تاریخ: ۷:۱۱ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
نام نویسنده: sobhan

جلسه هماهنگی سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی شهید هاشمی نژاد با حضور اعضای شورای شهر ، شهردار و اعضای ستاد برگزاری این مسابقات در شورای شهر برگزار شد .   به گزارش مازند اسپرت ؛ در این جلسه رییس شورای شهر بهشهر با تقدیر از تلاش های هیات کشتی برای ارتقای این رشته گفت […]

8جلسه هماهنگی سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی شهید هاشمی نژاد با حضور اعضای شورای شهر ، شهردار و اعضای ستاد برگزاری این مسابقات در شورای شهر برگزار شد .

 

به گزارش مازند اسپرت ؛ در این جلسه رییس شورای شهر بهشهر با تقدیر از تلاش های هیات کشتی برای ارتقای این رشته گفت : کشتی بهشهر در دهه های گذشته دارای اقتدار و پیشرفت زیادی بود اما به یکباره دچار افت شد و نتوانست به برتری خود در استان و کشور ادامه دهد .

اکبر فخاریان اظهار کرد : پس از گذشت چند سال از آن روزهای باشکوه، در سال های اخیر و به لطف تلاش های فراوان هیات کشتی ، بار دیگر این ورزش مسیر تعالی و پیشرفت را طی کرد و خود را به درجه های بالای پیشرفت در استان و کشور رساند .

وی بیان کرد : مدال آوری های پیاپی کشتی یگران بهشهری در مسابقات معتبر داخلی و خارجی ، بیانگر دوام این رشد و موفقیت است و در این مسیر ، شورای شهر از هیچ حمایتی برای کمک به کشتی دریغ نخواهد کرد .

رییس شورای شهر بهشهر به برگزاری مسابقات بین المللی کشتی شهید هاشمی نژاد اشاره کرد و گفت : اگر چه شورای شهر بودجه ای را برای کمک به این مسابقات درنظر گرفته است اما امیدواریم بتوانیم اهدای این کمک را به عنوان یک سرفصل در بودجه شهرداری بگنجانیم.

فخاریان ادامه داد : در صورت اجرای این طرح ، شهرداری همه ساله مبلغ مشخصی را برای کمک به هیات کشتی به حساب این هیات واریز خواهد کرد .

وی گفت : البته کمک به ورزش ها در شورای شهر فقط محدود به کشتی نیست و امیدواریم دیگر رشته های ورزشی هم با ارائه برنامه مناسب و همچنین عملکرد مطلوب در پیشرفت و کسب موفقیت ، از بودجه های مرتبط با حوزه ورزش شهرداری بهره مند شوند .

نایب رییس شورای شهر بهشهر نیز در این جلسه بر ضرورت بهره مندی کامل شهرستان از ظرفیت این رقابت ها تاکید کرد و گفت : توجه ویژه رسانه ها و پخش زنده تلویزیونی این مسابقات در مدت ۲ روز ، بهترین فرصت برای معرفی ویژگی ها و استعدادهای بهشهر مانند ظرفیت های گردشگری است .

علیرضا کوچکی بیان کرد : تهیه و پخش کلیپ با محوریت معرفی جاذبه های گردشگری بهشهر پیش از شروع پخش زنده تلوزیونی ، از جمله این راهکارها است .

وی اظها کرد : ورزش همواره فرصتی مناسب برای شناساندن هر چه بهتر مناطق و شهرها است که امیدواریم بتوانیم در کنار توجه به برگزاری مطلوب این رقابت ورزشی، بخش های دیگر شهر را نیز از حضور گسترده کشتی گیران داخلی و خارجی منتفع کنیم .

محمدحسین احسانپور دیگر عضو شورای شهر بهشهر هم در این جلسه گفت : اگر چه شورای شهر و شهرداری برای برگزاری این مسابقات مبالغی را در نظر گرفته است اما تامین کامل بودجه های مورد نیاز این مسابقات، نیازمند بهره مندی از همه ظرفیت های شهرستانی است .

