تاریخ: ۴:۳۲ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۸
نام نویسنده: sobhan

فرماندار و شورای شهر قائم‌شهر برای ساخت خانه اسکواش و فراهم کردن امکانات لازم برای این رشته مهیج ورزشی وعده‌هایی داده‌اند، اما تاکنون این وعده‌ها محقق نشده است. به گزارش مازند اسپرت ؛ رشته ورزشی اسکواش یک ورزش راکتی است که به‌صورت تک‌نفره و دونفره مقابل هم در زمینی احاطه‌شده با دیوارهای معمولاً شیشه‌ای بازی […]

13940604000322 PhotoAفرماندار و شورای شهر قائم‌شهر برای ساخت خانه اسکواش و فراهم کردن امکانات لازم برای این رشته مهیج ورزشی وعده‌هایی داده‌اند، اما تاکنون این وعده‌ها محقق نشده است.

به گزارش مازند اسپرت ؛ رشته ورزشی اسکواش یک ورزش راکتی است که به‌صورت تک‌نفره و دونفره مقابل هم در زمینی احاطه‌شده با دیوارهای معمولاً شیشه‌ای بازی می‌شود.

همین قابلیت شیشه‌ای بودن دیوارها، تماشای بازی توسط تماشاگران را امکان‎پذیر می‌کند و همچنین در مسابقه‌های بین‌المللی دیوارهای بیشتری از جنس شیشه درنظر گرفته می‌شود.

این رشته ورزشی به‌دلیل ویژگی اختصاصی و منحصر به فرد، با سرعت در کشورهای پیشرفته و جهان سوم گسترش پیدا کرد و اکنون نیز در کشور ایران، علاقه‎‌مندان بسیاری به این رشته ورزشی وجود دارند.

هیئت ورزش اسکواش استان مازندران نیز با فراهم کردن امکانات لازم، همه تلاش خود را به‌ کار می‌برد تا علاقه‌مندان این رشته بتوانند به فعالیت‌های ورزشی خود ادامه دهند.

شهرستان قائم‌شهر با توجه به اعلام اداره‌کل ورزش و جوانان قطب ورزش مازندران است، به‌ دلیل نداشتن زمین مناسب برای این رشته ورزشی بسیاری از علاقه‎مندان آن برای تمرین به شهرستان ساری راهی می‌شوند و بسیاری از این ورزشکاران به‌دلیل هزینه رفت‌وآمد، قید ورزش اسکواش را می‌زنند.

فرماندار و شورای اسلامی شهر قائم‌شهر برای ساخت خانه اسکواش و فراهم کردن امکانات لازم برای این رشته مهیج ورزشی، وعده‌هایی داده‌اند اما تاکنون این وعده‌ها محقق نشد.

* پروژه سالن اسکواش در اختیار ورزش و جوانان قائم‌شهر قرار گیرد

رئیس اداره ورزش و جوانان قائم‌شهر در گفت‌و‌گويي، با بیان اینکه تاکنون ۹۵ درصد سالن اسکواش قائم‌شهر واقع در بالالموک، به اتمام رسیده است، گفت: برای بهره‌برداری این سالن اقدامات جزئی نیاز است که برای در اختیار گرفتن این پروژه، به استانداری و اداره‎کل ورزش و جوانان مازندران درخواست‌های لازم ارائه شد.

فرشید قدیمی با اشاره به اینکه پروژه سالن اسکواش باید در اختیار اداره ورزش و جوانان قائم‌شهر قرار گیرد تا اقدامات بهره‌برداری آن انجام شود، بیان کرد: اگر اعتبار لازم فراهم شود، سالن اسکواش قائم‌شهر تا پایان امسال به بهره‎برداری می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه تا زمان بهره‌برداری سالن اسکواش، دو نقطه از پارک ولی‌عصر (عج) توسط شورا و شهرداری وعده داده شد، تصریح کرد: شورا و شهردار قائم‌شهر وعده دادند تا امکانات لازم را برای ایجاد سالن مناسب در پارک ولی‌عصر (عج) قائم‌شهر انجام دهند.

