هیات مدیره و مدیرعامل دارد.

جوانها ارزانتر از خارجی ها

اگر استقلال و تیم های دیگر باشگاه شوند می توانند بازیکن سازی کنند و بسیار بسیار ارزانتر از خارجی ها وارد چرخه بازیکنان تیم های فوتبال ما شوند. همین استقلال اگر جوان های مستعد تربیت کند بسیار ارزانتر از خارجی هایی که می آیند برای تیم مفید هستند. همین الان سپاهانی ها آنقدر از جوان های خودشان استفاده می کنند که نیازی به یعقوب کریمی و امید ابراهیمی ندارند. اما متاسفانه نکته ای که در این میان وجود دارد این است که اگر تیم هایی مانند استقلال و پرسپولیس همین امروز برنامه بازیکن سازی شان را شروع کنند، دو سال زمان می برد تا آنها به مرحله بازی کردن در لیگ برتر برسند.

من سه روز در استقلال بودم

برای انتخاب سرمربی و کارهای مربوط به کمیته نقل و انتقالات تنها سه روز در استقلال بودم. دیدم وقتی طرف از هیات مدیره می گوید باید مظلومی را بیاوریم چراکه دو بار دربی را برده است تا آخرش را خواندم که چه اتفاقاتی در این تیم خواهد افتاد. آقای کردنوری می گفتند باید مربی خارجی بیاوریم و من هم به همین اصل معتقد بودم، شما الان پرسپولیس را ببینید که با برانکو چقدر آرامش دارد و در سکوت دارد تمریناتش را انجام می دهد.

هرکسی گفته، اشتباه کرده است

مگر بزرگتر از پله در فوتبال داشتیم؟ اگر قرار باشد اینطور پیش برود که در یکی دو سال آینده باید شماره های هزار و دو هزار برای تیم ها استفاده شود. بدون تعارف می گویم هرکسی که مطلب بایگانی شدن پیراهن مجیدی را گفته است اشتباه کرده است، اتفاقا این پیراهن را باید بازیکنان دیگر نیز بپوشند تا بفهمند پیراهن این تیم بر تن چه کسانی بوده است. نمی شود هرکسی که چند سال در این تیم بازی کرد بیاییم و پیراهنش را بایگانی کنیم.

سکوها را باید با روراستی جذب کرد

گفته می شود ممکن است بعضی از تصمیم گیری ها برای جذب سکوها و تماشاگران باشد اما من عقیده دارم هواداران و سکوها را فقط می توان با روراستی و انجام بازی های خوب جذب کرد نه با تصمیماتی که درست نیست.

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید