تاریخ: ۱۵:۵۵ :: ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
نام نویسنده: sobhan

اختصاصی مازند اسپرت : در نظر سنجی مازند اسپرت ، فرزان عاشور زاده به عنوان چهره برتر ورزشی استان مازندران در سال ۱۳۹۳ انتخاب شد .تکواندوکاری که در یکسال اخیر بخوبی توانست پله های ترقی را طی کند.   فرزان ۱۷ ساله، تکواندو را از ۶ سالگی در باشگاه شهید ساعدی سلمانشهر مازندران و زیر […]

اختصاصی مازند اسپرت : در نظر سنجی مازند اسپرت ، فرزان عاشور زاده به عنوان چهره برتر ورزشی استان مازندران در سال ۱۳۹۳ انتخاب شد .تکواندوکاری که در یکسال اخیر بخوبی توانست پله های ترقی را طی کند.

 

فرزان ۱۷ ساله، تکواندو را از ۶ سالگی در باشگاه شهید ساعدی سلمانشهر مازندران و زیر نظر مهرداد ساعدی آغاز کرده است. خیلی اتفاقی هوگوپوش شد اما درست از سال ۸۷ که مدال طلای مسابقات کشوری را در اصفهان بدست آورد؛ نگاهش به این رشته ورزشی جدی شد.

 

حالا تکواندو را دوست دارد و اگر به عقب برگردد بازهم این رشته ورزشی را انتخاب می کند، جوانترین تکواندوکار اعزامی کشورمان به بازیهای آسیایی در بخش آقایان؛ نه تنها به دنبال سومین طلای بازیهای آسیایی ایران در وزن دوم است، بلکه می خواهد ۴ المپیک را نیز به همراه تیم ملی تکواندو تجربه کند.

 

 

در ادامه گفتگوی مفصل خبرنگاران مازند اسپرت با فرزان عاشورزاده ” چهره برتر ورزش استان مازندران در سال ۹۳ ” را میخوانید :

 

مازند اسپرت : ابتدا خودت رو برای اون دسته از افرادی که شناخت کامل از بیوگرافی شما ندارند معرفی کن ؟

 

سال نو مبارک ،فرزان عاشورزاده هستم  متولد ۶ آذر ۱۳۷۵ .عضو تیم ملی تکواندو در رده سنی بزرگسالان

 

 

مازند اسپرت : در نظرسنجی انتخاب  چهره برتر ورزش استان مازندران  شما به عنوان نفر برتر انتخاب شدید نظرتون چیه ؟

 

اول از خدا و بعد از همه مردم استان که به من لطف داشتند تشکر میکنم ، خدارو شکر میکنم  که سال ۹۳ سالی که گذشت تونستم افتخارات خوبی برای کشورم و استانم بدست بیارم و همین باعث شد که در نظر سنجی مازند اسپرت به عنوان چهره برتر استان مازندران در سال ۹۳ بشم .

 

 

 

مازنداسپرت :چی شد فرزان عاشورزاده به ورزش تکواندو روی آورد و به سمت ورزش های دیگه نرفت ؟

 

من ۶ سالم بود تقریبا ۱۲ سال پیش  تابستان ۱۳۸۱ بود که  مادرم از مرکز خرید برمیگشت که مقابل خانه ما یک کانون فرهنگی ورزشی بود و در اونجا بچه ها داشتند تکواندو تمرین می کردند و مادرم یک پیشنهاد به من داد که تو تابستان در تکواندو حدود ۳ ماه فعالیت کنم و بعد از اون علاقه من به این رشته بیشتر شد همون باعث شد که در دوران مدرسه هم ادامه بدم این رشته رو تا الان هم در این رده سنی مشغول هستم .

 

مازند اسپرت : در خانواده شما هم کسی ورزش حرفه ایی انجام میدهد ؟چه ورزشی ؟

 

ورزش حرفه ای نه ولی سالیان قبل پدرم کشتی گیر محلی بود در حد استان

 

مازنداسپرت: الگوی ورزشی شما چه کسی یود ؟

 

من الگوی ورزشی به شخصه نداشتم  و نمیتونم یک نفر رو الگوی خودم قرار بدم .سعی میکنم  از هر کسی نکته برداری کنم و سعی میکنم با خودم رقابت کنم

 

 

 

مازنداسپرت: تو در تکواندو یک شروع عجیب در افتخار افرینی داشتی .چطور شد که اینجوری شد ؟

 

اول از همه لطف خدا شامل حال من شد که تونستم تو مسابقات شرکت کنم و جواز حضور در تیم ملی بزرگسالان رو بدست بیارمو به لطف خدا تو مسابقات مدال های باارزشمندی کسب کنم وبرای مملکت خود افتخار افرینی کنم .

 

 

 

 

مازنداسپرت : تابه حال مغرور شدی؟

 

اون رو دیگه باید مردم نظر بدن ولی به شخصه دوست ندارم مغرور بشم و امیدوارم هیچ وقت سمت غرور و حاشیه نروم و البته با دعای خیر همه ..