* اسکواش قائم‌شهر بی‌خانمان است

نایب رئیس هیئت اسکواش مازندران در گفت‌و‌گويي، گفت: در چند سال گذشته قسمتی از سالن شهید وطنی برای تمرین اسکواش در اختیار علاقه‌مندان این رشته قرار می‌گرفت اما بعد از مدتی سالن به خانه بوکس شهرستان تحویل داده شد و اسکواش قائم‌شهر بی‌خانمان شد.

سیدمحمدعلی رضازاده با اشاره به اینکه سالن تخصصی اسکواش در بالالموک قائم‌شهر با رشد فیزیکی بالا، در صورت تأمین اعتبار لازم برای بهره‌برداری آماده است، افزود: مسئولان استانی و شهرستان باید همت کنند تا این سالن که هزینه زیادی هم ندارد، تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

وی تاکید کرد: با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار قائم‌شهر برای ساخت سالن اسکواش در پارک ولی‌عصر (عج) جلسات متعددی انجام شد و منتظر عملیات اجرایی از سوی شهردار قائم‌شهر هستیم اما تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشد.

نایب رئیس هیئت اسکواش مازندران اضافه کرد: برای استعدادیابی در میان دانش‌آموزان در رشته اسکواش با آموزش و پرورش قائم‌شهر توافقاتی انجام شد.

رضازاده با بیان اینکه قائم‌شهر در رشته اسکواش دارای ورزشکاران توانمندی است، تصریح کرد: به‌دلیل نداشتن زمین مناسب، استعداد و توانایی این ورزشکاران در حال از بین رفتن است.

* قائم‌شهر بیش از ۶۰ علاقمند به رشته اسکواش دارد

رئیس هیئت اسکواش قائم‌شهر در گفت‌و‌گويي، با بیان اینکه علاقه‌مندان رشته اسکواش در این شهرستان بیش از ۶۰ نفر هستند، گفت: به‌دلیل نداشتن سالن مناسب و امکانات لازم، علاقه‌مندان این رشته، چشم‌انتظار افتتاح سالن بالالموک قائم‌شهر هستند.

بهرام صفری با اشاره به اینکه زمین اسکواش بسیار تخصصی است و نیاز به امکانات لازم دارد، تصریح کرد: برای آماده‌سازی زمین اسکواش باید استانداردها رعایت و تمامی امکانات لازم آن فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه در گذشته سالن اسکواش در شهید وطنی قائم‌شهر قرار داشت که از استانداردهای لازم برخوردار نبود، اضافه کرد: علاقه‌مندان این رشته فقط تمرین عادی انجام‌ می‌دادند و این سالن با استانداردهای موردنظر ورزش اسکواش فاصله بسیاری داشت.

صفری خاطرنشان کرد: شورا و شهرداری برای ساخت سالن اسکواش در پارک ولی‌عصر (عج) وعده داده‌اند اما تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس نیز برای تکمیل سالن اسکواش در بالالموک قائم‌شهر وعده داده‌اند اما تاکنون این امر محقق نشد، اظهار کرد: باید کمیته‌ای تشکیل شود و مسئولان شهرستانی با همت بیشتری برای پیشرفت رشته ورزشی اسکواش قدم بردارند.

* نقاط ساخت سالن اسکواش در پارک ولی‌عصر مشخص شد

عضو شورای شهر قائم‌شهر در گفت‌و‌گوي، با بیان اینکه جانمایی سالن اسکواش در پارک ولی‌عصر توسط شورا انجام شد، گفت: بین کتابخانه احمدی و مجموعه نگارخانه، فضای مناسبی برای احداث سالن اسکواش در پارک ولی‌عصر (عج) است.

احسان اسماعیلی‌نجار با اشاره به اینکه شورا برای فراهم کردن سالن و امکانات ورزشی اسکواش به جمع‌بندی مناسبی رسیده‌ است، تصریح کرد: در چند روز آینده بعد از مصوبه در صحن شورا، مصوبه اجرای عملیات سالن اسکواش در پارک ولی‌عصر (عج) به شهرداری ارسال می‌شود.

وی در پایان گفت: شورا برای قرار گرفتن سالن اسکواش در حاشیه پل سیاه‌رود و اتمام پروژه بالالموک قائم‌شهر نیز تدابیری اندیشید، اما احداث سالن اسکواش در پارک ولی‌عصر (عج) در اولویت شورا و شهرداری قرار دارد.

پاسخی بگذارید