تاریخ: ۸:۰۳ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
نام نویسنده: sobhan

ساعت حدود ۲۱:۱۷ به وقت پاریس بود که تماشاگران داخل استادیوم و بیننده های تلویزیونی، صدای دو انفجار در نزدیکی استاد دو فرانس را شنیدند.   به گزارشمازند اسپرت ،در ابتدا به نظر می‌رسید که این انفجارها، شروع یک آتش بازی یا جشن باشد ولی بعد مشخص شد که موضوع، خیلی جدی تر از این […]

ساعت حدود ۲۱:۱۷ به وقت پاریس بود که تماشاگران داخل استادیوم و بیننده های تلویزیونی، صدای دو انفجار در نزدیکی استاد دو فرانس را شنیدند.

 

به گزارشمازند اسپرت ،در ابتدا به نظر می‌رسید که این انفجارها، شروع یک آتش بازی یا جشن باشد ولی بعد مشخص شد که موضوع، خیلی جدی تر از این حرف‌هاست. رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه تایید کرد که یک بمب در ورودی J ورزشگاه منفجر شده که منجر به کشته شدن ۳ نفر و مجروح شدن چندین نفر شده است.


انفجار در نزدیکی استاد دو فرانس تنها یکی از انفجار‌هایی بود که در شبی دراماتیک، پاریس را به لرزه در آورد. حداقل  3 انفجار دیگر بین ساعت‌های ۱۰ تا ۱۱ انجام شد و همچنین گروگان‌گیری در سالن تئاتر باتاکلان انجام شد.


پس از به صدا در آمدن سوت پایان بازی، تماشاگران به سرعت در تلاش برای خروج از استادیوم بودند. با این حال، نیروی امنیتی از خروج آنها جلوگیری کرد و آنها را به داخل زمین هدایت کرد. ترس و دلهره در چهره تک تک حاضرین در استادیوم دیده می‌شد تا اینکه در ساعت ۲۳:۱۵، پلیس تایید کرد که استادیوم و اطراف آن امن است و هواداران می‌توانند از آن خارج شوند. کنفرانس خبری مربیان دو تیم نیز کنسل شد.

۱۰ ماه پس از حمله تروریست‌ها به مجله فکاهی شارلی ابدو، بار دیگر پاریس با حملات تروریستی در ترس و دلهره فرو رفت.

اطلاعاتی که پلیس منتشر کرده نشان از کشته شدن بیش از ۱۵۰ نفر در این حملات است.عملیات پلیس در سر تا سر شهر در حال پیگیری است تا شرایط به حالت عادی بازگردد. رئیس جمهور و نخست وزیر جلسه ای اضطراری برگزار کردند تا در این مورد بحث و تصمیم گیری کنند. پلیس فرانسه نیز از مردم پاریس درخواست کرده تا در خانه هایشان بمانند و طبق دستورالعمل‌های ابلاغی پیش بروند.

پاسخی بگذارید