وی بیان کرد : در بهشهر صنایع بزرگی مستقر هستند که می توانند به عنوان حامی مالی و اسپانسر ، بخش زیادی از بودجه این مسابقات را تامین کنند که انجام مذاکره و رایزنی برای جلب نظر مدیران این صنایع ضروری است .

احسانپور افزود : یکی از ویژگی های برگزاری این گونه مسابقات ورزشی و یا مدال آوری ورزشکاران در مسابقات معتبر، تغییر دیدگاه افراد جامعه به خصوص نسل جوان برای حضور در ورزش است .

وی ادامه داد : به عنوان مثال پس از حضور درخشان بهنام احسانپور در مسابقات جام جهانی آمریکا ، تعداد داوطلبین شرکت در کلاس های آموزشی کشتی بهشهر به میزان قابل توجهی افزایش یافت .

یکی دیگر از اعضای شورای شهر بهشهر در این جلسه بر ضرورت هدفمند بودن کمک های اعطایی شورای شهر به هیات های ورزشی تاکید کرد .

اسلام بابانژاد اظهار کرد : باید دید پس از دادن این مبالغ ، چه کمک و فایده ای نصیب شهر می شود و چگونه می توان از آن برای سود بردن هر چه بیشتر در جنبه های فرهنگی و اجتماعی بهره برد .

وی افزود : مسابقات کشتی شهید هاشمی نژاد به دلیل بازتاب فراوان و حتی بین المللی آن ، یکی از بهترین فرصت ها برای نشان دادن ویژگی ها و استعدادهای بهشهر است که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب بتوانیم از آن استفاده کنیم .

ضرورت جلوگیری از وارد شدن این مسابقات به مباحث سیاسی و بهره برداری کاندیداهای حضور در مجلس شورای اسلامی با توجه به فاصله اندک برگزاری این مسابقات زمان شروع انتخابات، یکی از دغدغه های اویس موسی زاده عضو شورای شهر بهشهر در این جلسه بود .

وی گفت : نباید بگذاریم این مسابقات که بخشی از بودجه آن از اعتبارات شهرداری هزینه می شود ، به مکانی برای جولان کاندیداهای حضور در مجلس تبدیل شود .

عضو شورای شهر بهشهر بیان کرد : هیات کشتی در سال اخیر نشان داد بدون وابستگی به هیچ جریان و جناح سیاسی ، فقط به دنبال پیشرفت کشتی بهشهر است که امیدواریم با توجه به حساسیت زمان برگزاری مسابقات امسال ، این روش مطلوب در سیزدهمین دوره رقابت ها و با جدیت بیشتر اجرا شود .

در جلسه همچنین علی محمد عارفی دیگر عضو شورای شهر بهشهر گفت : این مسابقات یکی از بهترین فرصت های برای معرفی بهتر بهشهر در کشور است که باید با همت مسوولان شهرستانی ، همه امکانات و شرایط لازم برای برگزاری با کیفیت آن فراهم شود .

وی بیان کرد : حضور پرشور علاقه مندان به کشتی در سالن محل برگزاری مسابقات این تیم ، نشان دهنده علاقه جوانان بهشهر به کشتی است که لازم است مشکلات این رشته که ورزش اول ایران به شمار می رود، برطرف شود.

اسفندیار اسدی عضو دیگر این شورا هم بر لزوم حمایت هر چه بیشتر از هیات کشتی تاکید کرد و گفت : موفقیت های کسب شده سال های اخیر هیات کشتی نشان می دهد ، ظرفیت مناسب برای افزایش افتخارات و مدال آوری توسط کشتی گیران بهشهری در مسابقات معتبر برون مرزی وجود دارد .

وی بیان کرد : ورزشکاران بهشهری در گذشته نشان دادند اگر مورد حمایت بیشتر قرار بگیرند می توانند سکوی قهرمانی رشته های ورزشی را در مسابقات معتبر فتح کنند.

اسدی اظهار کرد : کشتی بهشهر با توجه ویژه به رده های سنی پایه و کشف استعدادهای نهفته در این رشته ، آینده ای بسیار روشن را نوید می دهد که لازمه کسب موفقیت های آینده ، هموار کردن مسیر دست یابی به این اهداف است.

