تاریخ: ۴:۵۳ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۸
نام نویسنده: sobhan

با ادله و نه به گزاف مدعی هستیم که استان ترکتاز در کورس افتخار آفرینی برای ایران اسلامی بوده و با لذت تمام و شوق وصف ناپذیر، حجم قابل ملاحظه ای از توفیقات را بر دوش می کشیم.   به گزارش مازند اسپرت ؛ مازنی ها برای بدل شدن به یک قطب همیشگی بی آنکه […]

25566tyبا ادله و نه به گزاف مدعی هستیم که استان ترکتاز در کورس افتخار آفرینی برای ایران اسلامی بوده و با لذت تمام و شوق وصف ناپذیر، حجم قابل ملاحظه ای از توفیقات را بر دوش می کشیم.

 

به گزارش مازند اسپرت ؛ مازنی ها برای بدل شدن به یک قطب همیشگی بی آنکه برنامه ای در کار باشد و تنها بر اساس داشته های داخلی و کارکرد متفاوت معدود هیات های ورزشی که منتظر ننشسته و خود تکاپو دارند، در حال رشد است در شرایطی که خودمان نیز حواسمان نیست!

برای رسیدن به یک سطح پایدار و غیر قابل توقف در مسیر به تعالی رساندن ورزش مازندران لازم است در تمامی وجوه مرتبط به یک اندازه رشد کرده و قابلیت هایمان را در تمامی بخش ها وسعت بخشیم.

این اتفاق در حوزه ی بانوان سخت قابل لمس و رویت است چون متاسفانه به شکل نامنصفانه ای توجهات معطوف به چند رشته خاص در مردان است حال آنکه در چند وقت گذشته حال ورزش استان اگر خوب بوده، به واسطه نمایش پر شکوه خانم هاست.

جالب تر اینکه منظورمان صرفا مدال آوری نیست بلکه داوران بانو هم پیش رفته اند و در میادینی جولان داده و تحسین ها را برانگیخته اند که باور نکردنی است.

عجیب است مسئولان ورزش استان نخواسته و شاید هم می دانند که چه رنسانی در حیطه ی بانوان روی داده چون ندیدیم که حتی اظهار نظری شوق انگیز در این باره داشته باشند.
۳ داور بانوی استان در رقابتهایی برای اولین بار قضاوت کرده اند که هیچوقت گمانش را نمی بردیم.آنها فقط برای مازندران یگانه نیستند چون تنها داور ایرانی حاضر در مسابقات معظم بوده اند که به معنای دستیابی به سطح ارتقایی بهت آور در پیکره داوری استان هستیم حتی اگر خودمان خبر نداشته و وقعی به آن نگذاشته باشیم!

سمانه محسنی

بهترین کمک داور کنونی فوتبال مازندران یک بانوست که حتی خود مازنی ها خبر ندارند! سمانه محسنی کیاسری در مسابقات بین المللی زیادی به قضاوت پرداخته و این کار را تنها برای فوتبال بانوان انجام نداده بلکه در بخش مردان هم به قضاوت پرداخته است.این بانوی ساروی در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ در اینچیون کره جنوبی در چند مسابقه مردان کمک داور بود و همچنین در رده های سنی مختلف آسیا به قضاوت در کنار خط پرداخت.اگر چه سطح داوری فوتبال استان بالاتر آمده اما هیچ داور مازنی مثل این خانم نتوانسته تداوم در حضور در میادین بین المللی داشته باشد.
او حتی در جدال هایی پرچم زده که تنها عضو ایرانی تیم داوری خودش بوده و با شهامت در یکی از سخت ترین بخش های ورزش رشدی درخشان داشته است هر چند در استان خودش اصلا شناخته شده نیست.

آرزو مقدوری

خودش قهرمان بوده و مربی هم هست اما هر چقدر در آن دو حوزه موفق بوده، کیفیت داوری هایش چند برابر عرضه شده است.تعریف و تمجیدها از نحوه ی قضاوت این بانوی بابلی در رقابتهای جهانی کیک بوکسینگ ۲۰۱۵ اسپانیا به قدرت نمایی تیم ایران هم چربید چون او اولین بانوی ایرانی بود که در این سطح از مسابقات رزمی قضاوت کرده و چنان با صلابت بوده که مورد توجه قرار گرفته است.تا به حال داوران زن ایران در پیکارهای رزمی جهانی به قضاوت نپرداختند که آرزو مقدوری به این طلسم پایان داد.او فقط یکی از داوران کنار نبود بلکه در چند مسابقه مهم و حتی فینال اوزان در وسط رینگ به داوری پرداخت که نشان دهنده توانایی دیده شده اش توسط کمیته ی داوری فدراسیون جهانی بود.مقدوری در حال حاضر بهترین داور زن ایران است که حتما در ادوار آینده نیز بر شایستگی های بارزش افزوده می گردد.

مریم ارم آبادی

این بانوی چالوسی یک عنوان ماندگار را برای خودش ثبت کرد، نخستین داور زن کشتی در مسابقات جهانی!
ارم آبادی اخیر در رقابتهای گراپلینگ قهرمانی ۲۰۱۵ جهان که در ترکیه برگزار شد داوری های بی نقصی را به نمایش گذاشته و با آرامش و دقت مسابقات مهم این سبک از کشتی را قضاوت کرد.کار مطلوب ارم آبادی موجب شد تا اجازه قضاوت چند مسابقه مردان را هم دریافت کند و باز هم نمره ی قبولی بگیرد.داوری های خوب ارم آبادی با تشویق نمایندگان اتحادیه جهانی کشتی مواجه شد تا او پاسخ روحیه بخشی با توجه به قضاوت های بی نقصش بگیرد.قطعا او می تواند باز هم در میادین جهانی داوری کرده و از ارزش های بانوان داور کشتی دفاع کند.

پاسخی بگذارید