 

 

 

مازند اسپرت :خودت فکرش رو می کردی که یک شبه  عضو تیم ملی بزرگسالان بشی ؟

 

حالا یک شبه هم عضو تیم ملی بزرگسالان نشدم ، حالا درسته با سن وسال کم به عضو تیم ملی دراومدم ولی به خاطر اینکه بتونم به این موفقیت دست بیابم  تمرینات خیلی سختی رو پشت سر گذاشتم و با دعای خیر پدر و مادرم تونستم عضو تیم ملی بشم.

 

 

 

مازند اسپرت : فکر می کردی یک روز نماینده ایران تو بازی های آسیایی بشی ؟

 

خوب من همه تلاشم رو کردم که یکی از مدال هایی که بدست میارم مدال بازیهای آسیایی باشه ولی نه به این زودی ولی باز میگم لطف خدا شامل حال من شد.

 

 

 

مازند اسپرت : چرا در نوجوانان مدال نگرفتی ؟

 

دقیق نمیدونم شاید خواست خدا بود تو اون رده سنی مدال نگیرم و انگیزه من بیشتر بشه در تیم ملی بزرگسالان

 

 

 

مازند اسپرت : برای ما پروسه انتخاب شدنت به تیم ملی  بزرگسالان رو توضیح بده ؟

 

من قبل از اینکه وارد تیم بشم  فیلتر های خاصی وجود داشت که در مرحله انتخابی  تیم ملی  بنده از لیگ برتر راه یافتم ، تو مسابقات انتخابی تیم ملی که در سال ۹۳ برگزار شد ۲ نفر تونستیم فینالیست بشم و به اردوی تیم ملی راه پیدا کنم  بعدش هم تو بازی که برای قهرمانی آسیا بود تونستم مقام اول رو کسب کنم و به بازیهای آسیایی راه پیدا کنم .

 

 

 

 

مازند اسپرت :خونسرد مبارزه میکنی یا استرس داری تو مسابقات ؟

 

همیشه تو مسابقات خونسرد بازی می کنم و گه گداری استرس دارم  که تو هر ورزشکاری  این طبیعی هست و چون سن خودم هم کمه  شاید این یکی از دلایل باشه ..

 

 

 

مازند اسپرت :فرزان غیر از تکواندو ورزش دیگری انجام می دهد ؟

 

به صورت حرفه ایی نه ولی شنا رو دوست دارم و انجام میدم و تو فصل زمستان در استخر و در تابستان در سواحل دریای خزر

 

 

 

مازند اسپرت :تفریحات فرزان چیه ؟

 

مسافرت و در کنار خانواده بودن

 

مازند اسپرت: رفیق باز هم هستی؟

 

نه به اون صورت ولی رفیق صمیمی دارم که از هم باشگاهی من هستند .

 

 

 

مازند اسپرت :با وجود ورزش حرفه ایی آیا این موضوع  به تحصیل شما آسیبی نمیرسونه؟

 

بله تاثیر زیادی داره و باعث شده  یکی دوسال از درس هام عقب بیافتم . بعد از یک سال تاخیر تونستم دیپلم خودم رو بگیرم و چون مسیر زندگی ما تعغیر کرده و باید سعی و تلاشم رو تو ورزش بزارم . امیدوارم مسئولین یک نگاهی ویژه به ما داشته باشند .

 

 

 

مازند اسپرت :به غیر از تکواندو ورزش مازندران رو دنبال می کنی ؟ چه ورزشی؟

 

تا جایی که بتونم بله ، وقتی اسم مازندران می آید همه به کشتی فکر می کنند و به این رشته علاقمند هستم .

 

 

 

مازند اسپرت :چه انتظاری یا چه صحبتی با مسئولین  استان مازندران داری ؟

 

امیدوارم نگاه اونها به قهرمانانشون یک جور باشه ، نکنه که فرزان عاشورزاده بخواد قهرمان آسیا بشه یک نگاه ویژه داشته باشند و یک روز نتونه مقام بیاره اون رو ولش کنن.امیدوارم همه جوره  ورزشکاران را حمایت کنند ، تو استان استعداد های بالایی وجود داره ولی امکانات خیلی کم هست .مسئولین  نگاه ویژه ایی داشته باشند که نماینده های زیادی تو بازی های آسیاییو المپیک داشته باشیم .

 

 

 

مازند اسپرت :اگر بخوای به سایت مازند اسپرت از نظر عملکرد یک نمره از ۱ تا ۲۰ بدی چه نمره ایی میدی؟

 

به عشق خودت جناب قربانی عزیز و تمام همکاران باشخصیت سایت شما  ۲۰ میدم ، چون شما سایت خوب و بدون حاشیه و رو راستی دارید .

 

 

 

مازنداسپرت : صحبت پایانی شما رو میشنویم ؟

 

جا داره از همه کسانی که برای من زحمت کشیده اند تشکر کنم ، علل خصوص پدر و مادر عزیزم و مربی پایه من مهرداد ساعدی که خیلی برای من زحمت کشید و رئیس هیت تکواندو استان  استاد فیض الله نفجم و همه کسانی که برای من زحمت کشیده اند تا من الان بشم فرزان عاشورزاده قهرمان تکواندو .

 

با تشکر فراوان

پاسخی بگذارید