تاریخ: ۵:۲۰ :: ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
نام نویسنده: sobhan

نماینده دسته ۱۰۵+ کیلوگرم کشورمان با مهار وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی در حرکت دوضرب به عنوان دومی این حرکت و پنجمی مجموع مسابقات جهانی دست یافت.   به گزارش مازند اسپرت، در ادامه رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری و پس از ششمی بهادر مولایی در حرکت یک‌ضرب، وی دوضرب را با درخواست وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی آغاز کرد؛ در […]

moolaaeiiنماینده دسته ۱۰۵+ کیلوگرم کشورمان با مهار وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی در حرکت دوضرب به عنوان دومی این حرکت و پنجمی مجموع مسابقات جهانی دست یافت.

 

به گزارش مازند اسپرت، در ادامه رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری و پس از ششمی بهادر مولایی در حرکت یک‌ضرب، وی دوضرب را با درخواست وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی آغاز کرد؛ در حالی‌که در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ با ۲۴۱ کیلوگرم استارت زده بود و بعد هم با مهار وزنه ۲۵۵ کیلوگرمی به مدال طلای این حرکت دست یافته بود.

مولایی وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی را براحتی بالای سر برد و توانست ۳ چراغ سفید به نشانه تایید انجام این حرکت از داوران مسابقه دریافت کند. وی در دومین حرکت ۱۵ کیلوگرم به وزنه‌ اول خود اضافه کرد تا در این حرکت شانسش را برای کسب مدال امتحان کند، اما متاسفانه موفق به مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی نشد.

مولایی در سومین حرکت مجددا وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را درخواست کرد که باز هم موفق نشد وزنه را بالای سر ببرد و بعنوان دومی این حرکت در گروه B قناعت کرد.

رکورد دوضرب این دسته با ۲۶۳ کیلوگرم در دستان حسین رضازاده از کشورمان است.

در رقابت‌های سال ۲۰۱۴ روسلان آلبگوف روس با مهار وزنه ۲۵۲ کیلوگرم و مجموع ۴۶۲ کیلوگرم به طلای این حرکت و مجموع دست یافته بود.

 

با اتمام مسابقات گروه A دسته فوق سنگین مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان، بهادر مولایی در جایگاه شانزدهم این دسته قرار گرفت.

 

به گزارش مازند اسپرت،در آخرین دیدار از هشتاد و یکمین دوره مسابقات جهانی وزنه برداری که مرحله دوم مسابقات کسب سهمیه المپیک ریودوژانیرو نیز بود ۱۲ وزنه بردارا گروه A دسته ۱۰۵+ کیلوگرم در غیاب بهداد سلیمی و آلبگوف روس قهرمانان سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ جهان به مصاف هم رفتند.

در این دیدار که به دلیل غیبت پولادمردان کشورمان برای ایرانیان یکی از سردترین و بی روح ترین مسابقات دسته فوق سنگین مسابقات وزنه برداری بود، وزنه بردار روس‌ها الکسی لووچف با مهار وزنه‌های ۲۱۱ و ۲۶۴ به مدال طلای این دسته دست یافت.

با اتمام دیدار این دسته، بهادر مولایی که در جایگاه پنجم گروه B قرار گرفته بود به جایگاه شانزدهم جدول دسته فوق سنگین سقوط کرد. وی با این عنوان ۱۰ امتیاز برای تیم ملی کشورمان بدست آورد.

هر شش رکورد یک‌ضرب، دو ضرب و مجموع جوانان و بزرگسالان جهان در این دسته متعلق به ایرانیان بود. سعید علی حسینی با ۲۱۶، ۲۴۵ و ۴۵۱ کیلوگرم رکورددار جوانان جهان است و بهداد سلیمی با ۲۱۴ رکورددار یکضرب، حسین رضازاده با ۲۶۳ و ۴۷۲ کیلوگرم رکورددار دو ضرب و مجموع مسابقات جهانی بود که لووچف این رکورد را شکست.

الکسی لووچف وزنه بردار روس‌ها که سال گذشته اوت کرده بود، در سومین حرکت خود و در حالی که در دومین حرکت وزنه ۲۴۸ کیلوگرمی را مهار کرده بود برای شکستن رکورد حسین رضازاده اقدام کرد و توانست این رکورد را با مهار وزنه ۲۶۴ کیلوگرمی یک کیلوگرم در دو ضرب و با مجموع ۴۷۵ کیلوگرم ۳ کیلوگرم در مجموع ارتقا ببخشد.

وزنه‌برداران کشورهای گرجستان و استونی هم با مجموع ۴۵۴ و ۴۳۸ کیلوگرم به مدال های نقره و برنز دست یافتند.

پاسخی بگذارید