تاریخ: ۸:۵۱ :: ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
نام نویسنده: sobhan

غایب‌های پرشمار تیم ملی در دو بازی مقابل ترکمنستان و گوام، مشکلات فراوانی را برای کی‌روش به وجود آورده است. به گزارش مازند اسپرت:تیم ملی در بازی مقابل ترکمنستان، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، وریا غفوری، سردار آزمون و مهدی طارمی را در اختیار ندارد و بدون این ۵ بازیکن اصلی باید برابر حریف خود […]

غایب‌های پرشمار تیم ملی در دو بازی مقابل ترکمنستان و گوام، مشکلات فراوانی را برای کی‌روش به وجود آورده است.

به گزارش مازند اسپرت:تیم ملی در بازی مقابل ترکمنستان، پژمان منتظری، سید جلال حسینی، وریا غفوری، سردار آزمون و مهدی طارمی را در اختیار ندارد و بدون این ۵ بازیکن اصلی باید برابر حریف خود صف‌آرایی کند. از این دست مشکلات برای بازی مقابل گوام نیز وجود دارد. سید جلال حسینی، پژمان منتظری و سردار آزمون همچنان با آسیب‌دیدگی مواجه هستند و به احتمال فراوان به بازی مقابل گوام هم نمی‌رسند.

دغدغه‌های کی‌روش برای بازی با حریف ناشناخته خود اما فقط به آسیب‌دیدگی این بازیکن خلاصه نمی‌شود. مشکلات دریافت ویزای گوام برای چند بازیکن موثر تیم ملی پیش آمده و هنوز مجوز حضور آنها در این کشور صادر نشده است. علیرضا حقیقی، آندرانیک تیموریان، سعید عزت‌اللهی و البته سردار آزمون که با مشکل آسیب‌دیدگی نیز دست و پنجه نرم می‌کند. تیم ملی احتمالا بدون حضور این بازیکنان راهی گوام خواهد شد تا یک بازی سخت مقابل حریف خود را انجام بدهد.

نکته جالب توجه اما تغییراتی است که در غیاب این بازیکنان در ترکیب تیم ملی انجام خواهد شد. ترکیب به یکباره دستخوش تغییر می‌شود و بازیکنانی به ترکیب می‌رسند که شاید در ابتدای اردو شانس بازی کردن به خود نمی‌دیدند. با احتساب این تغییرات، انتخاب کاپیتان تیم ملی نیز یکی از وظایف جدید کی‌روش خواهد بود. آندو مشکل ویزا دارد و ممکن است نتواند به گوام برود. سید جلال هم آسیب دیده و نمی‌تواند تیم ملی را همراهی کند. از جمع کاپیتان‌های اول تا پنجم تیم ملی، فقط مسعود شجاعی و خسرو حیدری باقی می‌مانند چون ویزای احسان حاجی‌صفی نیز صادر نشده و او هم نمی‌تواند برای تیم ملی در بازی مقابل گوام بازی کند. با این شرایط، مسعود شجاعی اگر در ترکیب اصلی قرار بگیرد، کاپیتان تیم ملی خواهد بود. در غیر این صورت بازوبند به خسرو حیدری می‌رسد. البته در صورتی که او به رامین رضاییان ترجیح داده شود و در ترکیب اصلی قرار بگیرد.


کاپیتان بعدی اما کریم انصاری‌فرد است؛ مهاجم پانیونیوس یونان که در بازی ایران- عراق، چند روز قبل از آغاز جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ بازوبند کاپیتانی تیم ملی را برای اولین بار به بازو بست و جلوتر از سایر بازیکنان وارد زمین شد.

حضور انصاری‌فرد هم کمی بعید است چون کی‌روش در تمرین‌ها روی حضور رضا قوچان‌نژاد حساب باز کرده و به نظر می‌رسد او را در ترکیب اصلی قرار خواهد داد. پژمان منتظری هم که مصدوم است و نمی‌تواند قطعا طعم کاپیتانی تیم ملی را بچشد. اگر همه بازیکنان در ترکیب اصلی نباشند، شاید نوبت به کاپیتانی اشکان دژاگه برسد؛ هافبک نفوذی و ۲۹ ساله‌ای که سه، چهار سال است به فوتبال ایران آمده و برای تیم ملی بازی می‌کند.

غیبت بازیکنان به دلیل ویزا و آسیب‌دیدگی، نه‌تنها ترکیب را دستخوش تغییر خواهد کرد که باعث می‌شود از کاپیتان‌های جدید تیم ملی نیز رونمایی شود. کاپیتان‌هایی که قبلا کمتر بازوبند بر بازو بسته‌اند اما شاید مقابل گوام به این افتخار بزرگ دست یابند؛ افتخاری که در فوتبال ایران فقط نصیب بازیکنان بزرگ شده است.

ترتیب کاپیتان‌های تیم ملی
۱- آندرانیک تیموریان
۲- مسعود شجاعی
۳- سید جلال حسینی
۴- احسان حاجی‌صفی
۵- کریم انصاری‌فرد
۶- خسرو حیدری
۷- پژمان منتظری
۸- اشکان دژاگه
۹- امید ابراهیمی
۱۰- علیرضا حقیقی  

منبع:ورزش سه

پاسخی بگذارید