تاریخ: ۵:۵۲ :: ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
نام نویسنده: sobhan

فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ المپیکی ورزشکاران را در ماه ژانویه ۲۰۱۶ اعلام کرد. امتیازات این رنکینگ تا پایان مسابقات ماه دسامبر ۲۰۱۵ محاسبه شده است.   به گزارش مازند اسپرت و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در این رنکینگ که امتیازات مسابقات آزاد مراکش، فینال گرندپری ۲۰۱۵ و جام ‌جهانی محاسبه شده است، به ترتیب […]

فدراسیون جهانی تکواندو، رنکینگ المپیکی ورزشکاران را در ماه ژانویه ۲۰۱۶ اعلام کرد. امتیازات این رنکینگ تا پایان مسابقات ماه دسامبر ۲۰۱۵ محاسبه شده است.

خبرگزاری فارس: رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه ژانویه 2016 اعلام شد

 

به گزارش مازند اسپرت و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در این رنکینگ که امتیازات مسابقات آزاد مراکش، فینال گرندپری ۲۰۱۵ و جام ‌جهانی محاسبه شده است، به ترتیب مهدی خدابخشی، فرزان عاشورزاده، سجاد مردانی و بهنام اسبقی در اوزان خود بهترین جایگاه را در بین تکواندوکاران کشورمان در اختیار دارند.

در این رنکینگ؛ امتیازات سال ۲۰۱۱ به طور کل از جدول رده بندی حذف و از امتیازات سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به ترتیب ۷۵ و ۵۰ درصد کسر شده است. همچنین با اعلام رنکینگ در هر ماه جدید؛ ۲۵ درصد از امتیازات ماه قبل در سال ۲۰۱۴ کسر خواهد شد که در این ماه، از رقابتهای دسامبر ۲۰۱۴ امتیاز کسر شده است و تکواندوکاران کشورمان در سال گذشته در گرندپری مکزیک و جام جهانی موفق به کسب مدال شده بودند.

اما بر اساس رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو در این ماه، در وزن ۵۸- کیلوگرم (وزن اول المپیکی)، فرزان عاشورزاده با کسب ۴۶۸/۳۰ امتیاز در رده دوم قرار دارد و نفر دوم او در تیم ملی یعنی آرمین هادی پور با کسب ۱۰۶/۶۹ امتیاز و سه پله صعود در جایگاه بیست و پنجم است. نماینده کره جنوبی در این وزن در جایگاه نخست (۴۸۳/۸۴) قرار دارد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم، بهنام اسبقی با امتیاز ۲۴۶/۵۱، هفتم است و ابوالفضل یعقوبی با ۱۶۱/۳۴ امتیاز و دو پله صعود در رده دوازدهم وزن دوم المپیکی قرار دارد. تکواندوکاران کره جنوبی، بلژیک، روسیه، مکزیک، ترکیه و اسپانیا به ترتیب اول تا پنجم هستند.

صدر جدول وزن ۸۰- کیلوگرم (وزن سوم المپیکی) با امتیاز ۴۰۸/۸۶، همچنان در اختیار مهدی خدابخشی است و مسعود حجی زواره، نفر دوم او در تیم ملی با ۲۹۴/۸۸ امتیاز در رده پنجم جدول رده بندی جای دارد. در این بین تکواندوکاران مولداوی، انگلیس و روسیه، در جایگاه دوم تا چهارم هستند.

اما در سنگین وزن، سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان با کسب مدال طلای سنگین وزن در مسابقات فینال گرندپری، دو پله صعود کرد و با ۳۳۲/۶۲ امتیاز در جایگاه چهارم وزن ۴ المپیکی مردان است و امید عمیدی که بعنوان نفر دوم مردانی در این وزن است، با ۱۳۶/۴۸ امتیاز و یک پله صعود، بیست و یکم است. تکواندوکاران کشورهای ازبکستان (شوکین و بایکازوف) در رده‌های اول و دوم هستند و نماینده آذربایجان در جایگاه سوم قرار دارد.

تیم ملی تکواندوی مردان کشورمان در پایان رقابت‌های فینال گرندپری ۲۰۱۵ که آخرین فرصت برای کسب امتیاز المپیک ریو ۲۰۱۶ بود، توانست توسط فرزان عاشورزاده در وزن ۵۸- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در وزن ۸۰- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ را بدست آورد./فارس

پاسخی بگذارید