تاریخ: ۵:۲۷ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
نام نویسنده: sobhan

آیا میزبانی یورو از فرانسه گرفته می‌شود؟ ورزش > فوتبال جهان – حوادث تروریستی اخیر فرانسه باعث به وجود آمدن موجی از نگرانی در اروپا شده است. به گزارش مازند اسپرت ؛ بعد از شنیدن صدای مهیب انفجار در جریان بازی دو تیم فرانسه و آلمان در یک دیدار دوستانه، خیلی سریع عبارت «خبر فوری» در همه […]

آیا میزبانی یورو از فرانسه گرفته می‌شود؟

ورزش > فوتبال جهان – حوادث تروریستی اخیر فرانسه باعث به وجود آمدن موجی از نگرانی در اروپا شده است.

به گزارش مازند اسپرت ؛ بعد از شنیدن صدای مهیب انفجار در جریان بازی دو تیم فرانسه و آلمان در یک دیدار دوستانه، خیلی سریع عبارت «خبر فوری» در همه رسانه‌های جهان نقش بست و مشخص شد صدای انفجار مهیبی که شنیده شد، تلفات سنگینی در پی داشته است.

این صدا تنها برای یکی از انفجارهای مهیب روز گذشته پاریس بود که در ۷ نقطه این شهر انجام شد. انفجارهایی که بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ کشته و ۳۰۰ زخمی به دنبال داشت. همزمانی این حوادث تروریستی با برگزاری مسابقه فوتبال بین دو تن از قوی‌ترین تیم‌های دنیا، اذهان را به این سمت برد که تابستان سال آینده چه روزهای پر التهابی برای فوتبال جهان در راه است.

رقابت‌های یورو ۲۰۱۶، تابستان آینده در فرانسه برگزار خواهد شد و از همان لحظه اعلام این خبر تردیدهای بسیاری در مورد امنیت این کشور وجود داشت. تردیدهایی که حالا خیلی محسوس‌تر از قبل هستند و اذهان عمومی خیلی بیشتر از گذشته نگران این موضوع شده‌اند.

در همین راستا ساعاتی پیش رییس فدراسیون فوتبال فرانسه گفت: «برای مسابقات یورو ۲۰۱۶ تدابیر امنیتی شدیدی تدارک دیده شده است، اما شب گذشته دیدید که تروریست‌ها در هر لحظه و هر مکانی می‌توانند حملات خود را انجام دهند. درست که در حال حاضر نگرانی‌های زیادی در مورد یورو ۲۰۱۶ وجود دارد، اما من فکرم درگیر خانواده‌های قربانیان روز گذشته است.»

باید دید مقامات فرانسوی برای برقراری امنیت در یورو ۲۰۱۶ چه تدابیر جدیدی خواهند اندیشید و چگونه به مردم سایر کشورهای حاضر در این رقابت‌ها این آرامش خاطر را می‌دهند که این مسابقات در امنیت کامل برگزار خواهد شد. 

با توجه به همین مسائل امروز خبرآنلاین گفتگویی با شاهین رحمانی عضو ایرانی دپارتمان فدراسیون‌های ملی کنفدراسیون فوتبال آسیا داشت که او گفت: مقامات یوفا در اولین فرصت برای بررسی اتفاقات پاریس تشکیل جلسه می‌دهند. این بمب گذاری‌ها، درحالی که از قبل هم درباره امنیت پاریس تردیدهایی وجود داشت، این بازی‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بازی‌های لاشامپیونه هم در کوتاه مدت دچار تغییراتی می‌شوند. ممکن است بازی‌های پاریس به تعویق بیفتند و حتی بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا ممکن است با تغییراتی در برنامه‌هایشان روبرو شوند.

به گزارش مازند اسپرت ؛ با این تفاسیر بعید است خللی در برگزاری یورو ۲۰۱۶ در فرانسه به وجود بیاید و این مسابقات در زمان وعده داده شده برگزار خواهد شد.

پاسخی بگذارید