عباس عسگریان هم در این جلسه گفت : تغییر پایتخت کشتی ایران از جویبار به بهشهر، هدفی در دسترس و نیازمند حمایت هر چه بیشتر همه مسوولان بهشهری است .

وی گفت : وجود استعدادهای فراوان در رده های سنی پایه کشتی بهشهر ، نشان می دهد در آینده شنیدن خبرهای خوش از افتخارآفرینی این ورزشکاران دور از انتظار نیست .

شهردار بهشهر هم در این جلسه گفت : شهرداری همانند سال های اخیر ، خود را ملزم به حمایت مالی از این رقابت ها می کند اما باید شیوه دریافت بودجه و اعتبار برای این مسابقات بین المللی تغییر کند .

حمید آزموده افزود : یکی از راه های دریافت بودجه بدون دوندگی های مرسوم ، قرار گرفتن این مسابقات در تقویم ثابت شهرستانی و تعیین بودجه سالانه مشخص برای ادارات و نهادهای شهرستان است .

آزموده ادامه داد : در صورت اجرای این طرح ، شهرداری در زمان بودجه بندی ، سهم این رقابت ها را به صورت مجزا تعیین و بدون نیاز به نامه نگاری ها و دوندگی های فعلی به مسوولین برگزاری این مسابقات پرداخت خواهد کرد .

رییس هیات کشتی بهشهر در پایان این جلسه با تقدیر از حمایت قاطع اعضای شورای شهر از ورزش کشتی و کمک به تامین بخشی از هزینه های این رقابت ها گفت : نقش شهرداری و شورای شهر بهشهر در ارتقای همه ساله کیفیت این مسابقات انکار نشدنی است .

شهرام جعفری به دغدغه شورای شهر و شهرداری در جلوگیری از آلوده شدن این مسابقات به سیاست در آستانه برگزاری انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت : بدون شک این دغدغه ، در ستاد برگزاری مسابقات هم وجود دارد اما با برنامه ریزی انجام شده و با احترام به همه کاندیدها، مانع سوء استفاده احتمالی خواهیم شد .

وی این مسابقات را فرصتی مناسب برای معرفی هر چه بهتر ظرفیت های بهشهر دانست و گفت : باید از حضور بیش از ۲۵۰ ورزشکار استان های کشور و بیش از ۵۰ کشتی گیر خارجی ، بهترین بهره برداری را کرد .

رییس هیات کشتی بهشهر اظهار کرد : تهیه بسته های فرهنگی با محوریت معرفی بهشهر و زمان بندی برای بازدید شرکت کنندگان این رقابت ها از رجاذبه های گردشگری به خصوص برای کشتی گیران خارجی را از جمله برنامه های پیشنهادی هیات کشتی اعلام کرد .

جعفری با قدردانی از حمایت ها و همراهی های مسوولان شهرستانی از کشتی گفت: موفقیت ها و افتخاراتی که در سال های اخیر توسط کشتی گیران بهشهری به دست آمد، متاثر از همراهی تمام دلسوزان ورزش بود که امیدواریم این حمایت ها در آینده نیز ادامه داشته باشد.

وی افزود: برگزاری موفق رقابت های کشتی شهید هاشمی نژاد که به میدانی معتبر برای کشتی گیران رده سنی جوانان تبدیل شد، فرصتی بود تا کشتی گیران با استعداد بهشهری پس از فراگیری آموزش های لازم، در این رقابت های بین المللی محکی جدی بخورند و پس از رقابت با کشتی گیران مدعی هم وزن خود، برای حضور در عرصه های معتبر آماده شوند.

سیزدهمین دوره مسابقات کشتی بین المللی شهید‌هاشمی‌نژاد هفتم تا نهم بهمن‌ماه امسال در سالن شهید هاشمی نژاد بهشهر و با حضور تیم های داخلی و خارجی برگزار می شود.

 

 

 

پاسخی بگذارید