تاریخ: ۹:۱۴ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۱
نام نویسنده: sobhan

مهمترین دشواری فعلی سرمربی فعلی تیم ملی ایران نه جدال با منتقدان که انتخاب یازده بازیکن اصلی برای بازی ترکمنستان است.   به گزارش “مازند اسپرت“، تیم ملی فوتبال ایران با وجود آنکه با مصدومان بسیاری روبروست، تعداد زیادی فوتبالیست با استعداد را در اردو دارد که انتخاب یک ترکیب ۱۱ نفره از آنها بسیار […]

مهمترین دشواری فعلی سرمربی فعلی تیم ملی ایران نه جدال با منتقدان که انتخاب یازده بازیکن اصلی برای بازی ترکمنستان است.

 

به گزارش “مازند اسپرت“، تیم ملی فوتبال ایران با وجود آنکه با مصدومان بسیاری روبروست، تعداد زیادی فوتبالیست با استعداد را در اردو دارد که انتخاب یک ترکیب ۱۱ نفره از آنها بسیار دشوار است. به خصوص در خط حمله که در آن حداقل ۹ بازیکن طراز اول ایران در انتظار گوشه چشم سرمربی هستند و تنها به ۴ نفر از آنها بازی خواهد رسید.

از بازی رفت تا امروز

ایران در حالی فردا برابر ترکمنستان قرار خواهد گرفت که با توجه به از دست دادن دو امتیاز دیدار رفت برابر این حریف در داش آغوز ترکمنستان به شدت به پیروزی در این بازی می اندیشد.البته کارلوس کی روش با توجه به مصدومیت بیشتر مهره های دفاعی تیمش در این بازی با مشکل بزرگی مواجه است. کافی است نگاهی به این ترکیب بیندازید: علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، محمد حسین کنعانی زادگان، وریا غفوری، احسان حاج صفی، آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، مسعود شجاعی، وحید امیری ، مهدی ترابی و سردار آزمون.

این بازیکنان در دیدار رفت ایران برابر ترکمنستان برابر این تیم به میدان رفتند و در نهایت با گلی که سردار آزمون به ثمر رساند با نتیجه یک بر یک از زمین خارج شدند و دو امتیاز حساس را از دست دادند.

در بازی فردا البته کارلوس کی روش پژمان منتظری، وریا غفوری و سردار آزمون را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت و آندرانیک تیموریان نیز به دلیل حضور در دوحه برای دریافت ویزای گوام قادر به همراهی این تیم نیست. این مساله ۴ تغییر در ترکیب ایران را برابر ترکمنستان قطعی خواهد کرد.

گمانه زنی درباره ترکیب اصلی

با این شرایط به نظر می رسد علیرضا حقیقی بار دیگر به عنوان دروازه بان شماره یک در برابر ترکمنستان به میدان برود.

احسان حاج صفی، عزت اله پورقاز و مرتضی پروعلی گنجی در کنار خسرو حیدری چهار مدافع ایران در این بازی را تشکیل دهند و در جلوی آنها امید ابراهیمی و سعید عزت اللهی به عنوان هافبک دفاعی حاضر خواهند شد.

علیرضا جهانبخش در کنار وحید امیری بعنوان وینگر های راست و چپ ایران در زمین حاضر خواهند شد و اشکان دژآگه پشت سر رضا قوچان نژاد وظیفه حمله به دروازه ترکمنستانی ها را برعهده دارند.

کاوه رضایی، کریم انصاریفرد، مسعود شجاعی و مهدی ترابی  4 عنصر تهاجمی دیگر تیم ملی در اردو هستند که احتمال حضور ثابت هر یک از آنها در ترکیب اصلی نیز وجود دارد. بازیکنانی با کمترین فاصله نسبت به همدیگر که حضورشان روی نیمکت نیز بسیار امیدبخش خواهد بود. ایران که در بازی فردا و به حمله و یک پیروزی پرگل برای رضایت هواداران و سکوت منتقدان نیاز دارد تازه سردار آزمون را به دلیل مصدومیت و مهدی طارمی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد در غیر اینصورت حل این معما سخت تر هم می شد.

به هرحال انتخاب تنها ۴ بازیکن از بین این هافبک ها و مهاجمان با استعداد کار ساده ای نیست و البته شما سابقه کار با رونی و رونالدو را داشته باشید انتظارات تان از مهاجم چیزی فراتر می رود و مشکل کمتری با این چالش خواهید داشت.

پاسخی بگذارید