تاریخ: ۱۹:۲۲ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۸
نام نویسنده: sobhan

به گزارش مازند اسپرت ؛ اداره كل ورزش و جوانان و سازمان بسيج ورزشكاران مازندران بمناسبت هفته بسيج بيانيه مشتركي را صادر نمودند   السلام علی‌الحسین(ع) و علی‌علی‌بن‌الحسین(ع) و علی اولادالحسین(ع) وعلی اصحاب‌الحسین(ع) بار دیگر طلیعه ماه صفر در سراسر جهان، شیفتگان مکتب تشیع سرخ علوی را به رستاخیز اربعین حسینی فرا می‌خواند ، ایامی […]

41414222به گزارش مازند اسپرت ؛ اداره كل ورزش و جوانان و سازمان بسيج ورزشكاران مازندران بمناسبت هفته بسيج بيانيه مشتركي را صادر نمودند

 

السلام علی‌الحسین(ع) و علی‌علی‌بن‌الحسین(ع) و علی اولادالحسین(ع) وعلی اصحاب‌الحسین(ع)

بار دیگر طلیعه ماه صفر در سراسر جهان، شیفتگان مکتب تشیع سرخ علوی را به رستاخیز اربعین حسینی فرا می‌خواند ، ایامی که سراسر حزن و اندوه برای فرشیان و ماتم و شیدایی برای عرشیان است.

تقارن ماه خون و قیام با هفته بسیج، فرصتی است که فرهنگ جهاد و شهادت و ایثار و از خود گذشتگی زنده نگه داشته شود ، چرا که در حقیقت بسیج میراث شهدا و شهدا رهروان واقعی ولایت و ولایت امتداد خط سرخ شهادت و نهضت خونین عاشوراست.

بسیج یکی از ارزنده ترین یادگارهای امام راحل(ره) و از ثمرات درخت تناور انقلاب اسلامی است که در پنجم آذرسال ۵۸ با نفس معمار کبیر انقلاب فرمان شکفتن آن صادر گردید.

امام (ره) تفکر بسیجی را نوای دلنشینی دانست که اگر در کشوری طنین‌انداز شود چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور می‌ماند و در حقیقت این تفکر، همیشه جاودانه مانده است و امروزه تمامی دیده‌های بیدار می‌دانند که این شجره طیبه و درخت تناور همیشه در خط مقدم رویارویی با دشمنان قسم خورده این آب و خاک قرار دارد.

نقش آفرینی‌ها و کارکردهای بسیج طی گذشت سالها و حماسه‌سازی‌های جاودانه آن در ۸ سال دفاع مقدس و سپس رویارویی هوشمندانه و سلحشورانه با فتنه‌ آفرینی‌ها و بحران‌‌سازی‌های گوناگون و گره‌گشایی از مشکلات جامعه در مقاطع سخت و حساس که الگوی فکری و عملی بسیجیان را برای همیشه مفید و هدایت بخش نسل‌های میهن اسلامی قرار داده حقیقی انکارناپذیر است .

عمق راهبردی فرهنگ و تفکر بسیج فراتر از مرزهای انقلاب و کشور اسلامی هم اینک در رویکرد و رفتار مستضعفین سایر نقاط جهان تبلور یافته است و آنان با الگو گرفتن از تفکر بسیج برای رفع موانع و چالش‌های موجود در راه دست‌یابی به استقلال و آزادی کشورشان، در مقابل نظام سلطه و استکبار قد علم کرده‌اند.

اداره کل ورزش و جوانان و سازمان بسیج ورزشکار استان مازندران ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی ، تقارن این مناسبت با روز تشکیل بسیج مستضعفین را فرصتی می‌داند تا با حضور در مناسبت‌ها و مراسمات مذهبی و اجرای برنامه‌های خاص معنوی و مذهبی، فرهنگ ناب بسیجی را که همان فرهنگ معنویت و شجاعت و غیرت و استقلال و آزادگی و برگرفته از مکتب عاشورایی است، معرفی نماید.

پاسخی بگذارید