تاریخ: ۱۹:۴۷ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۲
نام نویسنده: sobhan

دسته روی جامعه ورزشی در آخرین شب ماه محرم از سالن سید رسول حسینی به سوی مصلی امام خمینی برگزار شد.   به گزارش مازند اسپرت؛ مراسم سوگواری و عزاداری اقا اباعبد الله امام حسین ع ویاران باوفایش در قالب دسته روی و سینه زنی هیأتهای ورزشی و مذهبی شب بیست و نهم ماه محرم از […]

dassدسته روی جامعه ورزشی در آخرین شب ماه محرم از سالن سید رسول حسینی به سوی مصلی امام خمینی برگزار شد.

 

به گزارش مازند اسپرت؛ مراسم سوگواری و عزاداری اقا اباعبد الله امام حسین ع ویاران باوفایش در قالب دسته روی و سینه زنی هیأتهای ورزشی و مذهبی شب بیست و نهم ماه محرم از سالن سید رسول حسینی به سوی مصلی امام خمینی شهر برگزار شد .

این مراسم که به همت اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری و با پیگیریهای مجدانه حسین دلیری رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار گردید حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ، حسین دلیری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری و قهرمان اسبق کشتی ، پیشکسوتان ، مربیان ، داوران ، عسگری محمدیان پیشکسوت کشتی وقهرمان المپیک ، مجید ترکان ، قهرمانان مختلف رشته های ورزشی رؤسا و نائب روسای هیأتهای ورزشی حضور داشتند .

قابل ذکر است در این مراسم که با استقبال خوب جامعه ورزشی شهرستان و مردم همیشه در صحنه و عزاداران امام حسین برگزار شد در ابتدای این برنامه گروه موسیقی با اجرای زیبای خود باعث تکان دادن قلوب همه مردم علاقمند و دوستداران آقا ابا عبدا.. و یارانش شد و باعث استقبال هرچه بیشتر مردم به داخل محوطه سالن سید رسول شد .

گفتنیست در مصلی نماز جمعه نیز با اجرای مراسم مداحی وسینه زنی و همچنین سخنرانی حاج آقا قاسمی امام جمعه موقت ساری برنامه پایان یافت .

حسین دلیری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری در جمع عزاداران حسینی ورزشکار با اشاره به برگزاری این مراسم برای نخستین بار در ورزش مرکز استان بیان کرد توسعه و ترویج فرهنگ عاشورایی در بین تمامی اقشار جامعه علی الخصوص جوانان و ورزشکاران سبب زنده نگه داشتن ارزشهای انقلاب و همچنین راه مقابله با جنگ نرم و توطئه دشمنان است .ایشان افزود حضور بانوان محجبه ورزشکار در این مراسم نماد تجلی استکبار ستیزی زینب کبری است حضرت زینب در پیدایش و تکمیل نهضت و فرهنگ عاشورا شریک امام حسین (ع) بود که در مجموع شرکتش در این نهضت ، عظیم و پس از امام حسین از همه بیشتر بود . دلیری اذعان داشت درس های عاشورا فقط برای ماه محرم و مختص عاشورا نیست بلکه همگان باید از این ظرفیت در طول سال برای رشد و تعالی هر چه بیشتر جامعه استفاده کنند .

ضمناً ، دلیری ضمن تشکر از تمامی زحمتکشان برگزارکننده این مراسم و کلیه عزیزان شرکت کننده استمرار این حرکت زیبا را در بین ورزشکاران در سالهای دیگر یادآور و نهادینه کردن چنین کار بزرگی را از اهداف بلند مدت خود برشمرد .

پاسخی بگذارید